plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×17 – Smrt na jazyku (In the Belly of the Beast)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Beckettová má den volna a těší se, že si ho užije s Castlem. Odpoledne jí však zavolá Gatesová a žádá, aby přišla na okrsek. Castle má ale zůstat doma.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kapitán Fowler z protidrogového Beckettovou požádá, aby mu v utajení pomohla s případem. Má předstírat, že je Elena Markov, která se pokusila spáchat sebevraždu a na domluvenou schůzku tedy dorazit nemůže. Vše vypadá na snadnou operaci, ovšem Beckettová je unesena a policie s ní ztratí veškerý kontakt.

Beckettová zjistí, že Elena byla nájemný vrah, což ji z protidrogového nezmínili, protože to ani nevěděli. Podaří se jí předat policii zprávu a celý tým po ní bude usilovně pátrat. Beckettová se zatím snaží udržet si své utajení, kdyby se však něco zvrtlo, napsala Castlovi dopis na rozloučenou, který ukryla.

Beckettová se chce osobně seznámit s vedoucím celé operace, nejdříve však musí splnit jeden úkol – zabít muže, kterého se chtějí zbavit. Beckettová celé místo činu narafičí a trik jí projde. Je zavedena za vedoucím – Lazarusem. Ukáže se, že je jím Vulcan Simmons, kterého před lety vyslýchala ohledně případu vraždy její matky. Simmons ji samozřejmě hned pozná a začne ji mučit, aby z ní dostal informace. Když mu nic neřekne, vydá rozkaz, aby ji zabili. Na poslední chvíli ji však zachrání Elena. Dostala prý rozkaz od Lazaruse, aby ji nechala jít.

Beckettová zjistí, že skutečný Lazarus je senátor Bracken. Ten se rozhodl kandidovat na prezidenta. Když jí teď zachránil život, jsou si kvit a Beckettová ví, že příště už ji nikdo nezachrání.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Většinu mučících scén s vodou natáčela Stana sama, kaskadérka natáčela jenom některé části (např. pád ze stráně).
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Elena Markov
reportérka
Dr. Bailey
pan Jones
kapitán Fowler
Senator William H. Bracken
Vulcan Simmons
zaměstnankyně
Tory Ellis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrt na jazyku
Původní názevIn the Belly of the Beast
Rok natočení2014
Premiéra3. března 2014
Česká premiéra11. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 380 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody