plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×17 – Odpočítávání (Countdown)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Castle a Beckettová jsou zavřeni v mrazáku a Fallon nechává pátrat po bombě, protože v dodávce ji nenašel. Castle a Beckettová by v mrazáku zemřeli, pokud by se domů nevrátily Alexis a Martha. Alexis přišlo zvláštní, že otec není doma, nenechal jí vzkaz a je nedostupný, proto zavolala na policii a Ryan s Espositem zjistili, že i Beckettová má vypnutý mobil.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Zatímco Ryan a Esposito pátrali, Castle a Beckettová si málem vyznali lásku. Nakonec je ale oba najdou a Josh je jako lékař ošetří. Castle a Beckettová řeklnou Fallonovi o bombě a o McCannovi. Castle má teorii, že McCann odpálí bombu a vše bude vypadat tak, že teroristy byli Jamal a Amir... Castle hned po návratu z rukou lékaře pošle Alexis a Marthu z města. Obě pochopí, o co jde, ale Castle jim zakáže kohokoliv kontaktovat. Castle nyní Fallonovo jednání chápe... Fallon mezitím zjistil, že skutečný McCann je voják pohřbený s poctami - jeho identita byla tudíž ukradena. Díky Castleově logice Fallon od McCannovy sestry zjistí, kdo je skutečný terorista. Je jím bývalý voják, který sloužil s McCannem a který má vztek, že už lidi nezajímá válka. Fallon vypátrá falešného McCanna a při výslechu se pokusí zjistit, kde je bomba. Výslech je ale brutálnější, než Beckettová čekala, a Beckettová tak Fallona málem zabije. Ryan po výslechu prozradí Castleovi a Beckettové, že Fallon ztratil ženu při útoku 11. září. Dokonce s ní telefonoval v momentě, kdy zemřela.

Promo k epizodě
Narážky na další seriályvložit další narážku

Hrdinové

Agent, kterého hrál Adam Pasdar (Hrdinové), se zeptá Castla, zda jsou vždycky tak neukáznění a Castle odpovdí: "Jen když se snažíme zachránit svět."

24 hodin

Dvě postavy se jmenovaly "Evan Bauer" a "Jack Cochran" (odkaz na Jacka Bauera a producenty 24 hodin Evana Katze a Roberta Cochrana).
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kate Beckett: Dělali jsme jen svou práci. Teda já jsem dělala svou práci. Nemám tušení,co to sakra dělal on.
Castle: Hej! Ale je to pravda.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
kapitán Roy Montgomery
Vedlejší postavy
záchranář
Senior Officer
Evan Bauer
Jamal Alhabi
Charlene McCann
Josh Davidson
Fariq Yusef
Kevin McCann
Nazihah Alhabi
agent Mark Fallon
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdpočítávání
Původní názevCountdown
Rok natočení2011
Premiéra28. února 2011
Česká premiéra9. května 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry10 110 000 diváků
Autoři profilu epizody