plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×03 – Lovci pokladů (Under the Gun)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tajemná šifra nalezená v ponožce zavražděného ručitele kaucí vyvolá spoustu otázek a zájmu. Při vyšetřování se Beckettová střetne se svým bývalým parťákem, který se nyní živí jako lovec odměn. Co šifra znamená a kdo je vrah?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Castleova dcera Alexis přináší Castleovi doma snídani do postele, což se Castleovi zdá poněkud podezřelé a chce vědět, co po něm bude dcera chtít. Alexis zatoužila po motorce a Castle neví, co s tím. Do toho mu zavolá Beckettová a oznámí mu, že došlo k vraždě kaučního ručitele Deona Carvera, jehož vrah zavolal záchranku, ale až hodinu po Carverově smrti. Na místě činu se najde krvavá stopa mokasíny a také tam najdou štěnici. To ale není jediný překvapující nález; patoložka našla v Carverově ponožce papír s podivnými znaky. Zdá se, že právě tento papír by mohl být motivem vraždy. Papír ale nepoznává ani Carverova manželka Brooke. Když jí ho Castle ukáže, tvrdí, že tohle nikdy neviděla... Prvním podezřelým se stává kriminálník Random, který byl Carverovým klientem a pohádal se s ním na veřejnosti. Random je na útěku a nehoní ho jen policie, ale i lovec lidí a bývalý partner Beckettové Mike Royce. Royce čeká na stanici na Randoma a přitom vypráví historky o Beckettové. Royce si nakonec Randoma odvede, ale předtím se vyfotí s Beckettovou, a to přímo před tabulí s důkazy... Dalším podezřelým je Clifford Stuckey. Při výslech Stuckey moc nepomůže, ale při odchodu si Beckettová všimne, že se dlouze díval na papír se znaky. V tu chvíli přijde patoložka s tím, že Carver dostal poslední pomazání. Policii tato stopa dovede k otci Arronovi a ten dokonce nosí mokasíny. Otec se přizná k tomu, že na místě činu byl, dal Carverovi poslední pomazání a že zavolal záchranku, vraždu ale odmítá... Policie přijde na to, že Random měl za spoluvězně muže, který měl ukrást šperky za deset milionů. Ten již zemřel a poslední pomazání mu dal otec Arron. to ale není jediná spojitost. Stuckey byl obviněn z té samé krádeže, ale sednout si nešel. Novým vodítkem je i to, že ukradené šperky se dosud nenašly, a Castle si myslí, že papír s malůvkami je mapa k pokladu. Otec Arron tuto verzi potvrdí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Healing Hands (Citizen Cope)

Beckettová s Royem nostalgicky vzpomínají na dobu, kdy byli parťáci.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Kate Beckettová jako policistka v tomto díle, i v mnoha dalších, honí zločince. S ohledem na boty s vysokými jehlovými podpatky, které neustále nosí, to ale není možné. Alespoň ne tak, jak nám tvůrci ukazují.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Ryan a Espositto jsou na hřbitově.)
Ryan: Víš, kdyby tohle byl horor, nás by zabili jako první, když jsme se takhle rozdělili.
Esposito: Jo, akorát že my nejsme párek vyvinutejch vysokoškolaček, který se chtějí pobavit. Jsme vysoce trénovaní členové pořádkových sil s palebnou silou, která by vyřídila davy nemrtvých.
Esposito: Nafoukanej Hispánec. Jo, natuty umřeš jako první.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Father Arron Roe
Clifford Stuckey
Gayle Carver
Random Pierce
Mike Royce
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLovci pokladů
Původní názevUnder the Gun
Rok natočení2010
Premiéra4. října 2010
Česká premiéra1. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry10 830 000 diváků
Autoři profilu epizody