plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 5×20 – Rychlý a chlupatý (The Fast and the Furriest)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do nemocnice je přivezena ošklivě znetvořená Anne Cardinalová, která ale zemře. Tým začne vyšetřovat její smrt a zjistí, že Anne se snažila získat důkaz o existenci Bigfoota.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Beckettová od Anniných kolegů zjistí, že se před smrtí s někým pohádala. Později muže identifikují jako australského lovce Chase Digginse.

Tým najde skutečné místo činu, kde byla Anna napadena. Na místě jsou nalezeny abnormálně velké stopy, Castle hned usoudí, že patří Bigfootovi a své teorie se nehodlá vzdát.

Castle a Beckettová vyslýchají Dr. Meekse, experta ve svém oboru. Oběť jej před smrtí kontaktovala, Meeks potvrdí, že Anne byla Bigfootovi na stopě.

Castle zjistí, že mu někdo krade jídlo z ledničky. Když se ptá Kate, Alexis a Marthy, žádná z nich o tom nic neví. Castle se rozhodne, že záhadě přijde na kloub a nastraží tam barevnou bombičku, která při otevření ledničky praskne. Zlodějkou je Alexis, které došly peníze a nechtěla otce žádat o další. Proto si jídlo kradla z domu.

Castle s Beckettovou se vydají do lesa, kde Anne pátrala. Spadnou do pasti, kterou tam někdo nastražil. Beckettová se dostane ven, jde do auta pro provaz, aby pomohla Castlovi. Na zpáteční cestě uvidí nad jámou stát Bigfoota. Ukáže se ale, že je to pouze kostým, do kterého se oblékl Dr. Meeks.

Anne se snažila vyšetřit vraždu své spolubydlící, která byla zabita před rokem. Policie podezřívala jejího přítele, tomu se podařilo utéct. Ryan s Espem ho najdou, ten ale tvrdí, že je nevinný. Přivede je ale ke skutečnému vrahovi obou dívek, kterým je profesor Devlin.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Castle se při vytváření své další odvážné teorie odkazuje na film Zrození Planety opic.
Když Castle s Beckettovou v posteli polemizují nad tím, čemu ona věří, mění se poloha jejího růžového trička. V jednom záběru ho má oblečené tak, že jí kryje obě ramena, ale v dalším záběru má odkryté levé rameno. Následuje střih a tričko opět kryje obě ramena. Tato sekvence se opakuje po celou scénu.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Šmoulové

Kate konstatuje, že Castlova past udělala v podstatě z Alex šmoulu.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Vedlejší postavy
Anne Cardinal
Garland Meeks
Franco Ruiz
Tory Ellis
Eddie Maslon
Chase Diggins
Dr. Paul Devlin
Kurt Wilson
Dr. Darrell Meeks
M.E. Sidney Perlmutter
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevRychlý a chlupatý
Původní názevThe Fast and the Furriest
Rok natočení2013
Premiéra15. dubna 2013
Česká premiéra7. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 180 000 diváků
Autoři profilu epizody