plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×06 – Lovci pokladů (Get a Clue)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bylo nalezeno tělo mrtvé ženy, které bylo naaranžované do pozice, jako by byla obětí ritualistické vraždy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V jejím bytě naleznou fotky symbolů, které si spojí s různými okultními významy. Její bratranec Henry ovšem vypoví, že Susannah se o okultismus vůbec nezajímala, byla spíše orientovaná na americkou historii.

Z kamerového záznamu policie zjistí, že Susannu krátce před smrtí někdo sledoval. Byl to mnich, kterého se jim nakonec podaří identifikovat. Nějakou dobu si odseděl ve vězení, ale tvrdí, že se dal na správnou cestu a pomáhá teď lidem. Snažil se prý chránit i Susannah, protože ji někdo sledoval. Dá jim popis podezřelého.

Mezitím tým najde velmi starý dopis, ve kterém se píše o pokladu, který majitel, Theodore Rose, někde ukryl. Castle věří, že v dopisu jsou ukryty nápovědy, které je dovedou k pokladu. Není tak daleko od pravdy. Ve skutečnosti se ale jednalo o hru, které se Susannah zúčastnila. Celou ji vymyslel Nolan Burns a veškeré nápovědy a místa s ukrytými symboly si vymyslel.

Castle je zklamaný, ale nedá mu to, stále se snaží hádanku vyřešit, až se mu to povede. Společně s Beckettovou vyrazí na místo, kde by měl být poklad ukrytý a opravdu ho najdou. Zároveň je to i místo činu, tady byla Susannah zabita, její tělo bylo poté přesunuto.

Dopis od Rose byl tedy pravý, podezřelým se okamžitě stává Burns, který tvrdil, že se jedná pouze o hru. Kdyby ale poklad pro něj někdo z účastníků našel, zbohatl by na tom. U výslechu se ale zmíní, že Rose byl předkem Susannah, proto se jí povedlo všechny nápovědy rozluštit. Legenda o pokladu se u nich v rodině předávala z generace na generaci. Což policii přivede opět k jejímu bratranci, který Susannah zabil. Ukázalo se, že to byl on, kdo ji celou dobu sledoval. Chtěl, aby ho dovedla k pokladu, ale když mu řekla, že chce mince darovat lidu, ne je prodat, tak ji zabil.

Castle s Marthou jsou pozvání na večeři do nového bytu Alexis a Pie. Castle si ale neodpustí sarkastické poznámky, rýpne si i do Pie a jeho práce, Alexis je naštvaná. Castle se jí přijde později omluvit, ale Alexis mu nemůže jen tak odpustit. Naštval ji už tím, že se o jeho zasnoubení nedozvěděla přímo od něj a teď navíc nechce ani respektovat jejího přítele, se kterým je šťastná.

Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
Vedlejší postavy
prof. Jason Byford
Benjamin Wade
Susannah Richland
Henry Collins
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLovci pokladů
Původní názevGet a Clue
Rok natočení2013
Premiéra28. října 2013
Česká premiéra26. srpna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 690 000 diváků (2,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody