plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Epizoda 7×15 – Zúčtování (Reckoning)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Castle a tým zjistí, že Beckettová byla skutečně unesena. Všichni vědí, že za tím stojí Tyson s Niemanovou, ale nikdo jim to nemůže dokázat, jelikož byli oba v době únosu na okrsku a mají tedy alibi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Krátce na to Castle přijme telefonát od Beckettové, avšak po vystopování hovoru se ukáže, že si s ním Tyson jen zahrává, Beckettová ve skutečnosti nevolala. Castle chce Beckettovou získat živou zpět za každou cenu. Vydá se za Tysonem a vyhrožuje mu smrtí, naštěstí včas zasáhne policie. Tyson mu poté volá, hovor je vystopován ke Castlovi do bytu. Ze strachu o matku a Alexis je pošle pryč, aby se jim nic nestalo. Policie objeví dodávku z místa činu, která je dovede k opuštěnému skladu. Na židli sedí žena, která vypadá jako Beckettová a najednou je zastřelena. Castle si myslí, že o ni přišel, ale byla to jedna z dalších her Tysona. Žena byl někdo úplně jiný.

Castle se vydá do vězení za Gatesem, aby z něj dostal nějaké informace na Tysona. Řekne mu o domě, ve kterém se Tyson nejspíš ukrývá. Beckettovou však vězní Niemanová, která je stále posedlá její strukturou obličeje.

Tyson se v domě skutečně nachází a Castlovi se jej podaří s pomocí Ryana a Esposity zneškodnit. Beckettová se na poslední chvíli osvobodí a Neimanovou zabije. V tom momentě dorazí i policie, která ji přišla zachránit. Castle se vrací zpět jako konzultant na 12. okrsku.

Večer se Castle Beckettové svěří, že neví, jak to bez něj mohla dva měsíce vydržet. On o ní nic nevěděl dva dny a málem se z toho zbláznil.

Hlavní postavy
Richard Castle
Kate Beckett
Kevin Ryan
Javier Esposito
Alexis Castle
Martha Rodgers
Lanie Parish
kapitán Victoria Gates
Vedlejší postavy
vedoucí týmu
Susan Watts / Amy Barrett
Marcus Gates
reportér
Dr. Kelly Nieman
člen týmu
Tory Ellis
Jerry Tyson
policista
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZúčtování
Původní názevReckoning
Rok natočení2015
Premiéra16. února 2015
Česká premiéra13. října 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 470 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody