plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×16 – Pokoj 147 (Room 147)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V hotelovém pokoji je nalezeno mrtvé tělo Justina Marquetta. Živil se jako herec, ale od jeho přítelkyně se tým dozví, že se mu moc nedařilo. Kolegové z hereckého kroužku policii prozradí, že si Justin stěžoval, že na něj na ulici slovně zaútočila nějaká žena.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ukáže se, že to byla Anita Miller; je předvolána k výslechu. Okamžitě se přizná, že Justina zabila. Dokonce zná všechny detaily a začne sepisovat přiznání. Esposito však zjistí, že měla na dobu vraždy alibi. Beckettová ji vyslechne a zjistí, že Anita mívala v posledních dvou týdnech výpadky paměti a byla dezorientovaná. Trvá ale na tom, že Justina zabila.

Chvíli poté se však na okrsku ukáže Sam Carson, který také tvrdí, že Justina zabil. Opět zná veškeré detaily. Beckettová si myslí, že si z ní dělají srandu, aby neměla koho usvědčit. Sam a Anita ale tvrdí, že se v životě neviděli. Do třetice se ukáže ještě Dwight Carruthers, který se přišel přiznat k vraždě Justina, Beckettová se už ani nenamáhá s jeho výslechem.

Ryan a Espo zjistí, všechny tři, kteří se přiznali k vraždě, spojuje jedna společnost, která ovšem působí spíše jako kult. Beckettová s Castlem jedou vyslechnout zakladatele tohoto kultu, Gustava Bauera, který je však v zahraničí a výslech proběhne pomocí videohovoru. Bauer popře, že by dotyčné znal. Policii netrvá dlouho, než zjistí, že jim lhal. Dokonce i o tom, kde se nachází. Vyslechnou ho tedy znovu. Tentokrát jim sdělí pravdu. Jeho společnost se snažila pomáhat lidem s jejich problémy (alkoholismus, agrese, …), kdy je ve videu promítli na oběť, kterou zastřelí. Justin byl obsazen do role oběti a video natočil. Došlo však k vedlejším účinkům, kdy byli klienti pomocí léků dezorientovaní a měli výpadky paměti. Proto si mysleli, že video bylo skutečné a prožili ho, jako by Justina skutečně zastřelili.

Střih videa měla na starosti společnost, ve které pracuje Pam, kolegyně z Justinova hereckého kroužku. To ona zabila Justina, protože společnost, pro kterou pracoval on, byla zodpovědná za smrt jejího bratra.

Alexis stále bydlí v bytě, teď je však na všechno sama, když se s Piem rozešli. Castle chce, aby se nastěhovala zpátky domů, ale Alexis nechce. Beckettová se bojí, že je to kvůli ní, a tak si s Alexis promluví. Alexis jí řekne, že se nechce vrátit, protože měl Castle pravdu, když jí říkal, že se s Piem nemají sestěhovat. Teď si chce sníst, co si nadrobila. Kate jí řekne, aby se už netrestala, a Alexis se vrátí domů.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Castle s Beckettovou přichází na místo činu).
Castle: Espo! Někdo nezaplatil?
(Beckett a Castle vyslýchají už třetího člověka, který se přihlásil k té samé vraždě.)
podezřelý: Jsem připraven převzít plnou zodpovědnost a přiznat se ke všemu.
Beckett: Ano, jsem si jistá, že jste. Poznáváte toho muže?
podezřelý: Nechcete slyšet moje přiznání?
Beckett: Best traveler hotel, pokoj 147. Justin vám nabídl vodu a vy jste ho zastřelil.
podezřelý: Jak... Jak to víte?
Beckett: Poslyšte, co znamená tenhle symbol?
podezřelý: Co na tom záleží?! Zastřelil jsem člověka!
Beckett: My víme. Poznáváte něco z toho?
(Po chvíli jednostranného rozhovoru.)
Beckett: To je ta dodávka. Možná zachytili poznávací značku!
(Beckett a Castle odcházejí.)
podezřelý: Vážně? Já někoho zabil a vás zajímá nějaká dodávka?
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Dwight Carruthers
Justin Marquette
Dr. Gustavo Bauer
Sam Carson
Laura Westbourne
Anita Miller
Dr. Holloway
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPokoj 147
Původní názevRoom 147
Rok natočení2014
Premiéra24. února 2014
Česká premiéra4. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 690 000 diváků (1,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody