plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 3×08 – Vrah na videu (Murder Most Fowl)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Během vyšetřování vraždy pracovníka New Yorského metra zastřeleného v Central Parku odhalí Castle s Beckettovou šokující a násilný únos malého chlapce. Čas hraje proti nim zatímco se snaží přivést únosce a vraha před soud, jelikož život chlapce visí na vlásku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Castle jede za Beckettovou na místo činu - obětí je muž, který byl zastřelený, a to jednou ranou zepředu a dvěma zezadu. Pitva potvrdí jednoho střelce. Muž neměl žádné příbuzné a jeho byt je plný sledovacích zařízení, fotografií metra, počitadel a také mapek parku, ve kterém byl později nalezen mrtvý. Oběť má na mapě dokonce i vyznačené místo, kde byla nalezena, a u toho popisek s časem, který souhlasí s časem smrti. Kromě času jsou tam i iniciály BHS... Castle a Beckettová pátrají v metru, kde muž pracoval. Kolegové mu říkali Žárovka Len, protože jeho prací bylo měnit žárovky v metru. Podle jeho šéfa byl Lenny uzavřený člověk. Díky Lennymu prý došlo k přechodu na nové žárovky, a to mohl být důvod vraždy - lidé obchodující se starými žárovkami přišli o kšeft. Novým důkazem je telefonát oběti, že jeho šéf prý kradl staré typy žárovek a prodával je. Ten se k tomu přizná, ale na čas vraždy má alibi. Další stopou jsou iniciály na mapě, protože odpovídají jménu na sledovacích přístrojích. Zařízení patří ornitologovi Byronovi H. Singerovi, který se snažil přesvědčit Lennyho, že v parku opět hnízdí určitý druh ptáka. Lenny mu ale nevěřil, a proto mu Singer půjčil své vybavení na sledování ptáků, aby si Lenny jeho teorii mohl ověřit... Castle ráno pomáhá Alexis najít krysu jejího přítele a přitom mu dojde, že na místě činu chyběl foťák, který Lenny potřeboval, aby ptáky vyfotil. Spolu s Beckettovou pak přístroj najdou - a v něm je kromě fotek ptáků zachycený i únos dítěte. Podle fotografie Castle pozná, že chlapec byl hrát v parku fotbal, a díky tomu poté zjistí jeho jméno. Tylerovi rodiče se nedávno rozvedli a on byl na víkend u svého otce Deana, který se pak nedostavil do práce. Deanova exmanželka potvrdí, že Dean má zbraň stejné značky, jako je ta, která zabila Lennyho. Policisté se proto začnou domnívat, že Tylera unesl právě jeho otec. Nebo je snad všechno úplně jinak?

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Infiltraitor (Cliff Lin)

Úvodní scéna, kde bikeři závodí po parku a najdou mrtvolu.

Salt & Spoon (Pajaro Sunrise)

Závěrečná scéna, kde se Alexis přiznává Ashleymu, že ztratila Theodora.
Narážky na další seriályvložit další narážku

24 hodin

Castle si stěžuje, že ze zvětšené fotky nejde nic vyčíst, Beckettová mu říká, že ve skutečném světě to chodí jinak než ve 24 hodin. (v originále "It's not like in 24, Castle. In real world, zoom and enhance can only get us so far.")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Castle: Jakého nejdivnějšího domácího mazlíčka jste měla vy?
Beckett: Vás.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Roy Montgomery
Vedlejší postavy
Thomas Mestrick
Pretzel Vendor
Robert Kincaid
Tyler Donegal
BMX Rider #2
BMX Rider #1
technička
Arthur Sansone
Teresa De La Torre
Byron H. Singer
Dr. Elliot Lefcourt
Mario Rivera
Mirielle Lefcourt
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVrah na videu
Původní názevMurder Most Fowl
Rok natočení2010
Premiéra8. listopadu 2010
Česká premiéra7. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry10 830 000 diváků
Autoři profilu epizody