plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×14 – Zemřít pro módu (Dressed to Kill)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Byla zabita mladá dívka Ella Hayes, která pracovala jako asistentka u největší návrhářské firmy v okolí. Její šéfovou byla Matilda King, u které jednu dobu pracovala jako modelka i Beckettová. Matilda Ellu ale vyhodila, protože neplnila svou práci a dělala chyby.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Z výslechu Matildy Beckettová zjistí, že Ella se v den své smrti pohádala s jinou asistentkou, Grace. Ta má ovšem alibi, takže Ellu zabít nemohla. Ryan s Espositem najdou u Elly v bytě štěnici, někdo odposlouchával její hovory. V jednom z telefonátů si domlouvala schůzku s vedoucím konkurenčního magazínu. Prý má nějakou důležitou informaci o Matildině firmě, kterou mu musí sdělit. Na schůzku už ovšem nedošla, protože ji někdo zabil. Štěnici jí tam nechala nainstalovat samotná Matilda, hovor ovšem neslyšela a na dobu vraždy má také alibi.

Ella zjistila, že chyby v kalendáři Matildy, za které byla vyhozena, tam schválně vepsal někdo jiný. Snažila se zjistit, kdo by ji chtěl potopit. Esposito zjistí, že za změnami stojí jiný módní návrhář, Yumi. Když ho jedou vyslechnout, zjistí, že ukradl Ellyny návrhy a vydává je za své. Ellu ale nezabil. Vraždu spáchal Matildin asistent Julian, který chtěl změnami v kalendáři způsobit, aby Matilda chodila na své schůzky pozdě nebo vůbec a všichni si o ní mysleli, že je nezodpovědná. Poté by získal její pracovní místo. Ella to ovšem zjistila, a proto ji zabil.

Castle s Beckettovou se konečně shodli na místě pro jejich svatbu. Bohužel jsou ale všechny termíny obsazené, jediný volný je letos na jaře, Beckettová jej ale odmítne. U Matildy si náhodou vyzkouší svatební šaty, které jí padnou jako ulité. Jen ji mrzí, že není její máma naživu, aby si tím vším mohla procházet s ní. Promluví si s Castlem a nakonec se dohodnou, že si najdou jiné místo svatby. Dokonce posunuli termín a vezmou se už na jaře.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Spybreak (Propellerheads)

Castle s Beckettovou jdou za Matildou King.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Brutální Nikita

Zavražděnou někdo odposlouchával, Castle řekne, že byla jako "La Femme Nikita".

Holky za mřížemi

Castle parafrázuje tento seriál slovy "Murder is the New Black".
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Martha Rodgers
Lanie Parish
Vedlejší postavy
Grace Jacobs
Matilda King
spolubydlící
Gloria Robbins
Armando Montoya
James Kavanough
Serge Belmonde
Teresa Gomez
Justin
Julian Bruckner
Marcus Conway
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZemřít pro módu
Původní názevDressed to Kill
Rok natočení2014
Premiéra3. února 2014
Česká premiéra21. října 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry10 020 000 diváků (2,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody