plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×13 – Středem pozornosti (Limelight)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bylo nalezeno tělo popové zpěvačky Mandy Sutton, jejíž život je téměř věrnou kopií Miley Cyrus. Posledních pár měsíců se ale snažila dát svůj život dohromady, dokonce se seznámila s novým klukem Zachem, jenže před pár dny začala opět pít a vrátila se ke svým starým zlozvykům. Internet obletěla fotka, kde se líbá se svým bývalým přítelem Jessem, což byl důvod, proč se se Zachem rozešli.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Její matka Marilyn přijede identifikovat její tělo a zjistí, že to není její dcera. Mrtvou je Claire Samuels, dívka, která je Mandy podobná a kterou si najali, aby rozptylovala paparazzi, když chtěla mít Mandy soukromí a nechtěla být viděna na veřejnosti.

Castle s Beckettovou najdou Mandy opilou v hotelu a odvezou ji na okrsek, kde ji zatím budou ukrývat, aby se veřejnost nedozvěděla pravdu. Zatím se totiž neví, zda byla skutečným terčem Mandy, nebo Claire. Za Castlem přijde Alexis, protože potřebuje pro Pie doporučující dopis. Alexis se tam potká s Mandy a omylem si vymění mobily. Mandy poté volá Alexis z hotelu, aby za ní přišla a mobil jí donesla. Mandy píše její kamarád Sam, zdá se, že ví, že Mandy je naživu. Mandy jde za ním do baru, Alexis jde s ní.

Policie najde stalkera, který Mandy sledoval a dozví se od něj, že v noc vraždy na místě činu zahlédl motorku, která patřila Jessemu. Stává se z něj hlavní podezřelý. Jesse ale mezitím najde Mandy s Alexis a vysvětlí jim, že se na něj snaží vraždu Claire někdo hodit. Dokonce Mandy řekne, že ona se s ním nelíbala na fotce, která se dostala na internet, byla to Claire.

Nakonec se ukáže, že Claire zabila Mandyina matka, které se nelíbilo, že chce její dcera skončit se svým skandálním životem. Mandy se usmíří se Zachem.

Alexis zjistí, že udělala chybu, když se odstěhovala z domu a rozhodla se žít s Piem. Udělala důležité rozhodnutí.

V novinách byl mezitím otisknut článek, ve kterém stojí, že Castle se dal dohromady se svou bývalou ženou. Beckettová totiž nechce protřípat jejich soukromý život na veřejnosti, nakonec ale ustoupí a sama nechá otisknout oznámení o jejich zásnubách.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Applause (Lady Gaga)

Úvodní scéna, kde se Mandy prodírá mezi redaktory a fotografy.

Walking With Giants (Blondfire)

Mandy a Alexis jsou do klubu za Samem.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Claire Samuels
Kelly Jane
Harvey Stryker
Mandy Sutton
Zach Benton
Jesse Jones
Marilyn Sutton
James Lockhart
Ken Caster
reportérka
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevStředem pozornosti
Původní názevLimelight
Rok natočení2014
Premiéra20. ledna 2014
Česká premiéra14. října 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 960 000 diváků (2,00 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody