plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 7×14 – Vzkříšení (Resurrection)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je nalezeno tělo Susan Wattsové. Lanie již po prvním ohledání na místě činu zjistí, že něco není v pořádku. Později se ukáže, že oběť byla po plastice, ba co víc, práce odpovídá stylu doktorky Kelly Nieman. V ten samý okamžik stopy dovedou Beckettovou přímo k ní.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jelikož je pravděpodobné, že je do případu zapletený i 3XK, požádá Beckettová Gatesovou, aby udělala výjimku a Castle se mohl kvůli tomuto případu vrátit jako konzultant. O 3XK toho ví více než ostatní. Beckettová se vydá Niemanovou vyslechnout, ale ta nespolupracuje.

Podle záznamu z kamer tým zjistí, že žena, která vypadá úplně stejně jako oběť, nasedla do vozu, který řídil samotný Jerry Tyson. K výslechu je předvolána Niemanová, která jim prozradí jméno ženy – Amy Barrett. Espo mezitím zjistí, že auto patří muži jménem Michael Boudreau a vydají se do jeho bytu. Všichni jsou v šoku, když tam objeví Jerryho Tysona. Ten však u výslechu tvrdí, že je Michael Boudreau, že je po plastické operaci a jako 3XK jenom vypadá. Castle mu nevěří. Michael vypoví, že Amy je jeho přítelkyně, Beckettová ji před ním varuje, ale Amy nechce nic slyšet.

Castle s Beckettovou se vydají za Tysonovou matkou, aby získali vzorek jeho DNA a mohli tak dokázat, že muž je skutečně Tyson a ne Boudreau. To se však prokázat nedokáže a budou ho muset propustit. Mezitím volá Beckettové vystrašená Amy, a tak se za ní Beckettová vydá. Tyson s Niemanovou odchází z okrsku a v té chvíli jim volá Amy, která Beckettovou unesla, aby jim sdělila, že se o ni postarala.

Hudba v epizoděvložit další píseň

We'll Meet Again (Vera Lynn)

Píseň znějící z telefonu.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Gretchen Cutler
Jerry Tyson
Dr. Kelly Nieman
Tory Ellis
Katrina
Susan Watts / Amy Barrett
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVzkříšení
Původní názevResurrection
Rok natočení2015
Premiéra9. února 2015
Česká premiéra6. října 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry7 430 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody