plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 4×12 – Spiknutí (Dial M for Mayor)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Laura Cambridge je nalezena mrtvá. Zjistí se, že auto, ve kterém bylo její tělo, si pronajal starosta města. Ten ale Castla a Beckettovou ujišťuje, že oběť neznal a auto jim bylo odcizeno. Prozradí jim ale, že by rád kandidoval na guvernéra.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Gatesová žádá Beckettovou, aby se ujistila, že Castle bude objektivní, co se starosty týče, ten s tím má ale problém, věří, že starosta s tím nemá nic společného.

Tým zjišťuje, že Laura před půl rokem dala výpověď a zbavila se svého telefonu a kreditek, dokonce se distancovala i od své rodiny.

Ryan zjistí, kde Laura pracovala. Jedná se o podnik provozující sex po telefonu. Castle a Beckettová se dozví, že Laura si zjistila identitu jednoho ze svých klientů, techniků. Chtěla, aby jí zkopíroval určité nahrávky s rozhovory, které zaslechla. Nahrávky někdo ukradl.

Castlovi se ozve záhadný pan Smith. Potřebuje, aby si starosta udržel své místo, aby Castle mohl zůstat na okrsku a dohlížet tak na Beckettovou.

Lanie na těle oběti našla vlákna ze světle hnědého kašmíru pocházejícího z kabátu.

Tým zjistí, že Laura si procházela záběry ze starostova večírku, na kterém byla. Vypadá to, že starosta ji znal, ale ten to popírá. Myslí si, že se to na něj někdo snaží nastražit. Měl v ten den totiž na sobě hnědý kabát. Odmítá jim ho dát. Castle mu věří, ale Beckettová si není jistá. Když si ale vyžádá soudní příkaz, ublíží to starostově kandidatuře. Navíc se zjistí, že starosta kradl peníze z vlastní nadace. Začne oficiální vyšetřování.

Castle zjistí, že Laura se na záběry z večírku nedívala, ona je poslouchala, aby mohla identifikovat dotyčného, kterého slyšela na svých nahrávkách. Zjistí se, že to byl starostův asistent Jordan. Bohužel jim nestihne prozradit, kdo za tím vším spiknutím stojí.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Trevor Haynes
starostova manželka
Marilyn Kane
operátorka Jolene
Jordan Norris
Janelle
Brian Shay
Mayor Robert Weldon
Michael Smith
Bill Moss
Patrick McConnell
Sarah Marx
Roberta Cambridge
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSpiknutí
Původní názevDial M for Mayor
Rok natočení2012
Premiéra16. ledna 2012
Česká premiéra21. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry9 410 000 diváků
Autoři profilu epizody