plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 4×23 – Navždy (Always)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Díl začíná pohledem na Kate, která visí ze střechy budovy...

O tři dny dříve bylo nalezeno tělo Orlanda Costase, který byl ovšem postřelen dvakrát, pokaždé jinou ráží. Orlando dříve pracoval pro gang Cazadores, ale opustil je a snažil se svůj život napravit. V jeho autě je naleze adresa domu kapitána Montgomeryho.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Evelyn vypoví, že se k nim Orlando v noci vloupal a ukradl Royovy spisy a počítač. Stihla ho postřelit do ramene. Beckettová má strach, že je její život opět v nebezpečí, že má Orlandova vražda něco společného se smrtí její matky. Castle jí vyjadřuje svou podporu.

Stopy je zavedou k jednomu z členů Cazadores, Diegu Gutierrezovi. Ten ovšem tvrdí, že s Orlandovou vraždou nemá nic společného. Orlando si potřeboval přivydělat, tak mu Gutierrez dohodil kšeft – loupež u Montgomeryho. Když se měli ovšem sejít kvůli předávce, předběhl ho někdo jiný, Orlanda zastřelil a ukradené spisy si odnesl.

Espo zjistí, že zbraň, kterou byl Orlando zabit, je ta samá, kterou byla postřelena Beckettová. Ta klukům řekne, aby o tom s nikým nemluvili, nechce riskovat, že jí vrah opět unikne, protože by mu někdo od policie mohl dát tip, jelikož je možné, že tam má své informátory. Pracují tedy na vlastní pěst.

Castlovi opět volá pan Smith. Připomíná mu, aby Beckettovou držel zkrátka, aby případ nechala být, jinak jí hrozí nebezpečí.

Tým zjistí, že Orlando měl se svým vrahem schůzku. Mají ho na kameře a Esposito našel stopu, která by je k němu mohla dovést.

Castle se vydá za Kate a řekne jí celou pravdu o jeho dohodě se Smithem. Také se jí přizná, že ji miluje a prosí ji, ať případ nechá, jinak zemře. Kate si ale stojí na svém a chce najít matčina vraha. Castle jí řekne, že se nebude dívat, jak se nechává zabít a nechá ji být.

Esposito najde místo, kde se vrah, Cole Maddox, ukrývá. Beckettová se tam s ním vydá. To se Ryanovi nelíbí, chce, aby zavolali posily. Beckettová odmítne. Kate se s Maddoxem setká tváří v tvář, ten ji shodí ze střechy, Beckettová tam zůstane viset, přeje si, aby tam byl Castle. Zachrání ji Ryan, který zavolal posily, což bere hlavně Espo jako zradu. Gatesová je oba suspenduje, Beckettová ale rovnou podá výpověď.

Alexis maturuje, pronáší svou řeč. Poté se jde bavit na maturitní večírek.

Beckettová přijde za Castlem a řekne mu, že s ním chce být. Začnou se líbat a přesunou se ke Castlovi do ložnice.

Mezitím Maddox vypátral Smitha a chce po něm informace, díky kterým je Beckettová držena v bezpečí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

In My Veins (Andrew Belle, Erin McCarley)

Alexis pronáší svou řeč, zatímco Beckettová bloumá v dešti.

I Just Want You (Robet Duncan)

Beckettová přijde ke Castlovi do bytu a začne se s ním líbat.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Orlando Costas
Michael Smith
Diego Gutierrez
Marisol Cartagena
Evelyn Montgomery
Cole Maddox
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNavždy
Původní názevAlways
Rok natočení2012
Premiéra7. května 2012
Česká premiéra13. února 2013
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Sledovanost premiéry12 360 000 diváků
Autoři profilu epizody