plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 4×01 – Návrat (Rise)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kapitán Roy přišel před časem o život a na jeho pohřbu byla postřelena Kate Beckettová. Během cesty na sál a při operaci došlo k zástavě srdce, ale podařilo se ji znovu oživit a zachránit. Střelec zmizel, zbyla po něm jen zbraň. Policisté se pouštějí do jeho hledání - puška patřila před 7 lety zabitému členovi SEALs, další informace zatím nemají. Beckettová se v nemocnici probírá a Castle si s ní jde promluvit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zjišťuje, že si Beckettová nepamatuje, že jí říkal, že ji miluje. Klade mu za vinu smrt jejich kolegy Roye a nechce ho následující den vidět... Po třech měsících, během kterých Beckettová s Castlem nemluvila, ji kolegové vítají zpátky v kanceláři. Stále nemají nic o střelci, který ji chtěl zabít. Mají však zprávu o tom, že kapitánka Gatesová Castlea vyhodila a její případ uzavřela. Beckettová se dále dozvídá, že Castle stihl vypátrat banku, přes kterou došlo k převodu peněz za zabití matky Beckettové. Banka je ale zavřená a do záznamů Gatesová nepovolila vstoupit.

Nástupkyně kapitána Roye také Beckettové sděluje, že musí po takové době na rekvalifikaci. S ní tedy řeč nebude a Beckettová se vydává za Castlem. Ten má právě autogramiádu své nové knihy a její příchod ho zaskočí... Castle říká Beckettové, že spisy z banky byly uskladněné, ale místo vyhořelo, prý kvůli zkratu kabelů. Hodlají to společně znovu vyšetřit a jdou za kapitánem Gatesovou, aby vrátila Castlea do služby.

Zároveň ale musejí vyšetřovat i vraždu jedné z celebrit, někdo ji zastřelil v jejím domě, nejspíše její přítel Dale Landers. Ten byl spatřen ve zkušebně své kapely, jedou ho tedy vyslechnout. Landers tvrdí, že když se probudil, byla přítelkyně mrtvá a on měl v ruce zbraň. Vycházejí však najevo podivné nejasnosti a zdá se, že přítel není pachatelem, přestože většina skutečností svědčí proti němu.

Castle a Beckettová jedou za hasičem Rodem Halsteadem, který sepsal zprávu o nehodě ve skladu. Beckettová ho obviňuje z toho, že někoho kryje, a nechá si o něm zjistit všechny dostupné informace. Castleovi volá muž, který tvrdí, že je přítelem zabitého kapitána Roye, a chce si s ním promluvit o Beckettové. Má prý nějaké důležité spisy, ohrožující vysoce postavené lidi...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
zdravotník
zdravotní sestra
Mick Yancey
Dale Landers
policistka
Dr. Kovaks
Rod Halstead
Josh Davidson
Dr. Carter Burke
Michael Smith
Jim Beckett
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávrat
Původní názevRise
Rok natočení2011
Premiéra19. září 2011
Česká premiéra5. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody