plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×13 – Uzemnění (Knockdown)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Otevírají se staré rány, když vedoucí detektiv v důchodu, který vyšetřoval vraždu matky Beckettové, ji kontaktuje s novými informacemi, ale vzápětí je přímo před Becketovou zastřelen předtím, než jí stačí říct, co ví. Vyšetřování jeho smrti je zavede zpět do desítky let staré konspirace, která možná skrývá odpovědi na otázku, kdo stojí za smrtí matky Beckettové a proč. Zatímco se stupňují sázky i emoce, Castle a Beckettová posouvají jejich partnerství na další stupeň.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Beckettovou zkontaktuje detektiv Raglan, chce jí říct něco o vraždě její matky Joanny. Beckettová s sebou na setkání vezme Castlea. Raglan chce promluvit, protože mu zbývá jen půlrok života, ale než Becketová dorazí, někdo na něj zaútočí. Raglan umírá a jediné, co stihne říct, je, že pod odznak schoval mnoho hříchů a největší z nich byl případ Joanny Beckettové. První velkou chybu prý udělal před 19 lety, tedy 7 let před Joanninou smrtí... Ryan a Esposito pátrají po střelci, který Raglana zabil. Stopy dovedou policii k Raglanovu kamarádovi Garymu. Ten vypoví, že Raglan před 19 lety pomáhal Vulcanovi Simmonsovi s pašováním drog. Policie si tedy pozve Simmonse k výslechu. Simmons byl kdysi drogovým králem v místě, kde Joanna pomáhala zbavit ulice drog. Simmons by mohl být vrahem - a on se ani touhou po Joannině smrti netají. Beckettová ale při výslechu neudrží svoje emoce a na Simmonse fyzicky zaútočí. Kapitán ji proto stáhne z případu a s ní i Castlea... Castle dostane doma od své matky přednášku ohledně jeho možné smrti a uvědomí si, že už dávno nespolupracuje s Beckettovou jen kvůli knihám. Castle se rozhodne Beckettové s jejím tajným vyšetřováním pomoct a ona mu ukáže svoji skrýš se všemi detaily matčina případu. Oba pak najdou novou stopu - fotografie uličky, kde byla Joanna zabita. Joanna si ji vyfotila týden před svou smrtí.Mezitím Ryan a Esposito zjistili, kdo střílel, a v jeho hotelovém pokoji našli fotografie Beckettové - střelec ji sledoval. Beckettová se nesmí hnout z bytu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Rise (The Frames)

Závěrečná scéna, kde Kate mluví s Lockwoodem ve vězení.
Narážky na další seriályvložit další narážku

To je vražda, napsala

Kapitán posílá Castla domů (poté, co poslal domů Beckettovou) s tím, že nepotřebuje, aby si teď hrál na Jessicu Fletcherovou.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Roy Montgomery
Vedlejší postavy
Chad Rodrick
Joe Pulgatti
John Raglan
Vulcan Simmons
Gary McCallister
Hal Lockwood
novinářka
Jim Beckett
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevUzemnění
Původní názevKnockdown
Rok natočení2011
Premiéra24. ledna 2011
Česká premiéra11. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry9 080 000 diváků
Autoři profilu epizody