plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 4×04 – Romeo a Julie po čínsku (Kick the Ballistics)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Během vyšetřování záhadné smrti zastřelené mladé ženy, Castle a Beckett čelí nejhorší policejní můře, když zjistí, že vražednou zbraní je bývalá služební zbraň detektiva Ryana, kterou mu ukradl sériový vrah 3XK. Hodiny běží a tým musí vyřešit vraždu, vypátrat 3XK a získat Ryanovu starou zbraň dříve, než vrah udeří znovu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na stavbě je v betonu nalezena mrtvola. Beckett a Castle přijíždí na místo a dozvídají se první informace -jde o vysokoškolačku Jane Herzfeld. Když byla zabita, měla v ruce stříbrný křížek, na ruce modřinu a na oblečení stopy po kokainu. Ten by si ale podle matky nikdy nevzala. Matka také vyšetřovatele navede na stopu dívčina bývalého přítele Finna McQueena, se kterým se ale před pěti měsíci rozešla. Ten byl ve vězení za držení kokainu a pracuje na stavbě.

Beckett dostává během výslechu novou zprávu: zbraň, kterou byla dívka zabita, je stará zbraň jejich kolegy Ryana. Ukradl mu ji "trojitý vrah" Jerry Tyson. Bývalý přítel dívky má navíc alibi a Tyson se zdá být vrahem, který jen změnil způsob vraždění z uškrcení na zastřelení.

Dívka byla v den vraždy na nádraží, kde vybrala peníze z několika bankomatů, dohromady cca 800 dolarů. Její spolubydlící hovoří o někom novém, koho si našla, ale poslední dobou často plakala a v noci jí někdo volal. Vzpomene si na přibližný čas posledního telefonátu, a policisté tak vypátrají místo, odkud bylo voláno. Je to bar, jehož majitel si dívku vybavuje: chodila tam se štamgastem Sethem, který je podle popisu pravděpodobně dealer. Počkají si na něj tedy v baru. Seth po příchodu utíká, ale je dostižen i se zbraní. Tvrdí však, že je policista v utajení z oddělení pro boj s narkotiky. Dívku prý kdysi zastavil za jízdu na červenou a v přihrádce našel 2 gramy kokainu.

Ten prý dostala od Číňana Bena Leeho, který je synem významného muže Clifforda Leeho,vůdce čínské organizace obchodníků, která ale také kryje aktivity čínské mafie. Ben Lee byl dealerem, ale kvůli zásadám svého otce musel mít vysokou školu - a zavražděná ho doučovala. Seth jí prý řekl, že jí prohřešky promine, když mu donese nějaké informace, a ona přikývla. Když na to pak přišli, zabili ji.

Tomu ale Ryan nevěří a říká mu svou verzi. Beckett a Ryan následně vyrážejí do čínské čtvrti, kde hovoří s Benem, jeho bratrem a jeho otcem. Tvrdí, že o donášení zavražděné věděli, ale neměla o nich co říct, a tak to nechali být. Vyšetřovatelé však mají nové informace - dívka si v den smrti pronajala v bance schránku k uložení věcí. Je v ní mužské oblečení, 2 lístky do Phoenixu a inhalátor na astma, kterým ale ona netrpěla. K tomu ještě 500 dolarů. Také mají videozáznam z banky, na kterém je s ex-přítelem Finnem McQueenem...

Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Cement Worker
Lee Bodyguard
Detective Seth Carver
Philip Lee
Charlotte Rosenberg
Bartender
Annika Herzfeld
Clifford Lee
Finn McQueen
Ben Lee
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRomeo a Julie po čínsku
Původní názevKick the Ballistics
Rok natočení2011
Premiéra10. října 2011
Česká premiéra26. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Autoři profilu epizody