plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 6×20 – Zlatá sedmdesátá (That '70's Show)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Řeší se vražda mafiána Vince Bianchiho, který zemřel v 70. letech. Tým tak musí zapátrat v minulosti na den, kdy Bianchi zmizel a prověřit alibi všech jeho přátel i nepřátel.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frank Russo a jeho žena byli mezi prvními, koho Castle s Beckettovou vyslechli. Russo totiž po Bianchiho zmizení přebral celý jeho byznys. Russo je však odkáže na Harolda Leoneho, který byl Bianchiho pravou rukou. Když se však Castle s Beckettovou ukážou u něj doma, zjistí, že Leone žije ve své realitě stále v 70. letech. Tvrdí, že zná vraha, ale bojí se ho prozradit, má strach, že by ho kvůli tomu chtěli zabít. Castle mu slíbí, že ho policie ochrání. Leone chce však nejprve vidět tělo Bianchiho, aby si mohl být jistý, že je opravdu mrtev. Tam na ně někdo zaútočí.

Castle přemluví Beckettovou, aby přistoupila na jeho nápad, že budou před Leonem předstírat, že jsou skutečně 70. léta. Gatesová je mimo město a ostatní z týmu se pod vedením Marthy vžijí do svých rolí. Výslechu Leoneho se ujme Ryan s Espem, avšak Leoneho vystraší zvuk telefonu a nemůže si vzpomenout, co se tenkrát stalo. Stihne jim zmínit pouze jméno klubu, kam chodívali. Ryan s Espou se tam s Leonem vydají, doufajíc, že si na něco vzpomene. Mezitím se nečekaně vrátí Gatesová, která se nestačí divit vlastním očím.

V klubu se Leone setká s Russoem a zaútočí na něj, protože se myslí, že to on Bianchiho zabil. Policie zjistí, že Leone jen předstíral, že neví, který rok ve skutečnosti je. Předvedou ho k výslechu, kde se jim svěří, že do sebe byli s Bianchim zamilovaní. Bianchi se však tenkrát nemohl veřejně přiznat k homosexualitě, proto si musel najít ženu, se kterou by se usadil a založil rodinu. Tou ženou byla manželka Russoa. Bianchi si to ale rozmyslel a odmítl ji. To ona měla poté na svědomí jeho vraždu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Let's Get the Show on the Road (Michael Stanley)

Harold odchází s Castlem k výslechu a odkazuje na tuto skladbu.

Last Dance (Donna Summer)

Poslední skladba Vince pro Marii, na kterou pak tancuje i Harold.

A Fifth of Beethoven (Walter Murphy)

Harold přichází k Lanie do márnice.

Get Up and Boogie (Silver Convention)

Harold s Ryanem a Espositem přichází do disco klubu Glitterati.

Let The Music Take You High (Bob McGilpin)

Začátek závěrečné disco scény.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Castle identifikuje mrtvého mafiána podle oblečení, prstenů a hodinek. Jenže hodinky Panerai se před II. světovou válkou, v jejím průběhu a po ní vyráběly ve velmi omezených malých sériích a výhradně pro potřeby italského námořnictva. Model, který má Vince Bianchi na ruce, začala firma Officine Panerai produkovat až po roce 1993.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Zlatá sedmdesátá

Název epizody je narážkou na stejnojmenný americký sitcom.

Kojak

Nejlepší stopou na nalezení Vinceova vraha je jeho pravá ruka, Harold. Jenže Harold Vinceovo zmizení psychicky neunesl a tak si myslí, že jsou stále 70. léta. Castle tedy přemluví Beckettovou, aby kvůli Haroldovi předstírali. Oblečou se dobovým oblečením a nakonec také upraví interiéry policejního okrsku, aby odpovídaly 70. létům. Když se kapitán Gatesová předčasně vrátí z teroristického semináře, je pěkně naštvaná. Castlovi vynadá: „Pane Castle, co Vás to k čertu popadlo, že jste proměnil můj okrsek na natáčecí set seriálu „Kojak“?“

All in the Family

Harold sleduje tento seriál.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lanie: Radši skončím v márnici, nežli s tebou v ložnici.
Harold: (na Lanie) Jednou máš bílýho, nikdy nechceš jinýho.
Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
Marie Russo
Ray Price
Snookie Watts
Louie 'The Lip' Maneri
Robert Decker
Michael Carcano
det. Milt Boyle
Frank Russo
Harold Leone
Tory Ellis
bodyguard Vinny
feťačka
Deanna Maneri
zaměstnanec
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZlatá sedmdesátá
Původní názevThat '70's Show
Rok natočení2014
Premiéra21. dubna 2014
Česká premiéra2. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 760 000 diváků (1,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody