plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Názory uživatelů

Stana a Nathan?

Opět jsem na něj náhodou narazila v TV a teď je to další seriál který můžu zařadit mezi dokoukané seriály. Skvělá kriminálka, některé zápletky byly docela zajímavé a vtipné poznámky zase dokázali rozesmát. Samozřejmě jsem si to zamilovala hlavně kvůli vztahu který se od 1. serie vyvíjel a tím myslím samozřejmě caskett. Strašně moc jsem si zamilovala 2 hlavní herce Nathana Filliona a Stanu Katic kteří do rolí prostě patřili a díky nim byl seriál tak skvělý. Určitě doporučuji mu dát aspoň šanci. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdcovka

Tenhle seriál jsem začala sledovat když jsem byla nemocná a neměla jsem co dělat, takže jsem ho nijak zvlášť neprožívala. Vlastně jsem se na zbytek první série tak nějak vykašlala, až když jsem se vážně nudila a začala jsem ho od druhé série sledovat pravidelně došlo mi, že na něm začínám být závislá. Tenhle seriál se stal mojí srdeční záležitostí, ani nevím jestli kvůli tomu, jak jsou mi všechny hlavní postavy sympatické (možná s menší výjimkou Espozita) nebo kvůli tomu, jak rozmanité jsou jednotlivé případy. Taky se mi (na rozdíl třeba od csi) líbí, jak se v každém díle řeší něco z života někoho z týmu, je to pak mnohem zajímavější a ne pořád ,,vražda tamhle, vražda tady..."
Teď každý týden netrpělivě čekám na noví díl a jak přemýšlím, tak i když se hodně snažím, napadá mě jediné mínus, za které vlastně nemůže seriál samotný- český dabing. Zvlášť od šesté série je to děs běs, ale co nadělám. Alespoň že existují lidé dost trpělivý na vytvoření titulků :D.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pro mě nejlepší seriál...

Moje největší srdcovka, seriál, který můžu vidět stále dokola. Přitom jsem ho vlastně začala sledovat docela náhodou někdy na konci druhé série. Zaujal mě ale tak, že jsem si ho hnedka začala stahovat a dívat se od začátku a hltala každý díl. Těžko říci, co mě k němu táhlo nejvíce, zda dobrá zápletka, zajímavé a vyvíjející se vztahy mezi postavami, napětí, humor, někdy i nečekané zvraty v dalším vývoji. Škoda jen, že v osmé sérii šla úroveň některých dílů dolů, ale na rozdíl od jiných si nemyslím, že by úplně všechny byly špatné. Bavila jsem se u epizody Pachová stopa, Tři přání, ale i jiných. Co ovšem nevychytali, byl konec, bylo vidět, že je šitý horkou jehlou a je upospíchaný. Tak dlouhý seriál by si určitě zasloužil zakončit lépe. Ale za bezvadné výkony všech hlavních postav, celkový dojem a prostě vůbec…dávám nejvíc, co jde!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nejmilejší Vtierka

1. série - 90% - Nejlepší kriminálka, nejkrásnější vyšetřovatelka a největší seriálové překvapení. Kdyby mi někdo řekl, že se zamiluji do svého seriálově neoblíbeného žánru, s radostí bych se mu vysmál. Jenže Castle hláškuje s neuvěřitelnou kadencí, Beckett mu se sladkých úsměvem přihrává a chemie mezi nimi přímo září. Různorodost případů a chytrost i nadhled celého vyšetřování pak dávají zcela oprávněnou jistotu, že do dalších let bude z čeho čerpat. Neopakovatelný exemplář.

2. série - 100% - Když se z chytrých případů stanou geniální, když jsou ze sympatického týmu nejlepší přátelé a když je z krásné hlavní dvojice nejvymodlenější pár, mění se pravidla žánru. Promyšlené a nahláškované buddy kriminálky už jsme tu samozřejmě měli, ale s takhle dávkovanými porcemi napětí, vtipu nebo dojetí došli Rick, Kate a spol. už ve druhé sérii na vrchol. Vydatně tomu samozřejmě pomáhají i překvapující hosté (Marc Blucas, Dana Delany nebo Michael Trucco září naplno) a nenápadné šponování diváků od "ti dva by mohli být spolu" až k "proboha, dejte si pusu nebo snad umřu". See you in fall.

3. série - 90% - Není legrace dávkovat týden co týden originální prostředí vražd a tématicky do nich vměstnávat spisovatele, policistku i celkovou náladu. Štěstí je, že ať už to jsou pizzerie, soutěže krásy nebo paranormální jevy, tahle parta nikdy neztratí svou tvář a styl. Seriál ale díky svému tichému a nenápadnému zvážnění přidává epizody, které bezprostředně souvisí s minulostí či soukromím některé z hlavních postav a právě tam získává svou největší sílu. Třeba tradiční dvojdíl ve druhé polovině sezóny je v tomto případě mým nejoblíbenějším dobrodružstvím vůbec. Stovka to tentokrát není jen proto, že se v některých případech není zrovna těžké ztratit a souvislosti i přes maximální soustředění maličko unikají v rychlopalných dialogových výměnách. Jinak ale trvám na tom, že v (už ne tak nenápadně) vztahovém krimi žánru nemá Castle sobě rovného.

4. série - 100% - Na vrcholu žánru. Scénáristický tým kolem Andrewa Marloweho ví, že si může dovolit jakékoli odklonění od všeho, co by se dalo definovat jako "tradiční případ" a dává nám hromadu nových nápadů. A ty mají od Adama Baldwina přes zhulenou zombie až po tygra zařazenou nejvyšší rychlost. Tím spíš, že tentokrát už je seriál stejnou měrou vztahovka jako krimi. Navíc s koncem, který by i v čistě dramatických seriálech byl událostí naprosto nezapomenutelnou.

5. série - 90% - Game changer. Nová situace dává občas více, občas méně příjemně zabrat, nepřítel konečně získává konkrétní tvář, ale některé věci naštěstí zůstávají stejné. Třeba to, že jarní dvojdíl bere svým napětím dech. Nebo že epizody, které zabrousí do minulosti hlavních postav, patří k absolutní špičce (The Wild Rover s Ryanem v utajení je pro mě králem sezóny). A nebo to, že Stana Katic definitivně stárne do krásy. Vraždy, během jejichž zběsilého vyšetřování ani nejde uhodnout vrah, mi sice občas motají hlavu až moc, ale protože mi úsměv prakticky nesleze z tváře, není důvod se zlobit.

6. série - 80% - V důsledku logické zklamání, protože i přes vysoké hodnocení se tentokrát jede trochu na volnoběh. Je ale otázkou, jestli tvůrcům vážně docházejí nápady, nebo se mi koncept seriálu po více než stovce epizod nezačal opatrně ohrávat. Přikláním se spíš ke druhé možnosti, protože v dějové skladbě zůstává vše zdánlivě při starém. Opět je tu dramatický dvojdíl, při kterém jde o život, opět je tu paranormální případ, který zdánlivě nelze logicky vysvětlit, opět se jde do utajení. Jen je to bez většího překvapení a vyšetřování často jen prošumí kolem a renomé zachraňuje obvyklé špičkování celé party. Díky vyhroceným dobrodružstvím typu Under Fire nebo Veritas jsem si několikrát vzpomněl na doby, kdy se Castlovi v napětí, emocích i humoru mohl rovnat jen málokdo, ale jisté drobné obavy o budoucí kvalitu zůstávají. Není moc seriálových prostředí, kterým bych přál, aby chytily druhý (a v důsledku pak poslední) dech tak moc jako jedné kanceláři NYPD.

7. série - 70% - Svoji tvář si drží, ale dýchavičný je u toho až běda. A může za to v důsledku zejména zmatené manipulování s pozicí showrunnera. Jednoznačně nejslabší sezóna totiž trestuhodně ztrácí v dlouhodobých linkách. Nathan Fillion se sice dočkal vymodleného většího příběhu, ale jak Rickovo zmizení, tak příhoda z dětství, které si nový příběhový šéf David Amann rozepsal hned na úvod, dostanou při první větší šanci pořádnou facku. Vzhledem k Amannově odchodu po jediné sezóně obě záhady dostanou na vyřešení jedinou epizodu a působí jako slepé až hloupé uličky. Proto jsem rád za vydařené odlehčené vsuvky ze školy, noiru nebo alternativní reality. Týmová chemie je tu totiž i nadále nevídaná a čím dál zaměnitelnější "anonymní" epizody bez jasně viditelného směru ji jen zbytečně rozmělňují.

8. série - 60% - Poněkud smutná labutí píseň, kterou do průměrných vod poslala nová dvojice hlavních tvůrců. Alexi Hawley a Terence Paul Winter to mysleli dobře, když se pokusili vrátit ústřednímu páru jiskru, která se v posledních letech poněkud vytratila. Jít na to cestou z prstu vycucaného rozchodu byl ale špatný nápad a rozhodnout se po nátlaku publika vzít vše zase zpátky už zavánělo ostudou. Hlavně se ale potvrdilo, že po vyřešení smrti Johanny Beckett chybí dlouhodobá linka, u které by diváka bavilo odkrývat indicie a samotné odhalování LokSatu (podpořeno o pravidelnou účast neuvěřitelně nezajímavé Haley) zakopávalo od začátku do konce. Proto je posledních pár epizod až překvapivým vysvobozením. Na poslední chvíli sice zahrálo na silnou notu a příběhy s nesmrtelnou obětí nebo příchodem Satana nechaly zavzpomínat na legendární éru, ale na záchranu udýchaného dojmu to stačí jen zpola. Proto díky všem zúčastněným za úžasné finále, které potisící nechává vyniknout Nathana Filliona, pár překvapivých zvratů i konec, který široká veřejnost příliš neakceptovala. Vzhledem k hektickým okolnostem konce natáčení, hořknoucím dojmům z posledních let a hrůzostrašným castingovým změnám, které by nás v budoucnu čekaly, beru takový (byť uspěchaný) epilog všemi deseti.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"Nevím, jestli to patří k pokoji, ale v naší koupelně se holí nahý kovboj."

Castle provázel můj život dlouhou dobu, skoro pět měsíců :D Každopádně jsem strašně ráda, že jsem se na něj začala dívat a nemohu ho ohodnotit jinak, než pozitivně! Castle a jeho neotřelý způsob pro vymýšlení absurdních teorií (nejvíce mne asi zaujali mimozemšťané a antikrist), zábavný vztah mezi Ryanem a Espositem a samozřejmě Martha, která dodávala seriálu jiskřičku nejkrásnějšími hláškami, které jsem kdy slyšela :) Ale všude je co vylepšovat, Kate byla v hodně částech seriálu docela otravná a konečná zápletka s úhlavním nepřítelem mi už přišla celkem zdlouhavá a nudná. Navíc mi poslední epizoda přišla taková, honem, honem, rychle tam dejte tu poslední scénu a zatmívačka... Je to škoda, ukončení mohlo být lepší!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

kto by ich nemal rád

Castle sa stal takou malou legendou. Výborný Nathan Fillon, ktorý skvele bavil počas celého seriálu, krásna Stana katic, ktorá nezaprie balkánske korene, Ryan a Esposita ako také dvojičky. Výborné série, hlavne pri naháňaní XXX, ktoré bolo fakt skvelé, až nakoniec po boj s najvyššími. Síce finále mohlo byť trošku dramatickejšie, ale aspoň bolo...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jak být děckem i v dospělosti

Asi jako většinu diváků mě ke Castlovi přitáhl Firefly. Ale Nathanem Fillionem ta podobnost končí.

Nápad zapojit spisovatele do vyšetřování, aby mohl získat novou inspiraci ve své chytré a velmi atraktivní múze v podobě detektiva Beckettové je vcelku jednoduchý a tady funguje parádně.

Musím se přiznat, že u mě vedly první tři série. Beckettová s krátkým rozcuchem se mi líbila víc a její hádavá chemie s Castlem mě vždycky hrozně pobavila. Čtvrtá série měla už takový ten křečovitý nádech mezi oběma postavami a samozřejmě muselo dojít k začátku jejich vztahu. Svým způsobem tím seriál získal nový nádech, nový směr, kterým se mohl vyvíjet.

K samotným postavám nemám skoro žádné výhrady. Nathan si musel postavu Castla náramně užívat. Hravé, sebevědomé a atraktivní dítě v těle dospělého muže. Postava Beckettové zpočátku výborná. Chytrá a sebevědomá žena, samozřejmě také atraktivní, s temnou minulostí. Uvědomuji si, že bez nějakého toho klišé se seriál nemůže prezentovat, ale pro mě to mohl být příběh na prvních pár sérií. Rozhodně jsem neočekávala, že ho budou sebou tahat jako kouli po tolik sérií. Javiera a Kevina si opravdu užívám. Rozhodně jsem ráda, že z nich neudělali řadové křoví, ale dali jim dost prostoru se v seriálu rozvíjet. Jejich bratrský vztah je parádní. No a Lanie. Perlička mezi mrtvolami.

Castle má bohužel po sedmi sériích temné období. Ale nemůže celé roky držet stejné tempo, prezentovat stejné příběhy a nechat zamrznout postavy v čase. Nedělá to a mění jejich životy. Já osobně to považuji za plus. Speciálně po tom, co se z Beckettové stal kapitán a Castle si otevřel vlastní detektivní kancelář. Seriál tím pro mě získal novou dynamiku.

V tuhle chvíli mi nezbývá než si přát, aby po jistých zprávách dostali Beckettová a Castle konec, který si zaslouží.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Oooo Rick, toľko som ti odolávala až som ti neodolala!

Som na úplnom začiatku môjho Castle maratónu, takže ťažko sa mi bude vyjadrovať ešte, ale podľa toho, čo som videla, čo činí približne dve série, si ma veru Richard namotal.

Ako som sa dostala ku Castleovi: Ale nie, nie je za tým žiadny veľký príbeh. Jednoducho som si už v Buffy, premožiteľke upírov obľúbila Nathana Filliona, kde hral kňaza na strane zla, čo ma neskôr priviedlo k ďalšej Whedonovke - Firefly a tam ma už tak moc dostal, že som v popdstate len mesiac od toho zvažovala, či si pozrieť Castlea, či nie. Ale popravde, mávam často záblesky, kedy pri pohľade na Nathana sa mi cnie za Firefly. Lebo hoci ako spisovateľ Richard Castle je fantastický a tiež si získal moje srdce, stále ostávam pri názore, že jeho životnou úlohou bol Malcolm Reynolds. No v niektorej epizóde Castlea - 2.série o upíroch, v čase Halloweenu, ma tvorcovia veľmi potešili a rovno dvoma vecami, v prvom rade tá zmienka na cintoríne o Buffy, premožiteľke upírov. A v druhom rade, keď mal na sebe kostým vesmírneho kovboja, ktorý veľmi silno poukazoval práve na Firefly. Smiala som sa ako najatá. :D

Niečo ku Castleovi: Povaha hlavnej postavy je veľmi podobná tým postavám aké v obdobných kriminálnych seriáloch obľubujem. Do veľkej miery mi pripomína Patricka Janea v Mentalistovi, s tým, že pôsobí ľudskejšie, menej arogantnejšie (čo je preňho plus, lebo ľudia si ho skôr obľúbia) a hlavne sa nepotrebuje mstiť za niekoho smrť. Inak povedané, ďalšia z postáv s povahou vhodnou na psychoanalýzy.
Musím vyzdvihnúť aj vzťah Castlea a Beckettovej, hoci samotná Beckettová ma až tak nezaujala, na môj vkus je nevýraznejšia postava, ale v spojení s Rickom tvoria dokonalý, doplňujúci sa pár (profesionálny, či neskôr snáď romantický) a hlavne Kate mi príde taká, ako keby dovtedy než stretla Richarda ani nežila.

Jedna taká negatívna poznámka k slovenskému a českému prekladu názvu (ale to ma zvyčajne vytáča asi pri každom seriáli): Po slovensky ho nazvali Vtierka Castle, po česky je to Castle na zabití. A ja by som najradšej prizabila tých, čo tie názvy vymýšľajú, pretože Castle je meno a nie niečo, čo sa dá pretransformovať do iného jazyka. To je ako keby Dextera nazvali "Temný pasažier vo mne". Ale to len na margo prekladov, seriálu to nič neuberá a originál za to ani nemôže, ani to s ním nemá nič spoločné.

Inak musím pochváliť skvelý nástup Castlea do seriálu, prostredníctvom vrážd podľa jeho kníh, je to nezvyčajné, ale je mi jasné, že museli nejako dosiahnuť prepojenie spisovateľa s vyšetrovaním vrážd. Už len čakám, kedy vymyslia nejaký seriál, kde bude detektívom muž a pripojí a k nim žena, či by také niečo zvládli. :D Lebo zatiaľ sa pripájajú iba chlapi.

Obľúbené postavy: Castle, jeho dcéra Alexis, súdna lekárka Lanie.
Pije mi občas krv Castleova mama Martha, ale chápem, že je tam tá postava na oživenie, občas mi pripomína Evelyn - matku Charlieho a Alana Harpera z TaHM. A nie vždy mi sedí Beckettová, ale verím, že časom sa trochu správaním zmení.

Hodnotenie sérií: 1.séra - 90%, 2.séria - 90% (zvyšok doplním, ešte nemám veľmi s čím porovnávať).

Celkovo si však pán spisovateľ zaslúži celých 100%. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Castle

Castla jsem si oblíbila. Doporučila mi ho kamarádka a já během loňských vánočních svátků stihla shlédnout 5 a 1/2 řady. A pak už jsem jen netrpělivě čekala na další a další díly...

Nápad super. Je to sice další krimi, ale rozhodně patří k mým oblíbeným.

Rick Castle je postava, kterou jsem si prostě zamilovala, má smysl pro humor, je to ještě gentleman a s Beckettovou jsou bezva tým.

Mám ráda i Alexis - lehce přemoudřelou dceru spisovatele a dokonce i tak trochu matku Rodgersovou. :D

Co se vztahu Castla a Beckettové týče, nějak od začátku bylo jasné, kam to všechno povede a i když jim to štěstí kazila honba Kate za vrahem její matky, snad už konečně budou mít klid, i když...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak jsem konečně koukla na Castla

Na třetí pokus a až do konce, první dva pokusy skončily u toho, že jsem se nemohla dívat na ten strašný účes Beckettové, který měla na začátku 2. série :-). No ale dala jsem si 2x po sobě Mentalistu ( ano, v kuse, po posledním díle jsem si dala znova první :-) ), chtěla jsem podobný seriál, Nathana mám v oblibě už od Firefly, to s těma vlasama jsem přetrpěla a nelituju.
Líbilo se mi Castlovo zázemí. S dcerou a matkou, obě fajn, dodávalo to rodinnou pohodu. Zápletky podle mne, člověka který moc kriminálek neviděl, velmi dobré, i když postupně jsem už dost dobře odhadovala vrahy. Ovšem co mi kazilo dojem jak v Mentalistovi, tak tady, přijde mi, že by policie bez těch dvou pomocníků moc nevyřešila a takoví Ryan s Espozitem tam byli jen jako na ozdobu či zábavu navíc, ti by nevyřešili ani krádež pastelek v mateřské školce :-).
A takové ty linky co se táhly skrz seriál, tak taky kde nic tu nic, naráz se to všechno nějak seběhlo a konec, z těch jsem neměla dobrý pocit a co mi opravdu vadilo, všem divákům zůstali dlužni vysvětlení s jedním zmizením. Toho se jen tak lehce dotkli.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I spisovatelé mají zajímavé životy :)

Inteligentní detektivní seriál zčásti stojí na charismatu miláčka fanoušků fenoménu Firefly/Serenity Nathana Filliona. Richard Castle je úspěšný autor kriminálních bestsellerů s tvůrčím blokem. Protože se coby celebrita z Manhattanu zná se starostou New Yorku, má možnost „pozorovat“ při práci přitažlivou vyšetřovatelku Kate Beckett (Stana Katic) i její kolegy. Hledá inspiraci, sbírá materiál na novou knihu a přitom pomáhá řešit zapeklité příklady.

Každá epizoda většinou začne neobvyklou vraždou. Stopy vedoucí k pachatelům se jedna po druhé ukazují jako falešné, dokud nedojde k nečekanému, většinou hodně překvapivému zvratu. Zásadní roli mají vtipné hlášky a jiskření mezi hlavní hereckou dvojicí. Castle se neokoukal ani napotřetí. Ve skutečnosti mají jednotlivé série vzestupnou tendenci a ta třetí je zatím (tedy podle mne) nejpovedenější a nejvybroušenější.

Vážnější díly, ve kterých Kate Beckett pokračuje ve vyšetřování vraždy vlastní matky, jsou sice dramatičtější, ale bez typického nadhledu také mírně slabší. Finálová epizoda nabízí hned dva velké zvraty. Jeden zůstává jako Sylvester Stallone viset ve vzduchu až do letošního podzimu, už jsme ho zažili jinde a i všichni tušíme, jak dopadne. Druhý opravdu překvapuje a zároveň dodává seriálu pozadí a příběhům hloubku.

Je skvělé, že si tvůrci dokáží se svým televizním dítkem takhle puntičkářsky vyhrát. Na Castlovi začíná být vidět velké sebevědomí vyplývající z toho, že před dvěma lety málem neobnovený seriál je dnes obrovský hit s dvanáctimiliónovou sledovaností. To by se téhle plnohodnotné podívané sice nakonec mohlo vymstít. Ale co se týká následující čtvrté série, nezbývá než se na ni hodně těšit.

80 %
96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Rick's world

Neustále jsem kolem sebe slýchala o nějakém Castleovi a říkala jsem si, že si někdy musím udělat čas a shlédnout celý seriál. Tak jsem také učinila.

Richard Castle je pro mě hrozně zajímavá osoba. Je šarmantní, otravný, vtipný a hlavně má dobré srdce. Vždy se snaží udělat správnou věc a přitom se neustále chová jako malý kluk, který právě dostal od rodičů kapesné a honem všechny peníze utíká utratit za sladkosti.

Kate Beckett má můj hluboký obdiv, protože je to jedna z mála postav, které mě neomrzely v tak stereotypní dějové lince každé epizody. Pokaždé mě překvapila vynalézavost vrahů a záhy i detektivů.

4. řada ovšem začala drnkat na tu tesknější a vážnější strunu. Ihned bylo jasné, že už není cesty ven, tudíž kostky byly vrženy a jen je ukázat světu. Mně se tento osud opravdu zamlouvá, protože s 5. řadou přišla nová vlna čerstvé zábavy.

100% prostě musím dát. Jinak bych nebyla fér. Castle je pro mě srdcová záležitost a s radostí budu koukat na další a další nové díly.

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Who am I? I'm Rick Castle

Ke sledování tohoto seriálu jsem se rozhodla z větší část díky Nathanu Fillionovi, které ho jsem tolik zbožňovala jako kapitána Malcoma Reynoldse v nevšedním scfi-fi serálu Firefly.
Nathan nezklamal a příjemně překvapil. Role spisovatle, svůdníka, svobodného otce, milujícího syna, amatérského detektiva a bůh ví čeho všeho dalšího mu náramně sedla.
Objevila jsem tento seriál ještě v době, kdy o něm TV Prima ještě neměla ani tušení. Jsem za to nesmírně vděčná, jelikož si myslím (a omlouvám se těm, kteří to cítí jinak, ale já si nemůžu pomoct), že český dubing televize Prima není moc kvalitní a Castlovi hlášky jaksi pozbývají svého kouzla.

Shrnutí: Seriál je jasně celý postaven na Rickovi Castlovi a jeho skvělém humoru. Nebudeme si nalhávat nic jiného, protože zde nejsou potoky krve, piplavá práce "laboratorních krys", geniální vyšetřivatelé s IQ vyšším než Dubajský mrakodrap, ani kdo ví jak neotřelé zápletky. Ale i přes to jde o seriál velmi záživný. Spisovatel románů pomáhá půvabné detektivce Kate Beckettové při vyšetřování podivných vražd shodných s jeho knihami a tak nějak už neodejde. :)
Zároveň se celým seriálem line rozvíjející se vztah mezi hlavními postavami, které si to ne a ne přiznat. Což je další seriálové klišé, nicméně v inovativním podání.
Na závěr - doporučuji tento seriál všem, kteří mají rádi humor, vtipné hlášky a už mají dost seriálových detektivů hrdinů (Nebojte se já se o to postarám..... Oh děkuji poručíku! Jak Vám jen poděkuji.... To je moje práce... - nasadí tmavé brýle a odchází do západu slunce...) a jejich týmů pracujících převážně v laborkách a u počítačů. Jsou dva druhy lidí, kteří přemýšlejí o tom, jak někoho zabít. Nechte se strhnout tím, komu za to líp platí. Kdo že to je? Rick Castle...

90 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Spisovatel detektivek v akci

Hodnoceno po: s01e09
Lákadlem k tomuhle seriálu pro mě byl určitě Nathan Fillion v hlavní roli - a ten nezklamal, jeho postava Castla táhne celý seriál. Beckettová pak k němu do dvojce padne jako ulitá - zdánlivý protiklad, který mu je někde hloub podobný až až. Jejich vzájemná interakce samozřejmě přináší okořenění humorem, ale nijak originálně.
Uznávám, že moje vyšší hodnocení je důsledkem asi i toho, že žánr kriminálek naprosto nemám nakoukaný, a tak mi vyšetřované případy, ostatními často hodnocené jako dost "klasické" a nenápadité, přijdou zajímavé a napínavé. Celkově na 70%.
A fajn hudba mimochodem, obzvlášť v úvodu každé epizody.

EDIT po s02e06:
Zatímco první série pro mě byla spíš výplní času při jídle, u druhé se těším na každý nový díl a Castle se zařadil se k nejoblíbenějším seriálům. Tvůrci vsadili na výrazné posílení komediálích prvků, což se více než vyplatilo. Takže S02: 90%

"There are two kinds of folks who sit around thinking about how to kill people: psychopaths and mystery writers. I'm the kind that pays better."

80 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nikki Heat

Pozor, může obsahovat spoilery.

Tak Castlovi jsem se docela dlouho úspěšně vyhýbal, ale jak to tak bývá přišla zima 2012 a s ní seriálová pauza a já hledal co bych tak mohl zařadit do svého watchlistu a aby mi to tam chvilku vydrželo. No a volba padla na Castla. A po první sérii začínám mít pocit, že mě vysloveně baví kriminálky s dostatečnou dávkou vtipu a menším důrazem na vraždy. První tento trend nastolil Psych a Castle v něm úspěšně pokračuje. Pravdou je, že nejzajímavějším dílem byl pilot, ale ostatní byly taky dobrý. Samozřejmě že hlavním plusem je ústřední dvojice Castle a Beckettová, koho by si taky nezískala dvojice sympaťáka a pěkné detektivky, že? K tomu připočteme povedenou rodinu, příjemně uťáplou dceru, vypočítavou matku případně nespolehlivou exmanželku, v práci se nám přibalí několik vedlejších policejních postav a obsazení je hotovo, a k tomu velice povedeně. 80 % a s chutí na další díly.

Druhá série přináší přesně to, co je třeba k úspěšnému pokračování. Z dobrého týmu se stává skvělý tým, který není těžké si oblíbit. Každý nám odhaluje kousek své minulosti, někdo víc a někdo ještě dostane prostor. S ústřední dvojice se stává dvojice "Kdy už". A z příjemného koukání se polehku stává závislost. Ano, to jsou ty body, které když se stanou, tak už vás má seriál v pasti a nepustí. Nebudu se zbytečně rozepisovat o případech, jsou zajímavý (nejvíce vyčnívá dvojdíl). Dalším pěkným bonusem jsou vedlejší role a největším plusem je kromě vtipu také spousta odkazů na seriály a filmy. To mě baví! Stejně jako když je Castle za snoba/gurmána (díl o kuchařích). No a závěr, ten byl pro změnu jak jinak než povedenej. 90 %

Třetí série dokazuje, že Castle je skoro bez chyb, vynikající tým jim nádherně přihrává a pomáhá dotvářet atmosféru. Případy jsou většinou ze zajímavých míst se zajímavým tématem, což člověka taky potěší. Navíc se ještě trošku víc šťourá do minulosti Beckettové, ať už jde o Royce nebo o případ její matky, který přináší vyvrcholení této sezóny. I vztah Castla a Beckettové se posouvá a to nejen ve finále, ale hlavně v případě Teroristické hrozby. Sice je "Kdy už" pořád ve vzduchu, ale my se dočkáme. Samotné finále je strhující záležitostí a musím hned vidět, jak to bude pokračovat. 90 %

Čtvrtá série je rozhodně přelomová a to nejen díky finále. Tak třeba namátkou se nám vymění kapitán policie. Přichází úžasné díly, jako retro díl nebo díl s detektivem Slaughterem v podání Adama Baldwina. Tři poslední díly pro mě byly úplně nejlepší, ale jinak i mě samozřejmě bavil i zbytek série. Vynikající byl tradiční dvou epizodní díl lehce za polovinou série. Pobavilo mě třeba i to, když se Alexis začala motat na patologii a tím i Castleovi tak trochu pod nohy. Je zbytečně psát o nich víc, je jasné, že Castle už patří mezi moje nejoblíbenější seriály a zbytečně bych se opakoval. Už jsem si i koupil knížky a jdu na ně. 100 %

Nechci se plést, ale dost možná nejlepší série, nebo minimálně na úrovni té předcházející. Snad žádná epizoda není špatná, jen ta rekapitulační vysloveně neuchvacuje, i když jsem si kvůli němu uvědomil, že Kate vypadá sérii od série líp. Start série je výbornej, hlavní nepřítel konečně dostává konkrétní tvář a my můžeme sledovat jak a kam se vyvíjí vztah Castle a Beckettové. Není překvapení, že jeden z nejlepších je dvojdíl a mile mě překvapil Ryanův díl. Nejvíc jsem si přesto užil, když přišel na řadu Kruh a hororová epizoda. Jen ten závěr mi letos nepřišel tak silný jako u čtvrté série, i když jsem samozřejmě zvědav jak to bude pokračovat. 100 % Až do teď jsem si nebyl jistej, ale už to vypadá, že na pozici vtipný kriminálky se minimálně dělí o první pozici s jiným mým oblíbencem Shawnem a jeho Agenturou. Není-li na tom mordparta kolem Beckettové už líp.

Šestá série a Castle bez pochyb patří na vrchol mezi vtipnými detektivkami. Tato série to jen potvrdila. Na Castla je radost koukat, protože si postavu vysloveně užívá a to jeho dětinské nadšení v záhadných případech mu prostě věříte. Tuhle sérii jsem si možná trochu uvědomil, že moc nevěřím Kate, že by byla tak zamilovaná. Přijde mi, že už to mezi nimi tolik nejiskří a hlavně z její strany. Jednotlivé případy jsou super, vyzkouší se nová práce, dojde i na trochu dojetí a v závěru pak přijdou velké věci. Nejdřív Kate vyřeší vraždu své matky a pak má přijít obrovská svatba. Jenže samozřejmě se něco pokazí. Už se těším na další série.

Sedmá série samozřejmě začíná dramaticky, vzhledem k tomu co se odehrálo ve finále předchozího ročníku. Pak však tempo zvolní a opět se dostává na jednotlivé vtipné příběhy, aby se k závěru dořešilo to, co bylo v úvodu jen nakousnuto. Jako tradičně dvojdíl ve druhé polovině patří k tomu nejlepšímu, co série nabízí. 3XK nebo-li Jerry Tyson se vrací ve velkém stylu. Série nemá hluché díly a nabízí pořád stejně dobrou zábavu jako tomu bylo doposud a je jedno jestli Castle s Beckettovou vydají na Divoký západ nebo na Mars. Závěrečný díl vše pěkně uzavírá a dokázal bych si ho představit i jako závěrečný díl seriálu. Naštěstí však nemusím, protože ještě minimálně osmá řada nás čeká.

Až do osmé série jsem se snažil být slepý ke všem těm nedostatkům, které se až podivně začali hromadit. Jenže osmá série potvrdila, že seriál už nemá dlouhodobou linku. LokSat byl takový nepovedený pokus. Mocná organizace/jedinec, který hlavním hrdinům odpustí, když je uvidí rozejít? Jako vážně? Tohle prostě nefungovalo a ani nemohlo. Navíc takhle nevyužít Castleovi ztráty paměti (stejně jako týmové chemie a Alexis) je trestuhodné. Ani nové postavy nepomohli, Hayley i Vikram jsou spíš na obtíž. Sice se našlo pár epizod, které připomněli starého dobrého Castla (nesmrtelný), ale jinak to byla spíš taková smutná rozlučka. Nikdo nevěděl, že se končí a chystané změny pro potenciální devátou sérii zněly docela strašidelně. Nakonec je tedy tenhle narychlo spíchnutý konec ještě přijatelně dobrým řešením. I když všichni víme, že si Castle, Beckettová a celá mordparta zasloužili o něco víc...

Možná to sem nepatří, ale mám prostě potřebu to zmínit. Rozhodně doporučuju i přečtení Castlových knížek (i když nepochybuji, že fanoušci je přečetli) o Nikki Heatové, mě bavily (alespoň první tři).

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Výjimečná detektivka.

Jako vždy jsem začala sledovat s menším zpožděním, teprve když běžela 2. série, protože promo vypadalo opravdu luxusně.
A nemýlila jsem se, hned první díl mě chytil. Je těžké mít nápad na originální detektivku, když je jich taková kupa, ale zde se to povedlo.
Samozřejmě je hlavním tahounem a "okořením" postava Castla - spisovatele s detektivními bestsellery, kterýmu chybí inspirace. A tu nachází při spoluřešení zločinů.
Celá jeho rodina stojí za zmínku, ať už jeho matka či dcera Alexis. Jsou detailně propracované, a i tak občas vidíme, že opravdu patří do stejné rodiny, protože mají stejné geny.
Další postavou jsou samozřejmě policisté a to hlavně Kate Beckett. I zde se ukazuje, že tvůrci jsou geniální. Její postava částečně zapadá do stereotypu, ale dost se mu také vymyká. Jde do všeho po hlavě a Castla zprvu snášíš s nechutí. Ale jsou tu samozřejmě ty nevyřčené city, které to pěkně zamotají Castlovi i Beckett.
Další dva stálí detektivové Esposito a Ryan jsou též velice pěkně napsaní a mají i vlastní dějové linky.
Nesmíme opomenout případy, které jsou vždy zajímavé a vrah je často opravdu nečekaný. Zápletky jsou zajímavé, neotřelé a ani po 4 řadách se tvůrci neopakuji a nevyprchala jejich kreativita.

Proto nemohu dát méně než 100%. Je to jednoznačně moje nejoblíbenější kriminálka a upřímně doufám a věřím, že na pomyslném vrcholu mého žebříčku ještě zůstane.

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Castle 95%

Kamarádka mě donutila podívat se na prvních pár dílů. Sledovala jsem z donucení a díly nijak zvláštně nevnímala. Závěr 1. sezóny se mnou pekelně otřásl a tak jsem si sjela všechno ještě jednou a řádně vnímala.
A musím říct, že tenhle seriál je momentálně na vrcholu mého žebříčku.
Skvělé dialogy. Povýšení se nad "vědecké" NCIS a jí podobné. Hlášky nad mrtvolou. A samozřejmě dokonalý Nathan Fillion, který snad kromě Firefly nikde nezářil více a k němu nádherná Stana Katic, u které očekávám, že brzy propadne Holywoodu. Talent jako ona se nevidí.
Kvalita díl od dílu roste. Tvůrci si zatím dávají pozor na chemii, která meti Kate a Rickem přímo hoří.
Mírné zklamání byl dvojdíl ve třetí sérii, kde se zjevně Andrew(tvůrce) nechal mírně unést akcí a zapomněl na některé detaily a hodně věcí potom nesedělo.
I tak ale kvalita díl od dílu stoupá...

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Fillion a ti druzí

Kde je těžiště tohoto seriálu musí být každému jasné hned po shlédnutí pilotu. Richard Castle je výtečně napsaná postava která Fillionovi padne jako ulitá a Stana Katic pak v ústřední dvojici hraje jasné druhé housle. Zápletky jednotlivých epizod nejsou nijak objevné (i když i na tomto poli je občas projevena nebývalá invence) ale nebudeme si nic namlouvat, toto není kriminálka a samotné případy k vyšetření jsou spíše pozadím pro rejdy hlavních postav než to, kvůli čemu bychom na seriál koukali. Značná část potenciálu tohoto seriálu je tvořena nekonečným shipem mezi Castlem a Beckettovou, všichni by je chtěli dohromady, ale všichni ví, že jakékoliv milostné spojení těchto dvou postav by seriál srazilo k zemi. Bohužel i zde tkví jisté nevyužití Kate, ačkoliv je Castle iniciativní postavou v případě gradování jejich vztahu, o jeho ochlazení se obvykle opět stará on. Kate je klíčová vlastně pouze v otázce své minulosti, resp. záhadné smrti své matky. tento element dodává seriálu tajemnou linku a na kterou dramaticky drnká Castle, jehož povaha ho nutí strkat do toho nos.
Celkově je to skvělá podívaná se správným obsahem humoru, napětí, záhady a vztahů. Navíc s výtečnými, uvěřitelnými postavami a to nejen hlavními ale i vedlejšími. Přidejte si k tomu velmi povedenou práci s bouráním klišé a jako třešničku na dortu sem tam úlitbičku pro fanoušky Firefly a Castle je na světě.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Castle

V současnosti můj nejoblíbenější a nejdéle sledovaný seriál. Ke Castlovi jsem se dostal pěknou oklikou. V letní pauze mezi druhou a třetí sezónou jsem sledoval Firefly, kde jsem si zamiloval Nathana Filliona a po posledním díle jsem zjistil, že v Castlovi je epizoda, ve které Nathan nosí oblečení z Firefly a ten díl jsem musel vidět:-)
Jelikož jsem neměl co dělat, rozhodl jsem zkusit seriál celý, okamžitě jsem si zamiloval postavy, herce a vlastně všechno. Do té doby natočené dvě série (34 dílů) jsem shlédl za dva dny (vím, občas jsem maniak). Prostě jsem se nemohl odtrhnout:-)
Od té doby týden co týden vyčkávám na nové epizody a pauzy mezi nimi mě ubíjí.

Největším kladem seriálu je chemie mezi Rickem a Kate, potažmo jejich představiteli Nathanem Fillionem a Stanou Katic, už jen kvůli těmto dvoum si rád zopakuju i slabší díly:-)
Každý díl je lepší a lepší, originální zápletky, u kterých téměř nikdy netipnu správně vraha, jen umocňují jedinečnost seriálu.

Každé úterní ráno se probouzím s Castlem a doufám, že se to minimálně dalších pět let nezmění:-)

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Sem nezapadnu

Jak jsem si tak pročítala vaše názory, tak seriál sleduju asi z úplně jiných důvodů než většina ostatních, Firefly jsem nikdy neměla zájem vidět, nevím, co vidíte na Castlovi jako chlapovi, a případy mi naopak připadají velmi originální. Asi to ale dokazuje, že každý si tu najde něco.
Mám-li se přiznat, o seriálu jsem četla na serialzone, slyšela jsem o něm, když se začal u nás vysílat, pak jsem dokonce viděla jeden díl se setrou, které se seriál líbil, ale vůbec mě to nenadchlo. Jste stejný případ? Zkuste to znovu. Když už jsem opravdu nevěděla, co mám sledovat, tak jsem Castla zkusila od začátku. Tentokrát jsem u toho musela vždycky jíst, abych si napětím nerozkousala jazyk.
Případy jsou podle mě hodně originální, stejně jako směr, kterým se ubírá vyšetřování. Jak ti vždycky přijdou na vraha... Snad jediný seriál, kde vraha nikdy neuhodnu.
Zpočátku jsem se bála, že Ryan a Esposito budou hrát jen druhé housle, to nesnáším, všichni jsou přece členy jednoho týmu, ale tady jim dávají dost prostoru a nedělají z nich pucly Beckettové bez vlastních nápadů.
Mám hodně ráda Lanie. Jak ta vždycky Castla setře... To neumí ani Beckettová. Možná by mohli mít víc společných scén.
Castlův vztah s dcerou se mi vždycky líbil, ale už nějakou dobu to není ono. Vždycky dělali, jak je vyspělá, ta dospělá v jejich rodině, rozumná, ale v okamžiku, jak se začali řešit v jejím životě kluci, tak je z ní tuctová slepičí puberťačka.
Když to ale vezmu celkově, seriál je vtipný, nápaditý a rozhodně patří k mým oblíbeným. Díly jako ten, kdy se Beckettové projevil PTSS, bych ale oželela.

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

dostal se mi před oči výjimečný kousek

Jak by řekla mamina kovaná mimibazarem: "Tohle je ooopravdu mňamózní věcička" :)

Seriál Castle jsem začal sledovat už od první epizody, od které jsem očekával spíše netradiční kriminálku. Přemýšlel jsem, jestli seriál spadne na úroveň německých kriminálek konce minulého století nebo se bude ubírat cestou naleštěných kriminálek z CSI.

Nestalo se ani jedno. Proč? Castle je tak trochu svébytný seriál. Formou se řadí spíše ke kriminálkám typu Odložené případy, Beze stopy apod. Jenže oproti těmto seriálům si razí vlastní cestu.

Každá postava je něčím zajímavá. Castle - slavný spisovatel, který se ale radši než psaní věnuje stíhání zločinců. Beckettová - kráska (i když mi tak zprvu nepřišla) s minulostí tajemnější pomalu víc než Mata Hari. Ryan a Esposito - dvojka jako vystřižená z Kobry 11 (Bonrat a Herzberger). Matka Castla je zase typickou představitelkou emancipovaných amerických paniček, které zapomněly věk odchodu do důchodu. Přirovnal bych ji k Charlieho mamince z Dva a půl chlapa. Oproti tomu Castlova dcera vypadá jako jediný rozumný obyvatel domácnosti. I když to ze začátku nevypadalo, vyrostla do krásy. Jen nedokážu pochopit, jak při tom všem, co jí Castle povoluje, si dokázala udržet nadhled, zdravý rozum a dospělé vidění světa.

Ve své podstatě je spisovatel Castle odrostlý puberťák, který ale v pravou chvíli začne brát věci vážně. Oproti tomu je Beckettová člověk, který snad ani nikdy pubertou neprošel a přeskočil rovnou do dospělosti. Právě střet těchto dvou světů, kdy Castle svým staromládeneckým vtipálkovstvím a Beckettová svou workoholickou odměřeností vytvářejí celou řadu vtipných situací, a vzájemné hláškové jiskření je u nich vidět na každém kroku. I když se to nezdá, tak tento střet "mladého" a "dospělého" je to, co naplňuje vztah hlavních postav.

Protože ale seriál spadá pod žánr 'detektivka', řeší se v každém díle kriminální případ (nebo víc, pokud je vrah plodný - rozuměj zanechává za sebou mrtvoly). A to je druhá věc, na které seriál staví. Případy jsou neotřelé, ale ne tak, jak jsme zvyklí z CSI. Tyto případy mají téměř knižní atmosféru, kdy za každou vraždou cítíme vůni listovaných stránek knihy. V CSI to pořád vypadá jako seriál - i když ve většině případů inspirováno skutečnými zločiny; vypadá to až moc čistě, naleštěně, nabarveně... v Castlovi něco takového nehrozí. I když některé zločiny vypadají podivně, atmosféra je to první co vás udeří do očí, uší a nosu. Každý případ je perfektně vykonstruován a do poslední chvíle nevíme, kdo je skutečným zločincem.

Scénáristé nechrlí jednu řadu za druhou, jak jsme zvyklí u ostatních kriminálních seriálů, ale spíše si dávají záležet na promyšlenosti jednotlivých epizod. Z nich se díky tomu stávají klenoty, a jen výjimečně najdeme "vatové" epizody. Uvidíme, jak dlouho bude nastavená laťka udržena a kam vůbec zamíří vztah Castla a Beckettové. I když je jasné, kam by směřovat měl, je také jasné, že v okamžiku, kdy se to stane, seriál bude muset nutně skončit. Stejně jako začal být nudný House ve chvíli, kdy si začal s Cuddyovou, jako začal být nudný TBBT, když si Leonard začal s Penny (díkybohu se rozešli, ale seriál se už nikdy nedostal do té atmosféry, v jaké byl před vztahem), tak by i Castle nevyhnutelně zamířil do kopru, jakmile by se dva hlavní hrdinové dali dohromady. Vztahy a snaha o ně jsou pojítkem seriálů, a ve chvíli, kdy je "challenge finished", není už o co a hlavně co hrát. Story ends.

A hodnocení? Jasná stovka. Tomuto seriálu se nedá nic vytknout. Vyčnívá a září nad všemi ostatními. Můj oblíbenec. A doufám, že tam kde je i dlouho zůstane.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

Castle

Zatím je to jen hodnocení prvních dvou epizod. Castle má velkou výhodu v tom, že si nehraje na něco, co není. Není to moralitami nabité drama, ale zároveň nemusí chrlit jeden vtip za druhým, jako v klasickém sitcomu.
Tvůrci vsadili všechno na jednu kartu a tou je Nathan Fillion, čili eso.
Je to takový mix Californication a Moonlightning. Tvůrci se snaží taky mezi hlavními dvěma postavami, takový ten typický vztah se sexuálním napětím, což jim zatím celkem vychází.
Po pravdě kriminální případy jsou dost o ničem, ale je to vlastně úplně jedno. Fillionovo charisma nás stejně utáhne na vařené nudli.
Jediná škoda je, že vrah z Pilotu nás neprovází celou řadou, dodalo by to seriálu takový pěkný nádech mystična a přitom by ho nemuseli řešit v každém díle. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mě tenhle fakt mrzí....
Jinak samozřejmě kvalitní zábava.

------------------EDIT-----------------

Tak poté co jsem viděl celou první sezónu, musím komentář upravit. Ani jedna epizoda bohužel nesahá úžasnému Pilotu ani po kotníky. Vlastně jediná skutečně dobrá věc je postava Castla. Chtělo by aby případy byly trochu originální a pro seriál jedinečné, bohužel se ale má věc tak, že zápletky jednotlivých dílů by mohly klidně být v jakékoliv jiné kriminálce a to není dobře.
Jinak si opět musím postěžovat na nevyužití skvělé zápletky z Pilotu pro ústřední děj seriálu. Zápletka s mrtvou matkou Beckettové není úplně nezajímává, ale jinak nic extra. Na druhou řadu jsem zvědavý, ale hodnocení prozatím snižuji na 60%

------------------EDIT-----------------

Druhá řada je podstatně lepší, co se týče případů. Tedy aspoň ze začátku. Jeden případ je zajímavější, než druhý a celkově mě to moc mile překvapilo. Také jsem docela rád, že se prakticky upustilo od zápletky se smrtí matky Beckettové. Bohužel ke konci už tvůrcům opět dochází dech a případy jsou spíše průměrné. Také mi neuvěřitelným způsobem začla lézt na nervy Castleova dcera. Její dokonalost je na pěst a ty zápletky s ní jsou příšerné. A to mám sakra pocit, že jsem ji měl v první řadě i docela rád.
Hodnocení nechávám na 60%

1. řada 60%
2. řada 60%

60 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Castle

Castle byl na mém seznamu seriálů, které musím zkouknout dlouho. Dostal ho tam právě Nathan Fillion. Ani jsem pořádně nevěděla, o čem ten seriál je, ale chtěla jsem ho vidět. Pořád jsem to odkládala, jenže pak jsem si jednou sedla k televizi a koho nevidím?

Seriál mě chytl okamžitě. Krásně propracované dialogy, vtipné výměny názorů, ještě vtipnější narážky a k tomu hašteření hlavních postav včetně sexuálního napětí. Okamžitě jsem naklusala k počítači a začala stahovat, abych se mohla kouknout od začátku. Dodnes toho nelituju.

Originální případy se spoustou zápletek a hostujících hvězd, skvěle napsané postavy, nemůžu nic vytknout.

Jen doufám, že vztah Castla a Beckettové nebudou natahovat moc dlouho a někam se posunou, nerada bych, aby se opakovala podobná situace jako v Bones, ale to už patří jinam.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

rozhodně ne " na zabití"

Důvod, proč jsem začal koukat na Castla je jasný- Nathan Fillion. Totiž někdy těsně před premiérou Castla jsem dokoukal Firefly a byl jsem tak unešen, že jsem chtěl víc, ale nebylo, tak jsem se musel "spokojit" s Castlem.
Myslím, že seriál je skvěle udělán, Rick a Kate mezi sebou výborně fungují (a jsem strašně rád, že tvůrci jejich vztah posunuly dopředu relativně brzo a nezabily všechno dobré jako se to stalo u Bones a jejich věčného čekání). I vedlejší postavy jsou hezky napsány, ať už kluci od policie nebo Castlovy holky.
Doufám, že se dočkáme dalšího pokračování dějové linky nejen matky Becketové ale i Castlova otce.
PS. občasné narážky na Firefly jsou prostě úžasné :).

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Spisovatel & Policistka

Když jsem se pustila do sledování Castla, vlastně jsem ani neměla nějaké vysoké očekávání. Tady na Serialzone jsem sice viděla překvapivě vysoké hodnocení, hlavní námět mě ale, kdo ví proč, nijak nenadchnul. Spisovatel honící se za zločinem? To mi zní podezdřele. Odkdy jsou spisovatelé součástí vyšetřovacího týmu? Ačkoli jsem na to pořád ještě nepřišla, musím říct, že sledovat mě to baví.

Hlavními postavami seriálu jsou již výše zmíněný spisovatel detektivních románů, charismatický Richard Castle a detektiv Kate Beckettová, která upřednostňuje svou práci především. Obě postavy jsou si vlastně opakem. Castle je nesoustředěný, otáčí se za každou sukní a často nemístně vtípkuje. Beckettová je naopak do práce velmi pohroužená a vše bere velmi vážně - alespoň ze začátku. Spolupráci s Castlem, nedočkavým na místo činu, si nedokáže ani představit. Jak už to tak v detektivních seriálech poslední dobou bývá, najdou si k sobě cestičku. Pak přichází ta zamilovanost...
Romantický vztah mezi dvěma hlavními postavami kriminálního seriálu je možná klišé, ale tady se povedlo najít dvojku s neuvěřitelnou chemií. Musím také pochválit tvůrce za hezky sepsaný příběh páru, kterému se nedá nefandit. :) Palec nahoru za to, že i po té, co se dal hlavní pár dohromady, neztratil své kouzlo.
Co dalšího se mi na Castlovi líbí? Humor. Mnohdy nastala situace, že jsem kvůli smíchu musela seriál pozastavit, abych z dílu vůbec něco měla. Také se mi moc líbí tématické díly - například ten s lovci duchů (pro tohle téma mám slabost :D). Nebo díly točící se kolem románů o Nikki Heat.
Ze seriálu na mě příjemě dýchá rodinná atmosféra, především díky Richardově povedené matce Marthě, mé nejoblíbenější postavě, a dceře Alexis, která se chová dospěleji než ostatní skuteční dospělí.
Zápletka jednotlivých dílů je kolísavá, někdy se mi vraha odhalit podaří a někdy ne. Což chválím, protože u ostatních kriminálek se mi to většinou povede, jakmile dotyčný či dotyčná vstoupí na scénu.
Postavy jsou napsané dobře a nelze si je neoblíbit.
Co bych vytkla nebo spíše, co mě tak trochu zklamalo, byla hlavní zápletka s matkou Beckettové. Do politiky šťourat nemuseli, dalo se to využít líp. Já mám radši psychologické zápletky.
Jak už jsem řekla, kvalita dílů je poměrně kolísavá a to je, co mě rozčiluje. Někdy od napětí ani nedýchám, jindy mě víc zaujme i pohybování vteřinové ručičky hodin.

Hodnocení sérii za sérií přeskočím, z hlediska rozboru by to u kriminálního seriálu nemělo příliš velkou cenu a navíc mi přijde, že jsou všechny na stejné (dobré) úrovni.

Celkově to asi není typ seriálu, na kterém bych, coby poctivá fanynka, ujížděla dvacet čtyři hodin denně, přesto mě ale baví a ráda se na něj podívám.
Suma sumárum: 80%

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Neobjektivní názor fanatika

Castle. Tenhle seriál je moje srdcovka, takže nedokážu být absolutně objektivní, alespoň můžu napsat názor velkého fanouška: Podle mě, je to jeden z těch nejchytlavějších seriálů. Jednou začneš a nevíš kdy skončit...ještě k tomu, když máš všechny díly k dispozici. Přiznám se, že jsem každý díl viděla minimálně 3x :) Takže, jestli přemýšlíte, dívat- li se na Castla, tak tady máte hned několik důvodů, proč začít: 1.) případy a dění je uvěřitelné. Detektivové jsou detektivové, patologové, patologové a všichni si dělají tu svou práci. Ne, jako v některých jiných seriálech, kde dělají všichni všechno. 2.) Seriál je plný skvělých hlášek (především v originále - dabing spoustu hlášek úplně zazdí) a dobrého humoru. Je to opravdu perfektní relax. Alespoň pro mě. Always... 3.) Případy jsou zajímavé, i když se, především v prvních řadách, dá vrah vytipovat už na začátku. Navíc je mnoho případů inspirováno skutečnými zločiny a příběhy. 4.) Ryan & Espo vedlejší postavy, ale přesto neoddělitelná součást seriálu. Skvělá bromance, kterou si divák hned zamiluje. 5.) A to je asi ten nejdůležitější bod - ústřední postavy Castle a Beckett jsou prostě neodolatelně krásní, viďte? jsou jako Tango a Cash, Starsky a Hutch. On zabíjí její trpělivost a ona je ta nejnedostupnější osoba, kterou kdy poznal. Jejich škádlení a pošťuchování dodává seriálu jiskru a šmrnc. I v pozdějších sériích, kdy spolu začnou chodit, seriál neztrácí na zajímavosti a napínavosti. 6.) Po téměř 7 sériích si seriál stále drží velmi dobrou úroveň. Takže není prostor pro zklamání. 7.) Stana Katic (Beckett) - krásná, roztomilá, inteligentní osoba. Výborná herečka. Moje osobní závislost. A samozřejmě taky Nathan Fillion (Castle) - šarmantní týpek se smyslem pro humor- a zbytek herců, kteří jsou všichni do jednoho zajímavé a příjemné osobnosti.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Protikaldy se přitahují

Castle je seriál s velmi neobvyklým stylem. Každý díl obsahuje případ, na který byste jako policajt narazili asi tak jednou za život (a i to už je moc), vtipné narážky, pošťuchování Castla s Beckettovou a životní příběh některé z postav.
Castle je člověk na zabití, který však pod slupkou nafoukaného frajírka a malého kluka skrývá něco víc. Něco co se série po sérii víc a víc ukazuje. Možná tím ztrácí klukovský šarm, ale získává jakousi mužskou neodolatelnost a navíc ten kluk v něm se ani zdaleka neztratil úplně.
Kate je naopak na začátku dospělá až moc. Žádný úsměv, jen samá práce, ale také schopnost soucítit s lidmi a chovat se zodpovědně. V podstatě ty povahové rysy co Kate přebývají, ty Rickovi zase chybí a naopak.
Protiklady se přitahují. A tady přitažlivost funguje. Navíc z Kate se postupem času stává sexy kočka a z Ricka soucitný člověk, kterému na Kate záleží. Aniž by si to uvědomovali, mění se navzájem a stávají se z nich lepší lidé.
Ostatní členové seriálu mají v seriálu většinou méně podstatnou roli, což je někdy na škodu, ale když už se stane, že se díl zaměří víc na někoho jiného než na Beckettovou s Castlem stojí to za to. Jinak se ostatní do seriálu skvěle hodí a skvěle doplňují příběh.
Seriál je napěchovaný humorem plným nevinného škádlení a nikdy nepřestane být nudný. Vůbec nevadí, že případy jsou jak z Castlovy knihy, spíš naopak, dávají seriálu osobitost a šťávu.
Každá série stojí za to, nemám pocit, že by některá byla horší nebo lepší. Mě seriál pohltil a není díl, při kterém bych se nebavila. Jen doufám, že nová série bude stejně dobrá jako ty předchozí.
Rozhodně stojí za to tenhle seriál vidět. Já se do něj zamilovala na první pohled.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Castle

Komediálně detektivní seriál občas se značně ztřeštěnýma zápletkama, který jsou ve většině případů skvělý, jen výjimečně slabý, někdy takřka dokonalý, ale v centru dění je pro mě asi nejsympatičtější seriálová dvojice hlavních představitelů, kteří se naprosto skvěle doplňují, chemie funguje na jedničku a jiskra mezi nimi nevyhasla ani po čtyřech sériích, spíš naopak. V pozadí celého seriálu je i pár záhad ze života postav, které se občas objeví, ale rozplétají se velmi pomalu a propojují jednotlivé sezony, stejně tak jako postupně se prohlubující vztah mezi hlavními představiteli, jejichž vzájemný špičkování nikdy neomrzí.

100 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

:-)

Nejsem zrovna kdoví jaký fanoušek detektivních seriálů (spousta z nich mi připadá tak strašně moc podobná, že mi splývají dohromady), ale Castle je jedna z mála světlých výjimek, na které se s chutí dívám a to ještě opakovaně.

Tenhle seriál mne dlouhou dobu míjel, ale když jsem viděla, kolik mých přátel a známých to sleduje, rozhodla jsem se, že si minimálně zjistím alespoň to, o čem to teda vlastně je. Musím říct, že mne (vedle velmi kladných hodnocení) zaujala myšlenka vytvořit dvojici z policistky a spisovatele kriminálních románů. Jako milovnici knih mne lákala hlavně postava spisovatele (o to víc, když ho hraje můj oblíbený Nathan Fillion, kterého jsem si zamilovala již ve Firefly) a byla jsem na něho vážně zvědavá. Nakonec se ze seriálu stala jedna z mých závislostí a já nelituju, že jsem se do sledování Castla pustila. Již od prvního dílu mne fascinovala úžasná chemie mezi hlavními postavami, která postupně přerostla ve vztah, a to jak jsou jednotlivé díly živé, dynamické, napumpované energií, zvraty a rychlým spádem. Vedle toho skvělí herci, kteří jako by pro své postavy žili. Také mne baví sledovat vztah mezi Castlem a Alexis, takového otce, jakým je Castle, bych přála každému. A nesmím zapomenout na zábavný bromance mezi Espositem a Ryanem, kteří jsou jako parťáci naprosto úžasní!

Je pravda, že z čistě kriminálního seriálu se postupně stal seriál zaměřený jak na případy, tak na vztah mezi Castlem a Beckettovou, ale já si nestěžuju. Je to moje srdcovka.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Konečně úspěch pro Filliona

Krimi seriál založený spíše na interakci hlavních postav než na samotném vyšetřování. Výborná zábava, pokud neočekáváte "vědeckou" kriminálku ve stylu CSI. Nathan Fillion je neskutečně charismatický a roli úspěšného a chytrého spisovatele, trousícího jednu hlášku za druhou, si vyloženě užívá. Scény, kde detektivům popisuje jak by se zločiny odehrály v jeho románech patří k nejlepším okamžikům seriálu. Stana Katic je k němu vybraná výborně, zdatně mu sekunduje a krásně to mezi nimi jiskří. Pozadu nezůstává ani spisovatelova rodina – příliš vzorná dcera i potrhlá matka. Škoda poměrně velké nevyužitosti dvojice detektivů Ryan/Espozito. Ale to se naštěstí v dalších sériích změní. Byť se seriál celkově nevyhne výkyvům kvality a vatovým dílům, zůstává pro mezi mými nejoblíbenějšími aktuálně sledovanými seriály.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Castle

Hlavní hrdina tohoto seriálu je velmi nečekaně chlapík jménem Richard Castle. Je to spisovatel, který je opravdu hodně otravný. Možná by v tom dokázal i bořit rekordy. Ale on má těch otravných vlastností ještě víc. Chová se jak malé rozmazlené děcko a je taky dost arogantní. I když by to ale člověk nečekal, má i ty dobré vlastnosti. Má neskutečně velké a zlaté srdce (někdy, když ho nepopadne nápad otravovat), je vtipný, charismatický a šarmantní. A jeho teorie taky stojí za to :D. A pak tu máme taky detektivku Kate Beckettovou, která má své tajemství, a Castlea by taky nejradši na začátku zabila, ale nakonec si na něj zvykla, a z Ricka se stal její právoplatný parťák. Kate je také dost svérazná a tvrdohlavá a přitažlivá žena. Pokud jste všímaví, hodně brzo si všimnete, že tihle dva se určitě dají jednou dohromady a začnete jim fandit a pídit se kdy. Pak tu máme další detektivy - det. Kevina Ryana, det. Javiera Esposita a kapitány - nejdříve kpt. Roye Montgomeryho, a po tragické události kpt. Victorii Gatesovou. Máme tu také patology - Lanie Parishovou a Pearlmuttera. Nedílnou součástí je také Rickova povedená famílie - téměř bezchybná dcera Alexis a velká herečka Martha Rogdersová. Myslím, že bych dokázala napsat ještě spoustu řádek, možná celou knihu :D, o tom jak mám seriál ráda, ale velkou nápovědou je i délka mého názoru. Nevadí, když neznáte ani Firefly (já ho nikdy neviděla), ale asi vám ujde spousta hlášek jako mně. Doporučuji také knihy série Nikki Heatová, napsané Richardem Castlem, hodně moc připomínající samotný seriál :). Seriál doporučuji ale ještě víc :), je totiž neskutečně zábavný, hodně pobaví a i samotné případy stojí za to :).

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Můj názor ...

Nathan Fillion je přesně ten typ herce , kterému tato role dokonale sedí. Už po prvním díle , sem si v této roli nedokázal představit nikoho jiného.

CASTLE : mám všeobecně rád kriminálky , a detektivní filmy. Tenhle seriál je zajímavý tím že hlavní hrdina , je příjemně nafoukaný a hlavně to umí perfektně využít. Jeho trefné hlášky nad mrtvolami jsou prostě jedinečné.

Není tu žádná - až otravná - mravenčí práce všech lidí kteří pracují u policie. Žádné zdlouhavé záběry jak laborant něco někam leje , někam něco přidává , na něco se soustředěně dívá v mikroskopu. Prostě se otevřou dveře výtahu , kanceláře , a woalááá výsledky sou tu. Nemusím složitě sledovat každý detail na televizi , protože Castle to udělá za mně.
Herecké výkony , bych hodnotil , jako nadprůměrné , co se kriminálních seriálů týká. Castle vyloženě táhne celý seriál - a byl tak i určitě napsán - a Becketová mu zdárně sekunduje.
Vzájemné kočkování , tomu dodává na kvalitě , a jen čekáte kdy se " to " stane.

Určitě se jedná o jeden z mála seriálů z kriminálního prostředí , který se dokonale vydařil.

Po shlédnutí 1 série - 100 %
Po shlédnutí 2 série - 100 %
Na 3tí se chystám.

Dodatek : jen doufejme že tvůrci budou pokračovat jako dosud , a nepotká je nějaký stupidní nápad , který seriál odsoudí do zabředlých klišé.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ach, ten Castle

Richard Castle je vtipný, šarmantní a odvážný a získá si vás na první pohled, protože Nathan Fillion ho ztvárňuje tak, že každá holka jen sedí a vzdychá :) Mezi ním a Beckettovou to neskutečně jiskří a lítá jedna perla za druhou. Ačkoliv se jedná o detektivní seriál, vraždy opravdu nejsou to, proč se každý týden těším na nový díl.
Ale nemyslete si, i chlapi si přijdou na své, protože Stana Katic je zkrátka kus.

Suma sumárum, důvod, proč se těšit na úterý.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Podobné ostatným krimi seriálom, a predsa iné

Castlea som začala pozerať preto, lebo milujem Nathana Filiona už asi odkedy som ho videla v Buffy a potom vo Firefly. Koncepčne sa to podobá na mnoho iných detektívok na štýl Mentalistu, Kostí, a pod. Ale tak ako ma napríklad v Mentalistovi zaujal Patrick Jane s jeho "nadprirodzenými" mentálnymi schopnosťami, tu je zaujímavý práve Richard Castle, ktorý sa proste veľmi rád do všetkého montuje. Normálne keby ste mali takého chlapa v práci, asi by ste ho začali nenávidieť, že sa stará do všetkého do čoho Vám nič. Avšak v seriáloch a filmoch sú práve takéto postavy najzaujímavejšie. Musím na Castleovi ako postave vyzdvihnúť najmä to, že je stále ľudský, hoci je spisovateľ, hoci sa hrá na detektíva, ale je vlastne povahou úplným protikladom Beckettovej (v tomto postavení je to pre mňa trochu nezvyčajné, lebo zvyčajne takéto správanie má žena a chlap je ten odmeraný), a asi preto mi je sympatickejší než napríklad Beckettová, lebo je k divákom akosi bližšie. Je to prirodzene bláznivý, milý, vtipný extrovert, čo nepokazí zábavu. :)

No aby som neospevovala len Richarda Castlea, vyzdvihnem aj ďalšie postavy. Čo sa týka Beckettovej, k nej som si cestu hľadala trochu dlhšie, prišla mi menej výrazná, najmä mi chýbala u nej taká silná energia a charizma. No postupne musím uznať, že sa ukazuje v lepšom svetle, možno za to môže aj to, že sa postupne divákovi otvára, lebo málokto má rád uzavreté tajnostkárske typy. Spočiatku som si vravela, že prečo vybrali práve túto herečku, že sa k postave Castlea nehodí, no tým, že ten príbeh sa stále vyvíja, dokázali medzi hlavnými postavami vytvoriť tvorcovia také puto, že naopak už asi takmer každému zapadá do seba myšlienka, Castlea a Beckettovej spolu. Inak som si veľmi obľúbila aj detektívov Ryana a Esposita, ktorí sú tam ako takí starí "bráchovia", čo sa neustále doberajú, čo si doberajú iných a napriek tomu sa dá na nich spoľahnúť. Taktiež sa mi páči Lanie, len si častokrát želám, aby ju tam dávali častejšie a aby sme ju mohli vidieť aj zo súkromnej stránky, a nielen z pohľadu súdnej lekárky. Na záver spomeniem aj Richardovu dcéru Alexis, herečke, ktorá ju hrá podľa mňa sadla tá úloha ako "riť na šerbel" :D a absolútne milujem tie scény, kde je spolu so svojím otcom. Castleova mama Martha mi občas síce nesedí a príde otravná (asi ako Castleovi, ktorý sa nevie dočkať kedy vypadne z jeho domu :D). No jediný kto mi tam vyslovene nesedí a nemám tú postavu rada, je kapitánka Gatesová. Je na môj vkus veľmi nepríjemná. Je to škoda, možno stačilo tú postavu inak napísať a bolo by to lepšie. Každopádne na Castlea sa pozerať dá, hoci sú v sériách niektoré poslabšie epizódy, kedy si vravím, či má zmysel ho sledovať (na počudovanie ma najviac nudili tie prvotné časti, ktoré sa točili okolo smrti Katinej matky. Naopak mi sedia tie nezávislé prípady, ktoré od epizódy k epizóde detektívi riešia.

Mám ešte čo doháňať, nakoľko som len na 6.sérii, ale zatiaľ dávam 80%. :)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Castle ....

Když jsem seriál viděla poprvé, řekla jsem si ,že je to seriál jako každý jiný, ale spletla jsem se. Tenhle seriál je sice výjimečný, ale humorem se podobá NCIS, NCIS L.A a Sherlock. Obsazením se mi to strašně líbí, protože Nathan Fillion se tam perfektně hodí. Ale v
6,7 sérii už to není tak vtipné, ale Castle je už vážnější a to už není ono, nicméně jsem ráda, že se Castle dál dohromady s Bekettovou jinak dávám 90% za poslední díly.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Láska na první pohled :D

Hodnoceno po dokoukání epizody: 6x17
Seriál jsem začala sledovat po dokoukání Mentalisty, a Castla si prostě nejde nezamilovat. Dlouho jsem čekala na to kdy se Castle s Beckettovou dají dohromady, ale zároveň jsem měla strach, že seriál začne upadat stejně jako některé ostatní. Seriál upadat nezačal ba naopak ještě víc se rozjel! Sleduji každý díl a teď (při nemoci) jsem začala sledovat seriál znovu. Opět je zde jako v jiných seriálech (npř. v již zmíněném Mentalistovy) nějaký hlavní děj zde je to smrt matky Beckettové který se proplétá mezi epizodami. Opět jako u ostatních seriálů je zde mínus u toho, že se v jednom dílu něco řeší a pak se na to uplně zapomene. Toho si povšimnete hlavně když si pustíte pár dílů za sebou. K seriálu byly vydané i nějaké knihy, zrovna mám už skoro dočtenou druhou v pořadí. Upřímně knihy mne uplně nadchly! DOPORUČUJI ZAKOUPIT. Je to velmi dobrý doplněk k seriálu.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

writer

Vynikající detektivní seriál, který kombinuje všechny prvky tak, že si jej prostě musíte zamilovat. Zajímavé případy, charismatická ústřední dvojice, které zdatně sekundují dva další detektivové a výborné dialogy. Samozřejmě nesmí chybět i postupné dávkování odhalování minulosti postav táhnoucí se skrz všechny série(viz vrah matky Beckettové a Castlův tajemný otec - již brzy...)
Tento seriál jsem si zamiloval v té chvíli, kdy se Nathan Fillion objevil na scéně se svou vestičkou WRITER a s poťouchlým úsměvem jsem sledoval špičkování mezi Ca a Be. O výjmečnosti tohoto seriálu svědčí i to, že esprit série neklesá i přes závěr 4. série, což je div, neboť na tohle dojíždí většina seriálů.
Závěrem jen to, že každý týden ve čtvrtek mačkám ctrl+R a hypnotizuji stav titulků.
PS. Nathan Filion Rulezz již od Firefly :)
PPS. Po odvysílání 6s05e mám chuť dát 110%. Geniální díl!!!!!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Byť spisovateľom nikdy nebolo viac lákavé

V polovici prvej série som začala byť trochu rozpačitá, ale druhá séria to vrátila späť do normálu- teda do nadšeného hodnotenia. V žánre ide o jeden z pár seriálov, ktoré ma skutočne bavia- či už postavami (priama, sympatický agentka vs šarmantný, arogantný hláškar), obsadením (Fillion a Katic nemajú chybu), jednotlivými dielmi (toľko 'klišoidnej' originality v momentálnych kriminálkach aby človek hľadal s lupou), atmosférou i chémiou medzi postavami. Diely prebiehajú síce podľa rovnakého vzroca, ale okoreňuje to vývoj, s akým sa menia vzťahy medzi postavami a akým ich spoznávame bližšie. Až ma to prestane baviť, hodnotenie znížim. Ale zatiaľ takto :D

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jedinečná detektívka

Seriál Castle nie je žiadnou "tuctovkou" v detektívkach. Nie sú tam vedci, ktorý sa zameriavajú na reč dôkazov, ale opäť sa vracia k dedukcií detektívov. Mám pocit, že Castle si zobral niečo dobré zo všetkého. Myslenie Beckettovej a dôvtip Castla určite dodali jedinečnosť. Iskrenie a kontrast medzi nimi mi tak trochu pripomína Kosti, no zároveň to nezachádza až do takého by som povedala ešte v dnešnej dobe sci-fi. Určite ho hodnotím pozitívne a teŠím sa, čo nové tvorcovia pripravia.

Aby som nezabudla, tak jediné čo vytknem a maximálne ma to nahnevalo ako vášnivého čitateľa kníh je, že boli vydané aj knihy k Nicky Heat(nie som si istá či sa to tak píše), vnimam to ako obyčajný reklamný ťah, hoci ho tento seriál nepotrebuje.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Castle, Castle, Castle..Beckett?

Áno, konečne ďalší skvelý seriál!
Zozažiatku som sa ani ja nedokázala na toto tu pozerať, ale pomaličky sa to zlepšovalo a stúpalo a teraz si neviem nepozrieť ani jednu epizódu!
Dobre sa na nich pozerá, a konečne sa mi zdajú techniky na chytanie vrahov uveritelnejšie ako v CSI. Viem, že to sú forenzní analitici a toto je detektívka, ale je to jedno.. Jednoznačne lepšie, a pre mňa pozeratelnejšie! Hlášky, postavy.. Všetko je tam super. Aj prípady (žasnem, že to ešte stále dokážu vymýšľať).
Vyvíjajúci sa vzťah Beckett a Castla je premyslený, jednoduhco vedia čo robia.
Pekné, napínavé tam kde to má byť, vtipné tam kde to má byť, všetko ako má byť.
Ale za tú prvú (a sčasati druhú) sériu dávam 95%.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Velice příjemná kriminální oddechovka,

která rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Líbí se mi to jiskření mezi Castlem a Kate a zajímavé případy. Výborně jim sekundují detektivové Esposito a Ryan a Castlova mamča Martha. A zaručeně mě nejvíce rozesměje, když si Castle vymýšlí fantasy příběhy, jak mohlo dojít k vraždě a kdo ji spáchal...je jako malý kluk, který zrovna dostal svoji vytouženou hračku:))

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

My life would suck without Castle

Castle není obyčejná kriminálka, jako ty, které jsem vídávala do teď. Tady se pojí svět detektivů a jak říkal Esposito svět "bohatých" :). Seriál stále nabírá děj a náležitý spád. Každá postava je zde něčím výjimečná a má svůj děj. Snad od počátků vyvíjející se napětí mezi Caskett, postupně se odhalující tajemství spojené s vraždou Beckettiny matky a jiných případů, Castlovy narážky, vtipné scény. Myslím, že to mluví za vše. Do seriálu patří především také skvělé herecké obsazení. Doufám, že Andrew Marlowe tento seriál udrží ještě nějakou tu dobu na scéně. :)
Za mě jasných sto procent.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Šarmantní Castle

Nejsem kriminálkofil, ale poté, co jsem zhlédla Firefly, jsem si řekla, že to zkusím.
První série mě zas až tak neupoutala. Případy vražd jsou celkem originální, ale zvraty v jejich řešení až tak ne. Jediné, co mě opravdu zaujalo a bavilo, byla postava Castla. Sledovat ho, jak si užívá každý případ, vymýšlí bláznivé teorie, všelijak se pitvoří a gestikuluje, ano, to bylo opravdu zábavné. A co teprve ten jeho šarm, proudí skrz obrazovku silou rozvodněné řeky. Také se mi líbí, jak je vykreslen jeho vztah s dcerou. (70%)
V druhé sérii šla kvalita seriálu o dost nahoru. Případy jsou napínavější, konečně je tam cítit nějaké jiskřivé napětí mezi Castlem a Beckettovou a i vedlejší postavy dostávají hloubku. Obzvlášť Martha Rogersová. A přitom Castle zůstává stejně zábavný a šarmantní jako v první sérii. (80%)
Třetí série si udržela kvalitu případů z předchozí série, jen autoři si občas neodpustili nějaká klišé. Ti se také více zaměřili na (ne)vztah Castla a Kate, ale zdá se mi, že je to na úkor Castlovy zábavnosti a šarmantnosti. (75%)

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Konečně něco jiného

Nejsem bůhvíjaká sledovačka TV - v podstatě spíše telku nesleduju, ale tendle seriál mně docela zaujal.
Netváří se chytře ( spousta keců o technice ala CSI ) není moralitně založen ( žádné ponaučení že todle se nedělá ) a hlavně baví.
Po zhlédnutí pár dílů , sem se dostala do fáze , kdy se na TV zase dívám , byť v omezeném množství ( pár seriálů se najde , ale je jich opravdu málo )

Castle je " divnej pavouk " kterej je ůlně normální a je mu jedno co si o něm kdo myslí , a Becketová ho v tom ještě kolikrát podporuje , což se děje skoro pořád. Tadle dvojce by mohla aspirovat na pár roku , jako celý seriál a to že se neděje prakticky nic z toho co v ostatních seriálech ( komplikované zápletky vs. vztahy na pracovišti ) dává seriálu punc jedinečnosti. Sem ráda za takové seriály a hlavně kriminálky mám asi nejradši ( pominu ovšem otravně dlouhé a neustále se opakující CSI Las Vegas / Maiami / New Yotk ) hlavně kvůli napětí - ráda se dívám na takové skvosty jako je Castle.

Doufám ovšem že tvůrcům nedojdou nápady a nezabřednou do klišé , které bohužel odsoudilo už tak dost dobrých seriálů.

Zaslouží si 100 % ale přeci jen těch 10 % musím ubrat , protože sem nechtěla aby se seriál tvářil jako bůhví co. Je hodně dobrý to ano , ale ...... možná že se oběví něco co seriál pokazí.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The best

Momentálně je navrcholu. Kvalita se díl od dílu zlepšuje, stále se objevují originální nápady.Zdá se mi, že se mu úspěšně daří vyhnout se všem seriálových klišé(viz místo typického 0:01 při zničení bomby se jim bobmu podařilo zastavit až na 0:00 :D)
Když do toho připočtu úžasné dialogy a Nathana Filliona, člověk se nesmí divit, že jsem v tom až po uši.
A btw: Myslím, že o Staně Katic budeme slýchat častěji :-)
Sice to všechno stojí na ohraném námětu a will they, won't they, ale myslím, že s tím tvůrci soupeří na výbornou.

EDIT: tam po slibované pecce 3x16-3x17 mírné zklamání. Až moc věcí logicky nesedělo...

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Rick a Kate

Spisovatel a sexy detektivka?Jde to dohromady? ANO. Castle je seriál který mě doslova vtáhl do víru dění.Stačili první minuty pilotu a rázem jsem se stal fanouškem Ricka a Kate To popichování mezi hlavními hrdiny nemá chybu..Dává to seriálu to co je odlišuje od ostatních..:))Ale není to jen o tom. Je to jak stará detektivka jak z pera A.Christie...žádná hi tech vybavení..žádné spektometr..žádný lasery,atd..Stará policejní intuici. Už ted se nemůžu dočkat 4 řady. Po NCIS má oblíbená kriminálka..

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...přidáme špetku Mentalisty a je hotovo.

Nemohu si pomoct. Castle je naprosto geniální seriál, který neomrzí ani po nespočtu odvysílaných epizod. Žánrově se sice řadí mezi tuny a tuny dalších seriálů z policejního prostředí, které televize v hojném počtu vypouští směrem k divákům, je tu ale jedno velké ALE. A tím je přístup. Už před pár lety vtrhl na televizní obrazovky potenciálem nabytý seriál BONES, kde můžeme vidět detektivní práci a také vzájemné zprvu oťukávání agenta Bootha a dr. Brennanové. O pár let později přišel další zázrak - Mentalista, v prudkém závěsu právě s naším Castlem. Castle se tak stává, ať chtěně nebo nechtěně, smíšeninou BONES, kde vidíme napětí mezi dvěma hlavními hrdiny a Mentalistou, kde všudypřítomný humor, ironie a narážky na Vanpeltovou zdobí hlavní postavu - Patricka Janea. Richard Castle jako by mu z oka vypadl. Je to jen dobře, protože takových seriálů je málo.

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Castle- zábavná oddychovka

Castle je zábavný nevtíravý seriál, který si na nic nehraje a snaží se především pobavit. Stojí na jednoduchém kontrastu policistky a trochu dětinského spisovatele, kteří společně řeší vraždy. V podstatě všechny případy mají stejnou strukturu, někdo zemře, pak předvolávají podezřelé, u kterých zjistí, že to neudělali a takhle několikrát až najdou vraha. Hlavně seriál stojí na špičkování mezi hlavními postavami, ostatní vedlejší postavy,detektivové, dcera a další dělají pouze křoví. Vždy během jedné řady se vyskytnou dva až tři díly, které hodně převyšují ostatní, většinou se týkají vraždy matky Becketové. Tento příběh se táhne celou dobu nenápadně v pozadí. Zatím všechny čtyři řady si drží stejnou úroveň a doufám, že to takhle vydrží i nadále. Rozhodně doporučuji těm, kteří si chtějí na chvilku odpočinout a občas se i trochu zasmát.

70 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Prvý dojem

Hodnotím zatiaľ len pilot ale ten ma celkom zaujal. Sympatické postavy a tiež celkom vtipné. Nathan Fillion, ako sme sa už dávno presvedčili prinajmenšom v Dr. Horribleovi a Firefly, je skvelý herec ktorý je najsilnejší práve v tomto type postavy - akčno-dramatický hrdina so zmyslom pre humor.

Príbeh však bol tradičný kriminálkový - vražda > nevedia čo robiť > veľký dôkaz (v tomto prípade ďalšie telo) > prvý podozrivý > nájde sa niekto kto to spochybní > ďalší podozrivý > akčná scéna > dobrí vyhrajú - a ten vedľajší nebol ešte dosť rozvetvený aby som ho mohla hodnotiť. Okrem toho prvotné prirovnanie ku Californication sa veľmi nepotvrdilo a promo prakticky prezrádzalo celý dej pilotu.

Ja sa ale nevzdám;)

EDIT: Fajn, vzdala som sa keď som nevedela dopozerať ani tretiu epizódu a ani mi veľmi nevadí, že neviem kto je vrah. Ani si dokonca nepamätám, že koho zavraždili a tak. Očividne boli moje očakávania oveľa vyššie ale keď sa budem nudiť, možno si to stiahnem a pozriem si rovno celú sériu naraz, vtedy ma to skôr chytí.

50 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Proč tenhle seriál?

Vlastně tím, že píšu tenhle názor, sama uvažuju, proč se mi vlastně ten seriál líbí? a koukám už na konec 4. série?
+ hlavní hrdina není policajt, ale nějak se tam připletl a tím je zajímavý, má na všechno jiný pohled
+ napětí mezi spisovatelem a detektivkou ***
+ celkem neokoukané případy, zvlášť ve 4. sérii (pro někoho, kdo se dívá snad na všechny kriminálky je to prostě malý zázrak)

- Castle není pěkný :/ prostě ne
- některé věci jsou dost mimo, že na ně přijde zrovna on a nikdo jiný, přitáhnout za vlasy ano, ale ne utrhnout hlavu!
- podobnost s Mentalistou?! někdy si pletu co bylo v kterém seriálu, i ta místnost je stejná!

80 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zabijte už Castla

Tolik jsem se na tento seriál těšila a tak moc jsem chtěla, aby se mi líbil a byl tak skvělý, jak všichni komentují, ale...
To ale je bohužel dost podstatné.
Backetová a její hlášky jsou milé oživení, ale bohužel je celkem nepropracovaná a nezajímavá postava. Castle má šarm a určitou milou dětinskost, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to je slaboduchý a pomalejší jedinec s charismatem, co by se vešlo za nehet. Kluci na oddělení celkem jdou. Nej je určitě Castleova máti, ta nemá chybu.
Co je hodně špatné je nepropracovanost postav. Mám z nich trochu pocit, že po každém díle zalézají do skříně a vypnou baterie. Případy jsou matoucí, nudné a bez nápadu. Techniky policie jsou mírně pochybné.
Možná jsem ale ta slaboduchá a nechápavá já a tento seriál je vrcholem světové televizní tvorby. To je na každém z nás.

40 %
61 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 31 lidí

Jen náplast?

Na Castla jsem natrefila až poté, co jsem zhlédla Firefly a hledala jsem cestičky jak se vyrovnat s faktem, že už není:)Stanu jsem poprvé viděla v TV filmu s Noahem Wylem jako Flynem Carsnem. Její upírka byla zajímavá a sexy, ale jako Becketová je mnohem lepší. Navíc to mezi Castlem a Becketovou opravdu jiskří. Tento seriál je více založen na vtipných dialozích a na dedukčních schopnostech většiny zúčastněních. V dnešním seriálovém trendu je to už spíše ojedinělé, protože v jiných podobných projektech se klade důraz na vědu.A právě tím je Castle pro mě zajímavý. Samozřejmě scénář je opravdu hodně dobrý. Gradace kvality je skvěle vystupňovaná. Jen nevím koho napadlo, nechat v prvních řadě Castlovi narůst knírek.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I really am ruggedlly handsome, aren't I?

Oh, he is ruggedly handsome! Na první pohled by se mohlo zdát, že celý seriál táhne jen Fillion a jeho charisma, ale není tomu tak. Seriál si drží svou vysokou kvalitu hlavně díky výborně napsaným scénářům ke každé epizodě (slovní přestřelky Castlea a Beckettové jsou naprosto k nezaplacení!), poměrně zajímavým případům a ještě zajímavějšímu ději kolem (epizoda 3x11 Nikki Heat například). Prostě výborný detektivně-komediální seriál!

Po prvních třech dílech 4. série jsem se přestala dívat. Přišlo mi, že se naprosto vytratila jakákoli hlavní dějová linka, která původně pojila díly dohromady (a co si budeme vykládat, ani ta originální nebyla nijak slavná) a samotná kavlita jednotlivých případů klesla natolik, že jsem se u seriálu nudila.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Výborná zábava

Sleduji tenhle seriál od začátku a musím říci, že mne baví čím dál víc. Vlastně chci říci, že zraje jako dobré víno. V postatě každá epizoda má spád a vtip i napětí. Je to opravdu moc dobré. doufám, že si tuhle kvalitu udží :-).

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nikki Heatová!

Castle, castle.. dlouho jsem tento seriál odmítal - další detektivka, která nenabídne nic navíc, ztracený čas.. opak byl pravdou. Začátek byl naprosto obyčejný, teprve až to začalo mezi Castlem a Beckettovou pořádně jiskřit, tak to začalo být zajímavé. Nejlepší 2 díly seriálu které mě opravdu vtáhly byly tuším někdy na začátku 5. série, kde Beckett pracovala pro tajnou službu. Sleduji vždy nové díly, ale je toho málo a zjistil jsem, že knihy co Richard Castle napsal v seriálu napsal také nějaký autor vystupující pod pseudonymem Richard Castle, což také přidá na tajemnu. Dočetl jsem Heatová a vlna žáru a musím uznat, jsem si při čtení připadal, jako bych se díval na jeden díl seriálu akorát o hodně delší. Nyní tu na mě čeká Heatová a žhavá odhalení, tak uvidíme..

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Na hlavním frajerovi záleží

Seriál udělal Nathan. Tak to je. Mám z něj pořád pocit, že hraje, tak trochu sebe. Odkazy na jiné seriály, počítačové hry a i Castlova polonerdovská povaha - to je to co obdivuju. O té úžasné chemii mezi ním a Kate ani nemluvím. Je to moje oblíbená kriminálka a je právě úžasná v tom, že se nebere, tak vážně. Nic se nedá říct ani proti vedlejším postavám. Ať je excentrická matka, přehnaně dokonalá Alexis nebo další super duo Ryan a Espo.
Mimochodem se pořád mluví o tom kolikrát byla Martha vdaná. Nebyla bych proti, kdyby se ukázal nějaký Castlův ex-otčím, aby jsme viděli v čem vyrůstal

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jsem Richard Castle

Pro mě velmi zajímavý seriál hned od začátku. Nalákal mě samozřejmě Nathan Fillion pro mě známý z Firefly. Je to sice taková kriminálka, kde se řeší spousta případů, ale je tam i linie kdy Kate řeší vraždu své matky a hlavně to "něco" mezi Kate a Castlem. pro mě má ten seriál vše co má mít akci, romantiku a hlavně dost vtipu. Kdo má vše tohle rád, je to seriál pro něj.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ano, zamilovala jsem se

Nathan Fillion zde předvádí vrchol svého hereckého umu. Do shlédnutí Castla jsem tohoto herce neznala, ale teď už jsem viděla i Firefly a Dr.Horrible...ať už hraje jakoukoliv roli, naprosto v ní vyniká! Má skvělou mimiku a tak rozšafnému Castlovi dodává správný šmrnc. Skvěle mu sekunduje Stana Katic, která si Castlem asi odstartovala výbornou kariéru....oběma jim jejich role věřím a nemůžu se dočkat 5.série.
Za zmínkus tojí i další dva detiktivové, oba sympatičtí, humor seriálu nechybí (naopak!), takže pro ěm je to výborná oddechovka po náročném dni!

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Castle

Tento seriál se stal jedním z mých nejoblíbenějších, protože skvěle kombinuje detektivní seriál s komediálním a vytváří tak něco, co v dnešní době plné přetechnizovaných slátanin s jasnou šablonou pro každý díl není jen tak k vidění.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Castle

Pořád jsme si říkala, co na tom Castlovi všichni mají. Tak jsem si stáhla prvních pár dílů a dneska už se od seriálu nemůžu odlepit. Castle si mě získal. Miluju jeho dětinskost, jeho teorie a vtípky. Líbí se mi sexuální napětí mezi ním a Kate. Každá postava má svoje kouzlo, co si budeme povídat i na Ryana a Espozita se dobře kouká. Jen co mi občas vadí je naivita případů.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Castle

Pobaví, napne, romantiku rovněž najdeme. Zpočátku jsem se usmívala a nepočítala, že se budu věnovat více než jedné řadě, ale postupem času si říkám jen tak dál.... Sympatické obsazení, dobré hlášky, případy a vyšetřování se poměrně blíží k realitě. Aspoň v běžných podmínkách

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Castle

To, co ztělesňoval v minulém století seriál Moonlighting, vykřesal v roce 2009 Castle. Detektivní seriál, který se točí zejména kolem špičkování hlavních protikladně působících postav, přináší hlavní klady seriálu - sympatické hrdiny, chytrý humor a spoustu nápadů ke zločinům (Castlovy teorie jsou pochopitelně to nejlepší i díky rozsahlým znalostem žánru :-). Bonusem jsou epizody nebo jejich časti, které často slouží jako pocty mysteriózním klasikám - Akta X, noirové filmy, úpírské seriály, horory... 1. série (4*), 2. série (5*), 3. série (5*), 4. série (2*), 5. série (3*).

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

vrah jasný od začiatku...

Myslím, že keby som bola na mieste Kate, tak si ma Castle získa už po jeho prvom vtipe... Po tretom by som už premýšľala nad tým, ako vyzerá jeho postel.. :D Treba to brat s rezervou... Baví ma sledovať tie iskričky, ktoré okolo nich poletujú, baví ma jeho humor a jej sarkazmus...alebo irónia... záleží od situácie... Bavia ma aj vedlajšie postavy - detektívi, alexis a richardova matka... čo mi však vadí je to, že nemôžem sledovať veľa dielov za sebou, pretože už poznám presné poradie scén pri vyšetrovaní vrážd... diel začne záberom na Castla v kuchyni doma, alebo na ešte živú obeť... pokračuje telefonátom od Becketovej, následnou návštevou miesta činu, občasné vtipné poznámky na to ako vyzerá obeť, čím bola, čo má na sebe, čo práve robila... pokračuje na policajnej stanici, postavanie okolo tabule, castlov humor, becketovej prisny pohlad, myslienka na vyriesenie pripadu v rovnaku dobu, vypocuvania, ktore nikam nevedu a nakoniec uplna nahoda, ktora privedie detektivov k vrahovi... medzi tým iskrenie medzi hlavnými hrdinami, riesenie becketovej matky a podobné volovinky, ktoré sa tahajú každú jednu sériu, aby ten seriál nebol len o vraždách... tak či tak, super na oddych, na zasmiatie sa, na zaplnanie času medzi inými seriálmi... nemám tomu čo vytknúť, iba ak ten neustáli kolotoč, v ktorom už človek dopredu vie, čo bude nasledovať... u mňa 90% aj to len keď nemyslím na to, že už na začiatku viem, kto je vrahom...

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zaujal pri prvej Castlovej hláške :)

Nikdy ma to ku kriminálkam nejako neťahalo. A potom so si pozrela prvú epizódu Castla. Odvtedy iné ani nečítam ani nepozerám. Zväčša. No je však zrejmé že seriál stojí na postave Castla. A taktiež aj na hercovi. Na jeho hláškach. Chémii medzi Castlom a Beckettovou :) Na začiatok 5 serie som sa tešila no zároveň aj obávala. Bála som sa či nezničia vnútorné napätie medzi postavami. Bola som príjemne prekvapená. Režisér sa s tým vysporiadal bravúrne. A zatiaľ nemám veľmi čo vytknúť. Som rada že sú ku tomuto seriálu aj knihy :) Prvé dve mám prečítané. A sú slušne napísané. Takže ak si niekto nemá čo pozrieť :) už to našiel... :)

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Milovat nebo nenávidět Richarda Castlea?

Otázka hodná pro jasnovidce, protože já mám silný problém s tím, že v jednu chvíli se mi Castle protiví a štve mě takovým stylem, že se na to nemůžu dívat a na druhé straně jsem si ho částečně zamilovala. Vlastně se to odvíjí podle sérií. V 1. jsem ho nenáviděla, ve 2. jsem ho měla ráda a teď jsem se zasekla v sérii 3. Beckett je trochu moje krevní skupina, alespoň co se týče toho, jak jí leze Castle krkem :) A jelikož mám slabost pro krimi, tak rozhodně neopovrhnu zajímavými případy, které vyšetřují. Za zkouknutí určitě stojí.

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ha

No proste jak to rict Nathan Fillion Nathan Fillion Nathan Fillion Nathan Fillion Nathan Fillion Nathan Fillion Nathan Fillion proste ten clovek je nejkrutejsi herec a koukal bych na vsechno snim i kdyby to byla sebeveci shitka a tohle je proste prach obycejna detektivka kde proste funguje Nathan Fillion uplne skvele jako ostatne vsude no 100% davam vpodstate jemu a jeho herectvi ale kdy nam ho uz obsadi do nakyho poradnyho serialu kterej neskonci driv nez v 1 serii (jako Firefly nebo Drive kterej to odnesl este hur) ?;,(

---EDIT---
Po shlednuti 2x14 sem dospel k nazoru ze dil od dilu je to lepsi a lepsi a vtipnejsi a clovek musi koukat na dalsi a dalsi a dasli dil ;) proste super

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Castle Comedy

Seriál Castle byl jeden z mých prvních seriálů,které jsem viděl v originálním znění . A nejspíš kvůli tomu jsem ho začal mít neuvěřitelně rád a vždy mám pocit když se těším na další díl,že ta doby je strašně dlouhá. Ale abych řekl něco k českému dabingu není tak hrozný jako většina dabingu u vetšiny jiných seriálů,ale pro mě jako celkem seriálového znalce tohoto seriálu pro mě bude vždy lepší dívat se na seriál v originále

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

...

Castle je zářná vyjímka mezi seriály a místo toho aby jeho kvalita klesala, tak stoupá s každým dílem. Postavy jsou zábavné a nemáte chuť si vyškrábat oči a protrhnout si ušní bubínky jen ,aby to mučení skončilo. Finále třetí řady bylo podle mě snad to nejlepší finále ze všech. A pokud čtvrtá řada bude pokračovat tak jako začala máme se určitě na o těšit.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Castle má 6. sérii a 7. sérii v kapse

Jako první jsem viděla 2.díl. V té době to 2. rokem opakovali. Láska na první pohled, jak se říká. 1.série měla 10 dílů, protože balancoval nad propastí na jejíž dně leží zmařené životy mnoha seriálů.
Na štěstí sledovanost stoupala. Pomalý rozjezd nabírá grády a tak se dnes těší mnoha miliónům fanoušků. Prostě Castle, Beckett a jejich okolí neomrzelo. V ČR asi v září poběží 5. série. A fanoušky na celém světě potěšilo, že tahle báječná jízda nekončí, 6. série bude. A příští rok budeme oslavovat i 7. sérii. Tak staniš se.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...

Seriál mě okamžitě zaujal a to především kvůli Nathana Filliona kterého jsem si oblíbila ze seriálu Firefly. Ale taky kvůli chemii mezi hlavními postavamy jejich narážky, výměny názorů a vtipných komentářů a navíc všechny postavy mají úžasný charakter a charisma a je skvělé sledovat vývoj jednotlyvých postav v průběhu celého seriálu...prostě skvělý, vtipný, detektivní seriál který zaručeně pobaví :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

castle a beckett

Keď začali dávať tento seriá na slovensku, pomyslel som si že to je ďaľšia nudná detektívka. Ale po zhliadnutí niekoľkých dielov som zostal príjemne prekvapený. Nejednalo sa len o ďaľšiu nudnú kriminálku, ale o skvelý seriál plný vtipu, napätia a skvelých zločinov. Najmä Nathan Fillion, ktorý hrá castlea je prefektný.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

New York, krimi, spisovatel... aneb YEAH!

Nejlepší krimi seriál,co znám. Všechny případy jsou jedinečné, propracované, ale hlavně zábavné a zajímavé. Pokaždé se dozvíte něco nového, pokaždé něco z trošku jiného soudku, z jiného prostředí. Vtipem se nešetří a napětím mezi hlavními postavami také ne. Nejlepší kriminálka. Ať si kdo chce říká co chce.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stručně:-)

Myslím, že nic nového už asi nenapíšu. Jsem ráda, že si seriál i po těch letech drží výbornou úroveň, dokonce bych řekla, že je čím dál lepší, což je u seriálů spíš výjimka. Hlavně jsem měla strach, jak to bude vypadat, když se Castle s Beckett dají dohromady, protože to taky většinou spíš ději uškodí, ale jsem překvapená jejich vzájemnou chemií, opravdu jim to spolu klape. Takže za mě super a jen tak dál!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spank me

Pre mňa je Castle srdcovkou a nedám na neho dopustiť, takže môj názor je úplne, ale úplne neobjektívny, ale čo by som to bola za fanúšika ak by som moju srdcovku neokomentovala.
Trocha netradičná kriminálka podčiarknutá humorom a absenciou všetkých tých cool hračiek čo sa vyskytujú vo zvyšku kriminálok, herecké výkony sú na veľmi vysokej úrovni. Nathan a Stana si zaslúžia úplné absolutórium za predvedené výkony. Či už je reč o akčných, dramatických, alebo srdcervúcich scénach. Scenáristi odvádzajú úžasnú prácu a postupné dávkovanie najväčších problémov (prípad vraždy Katinej mami, identita Castlovho otca)je veľmi dobrým riešením. Myslím, že scenáristi vybrali správny moment kedy sa z Castla a Beckett stalo Caskett, veľakrát sa ten správny moment prešvihne a potom to úplne pochová seriál. Nie však v tomto prípade, nové výzvy, nové problémy a do toho takmer stále dokonalá Alexis zrazu začína rebelovať a odmieta počúvať tatkove rady.
To ako sa seriál ďalej vyvíja je viac ako zaujímavé a myslím si, že má pred sebou ešte dlhú životnosť.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

a pořád má grády!

Občas jsem něco shlédla v tv, ale nějak mě to chytilo až s předposlední a poslední séřií, které jsem si stáhla. Zajímavé případy (ikdyž někdy se na Castla až moc náhodně lepí ...) a vtipné dialogy. Trošku se bojím, kam se dostaneme po spojení C a B. Doufám, že na tu svatbu nebudou až tak pospíchat, už to že o něm mluví jako o snoubenci tak nějak tahá za uši. Achjo. Sice jim to přeju, ale otázka je zda se neponoříme do řešení vzorku na svatebních šatech a pocitů Alexis o nové maceše.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

vše o žánrech

detektivní seriál který má v sobě vášeň a napínavost mezi Kate Beckett a Richard Castle což ve všech milovníků detektivek a romantiky musí vyvolat zájem. Seriál Castle na zabití je jeden ze spousta seriálu které mám nejradši a to s toho důvodu že to je srandovní a napínaví. Castle má hodně zajímavé knihy které jsem ještě nečetla ale už se na to chystám už jen obsah knih mě na tolik zaujal že jsem nedočkavostí bez sebe takže můj názor je jednoznačný každý to už z textu pochopil že jednoznačně se jedná o seriál který je tak dobrý aby zaujal lidi kteří takoví seriály nemusí

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcovka

O tomhle seriálu už tu bylo dost napsáno. Jen se přidám, miluju tenhle seriál a všechny jeho postavy. Castle je úžasnej, chytrej, vtipnej a Bekettová díky němu začla znovu žít, po vraždě matky. Krásně je vidět, jak spolu rostou a mění se vedle sebe. A zvrat v 3 řada, když se zjistilo, že Kapitán celou dobu věděl, kdo stojí za její vraždou. BRAVO... V televizi nic kloudnýho nedávají a nestydím se říci, že na to koukám pořád dokola a těším se na další díly 7. řady a rozluštění záhady, co s stalo s Castlem, když zmizel v den svatby..

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

No, já..

dávám 80% :). Mě tenhle seriál baví, dokázal zaujmout a pobavit. Rozhodně je to pro mě větší oddychovka, než kterákoliv z CSI nebo The mentalist. Castle je opravdu jako děcko ujíždějící na cukru, má šarm a občas mu to i myslí :).

80 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

...

Po shlédnutí proma jsem se těšil hodně, ale po dokoukání první epizody jsem celkem na rozpacích... Fillion hláškuje, spolu s policajtkou tam nějaká ta chemie je, jsou vtipní a sympatičtí, ale je to klasická detektivka, kterejch jsem už přejedenej... ve článku jsem to přirovnával ke Californication a Life, ostatní k Psych... dovoluju si tvrdit, že ani jednomu ze zmíněných se to kvalitativně nevyrovná.... zatím.

60 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nelze nic vytknout!

Dlouhou dobu jsem ujížděla na různých kriminálkách, než jsem narazila na Castla. Teď na něj nedám dopustit. Miluju Castlovy vtípky nejen ohledně Beckettové =D . A potom úžasná "mladistvá" babička Alexis.. Vtipem a energií nabitý seriál je 100x lepší, než Mentalista (kterého taktéž baštím). =) Takže jednoznačně 100%!

100 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

I kriminálka může být vtipná

Když seriál začínal, čekal jsem vykrádačku Mentalisty a House, ale dostal jsem nejlepší a nejvtipnější krimi seriál, jaký znám. Jiskření (a hádky) mezi Castlem a Beckettovou jsou perfektní. A ke všemu díly jako ten s komiksovým vrahem nebo zombíky jsou boží.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Víceméně bez chyby

Castle je pro mě, jak už zmiňuji v nadpisu, víceméně bez chyby. Jedinou chybou je natahování začátku milostného vztahu s Kate, ale zase na druhou stranu, na tom asi seriál stojí. Jinak vraždy jsou originální, jejich řešení také. Castle mě totálně odzbrojil svou neprůstřelnou vestou s nápisem "Spisovatel", a za to mu dávám 100%.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Castle nestráca svoj šarm :)

Dávam 100per aj preto že sa drží už 5rokov, a stále je tento seriál neodolateľný, producent urobil niečo parádne :D ale kto by Castla rád nemal?

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Překvapivé zlepšení...

Průměrná kriminálka, která se ovšem dokázala rychle vypracovat do špičky žánru a ještě k tomu (stejně jako podobný seriál LIFE) nadprůměrně pobaví! :-)

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Castle

Veľmi dlho mi trvalo kým som tomuto seriálu prišla na chuť keďže všade kam som sa pozrela bol samý Castle či už v televízii alebo pri rozhovore s priateľmi. Vlastne som mala Castla plné zuby bez toho aby som ho poriadne videla. Po čase však ten boom opadol a ja som si povedala, že to skúsim. Začínala som pekne pomaličky od prvej série a po čase som si uvedomila že ten samoľúby spisovateľ je vlastne celkom sympatický a vtipný. Nehovorím že je to seriál bez ktorého si neviem predstaviť život ale je to seriál ktorý si vždy rada pozriem.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Castle

Koukatelný a zábavný seriál se sympatickým představitelem Nathanem Filionem a s pěknou babou Stanou Katic. Bavím se u něj.

80 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nathan Fillion

Já prostě mám rád chytrý a zároveň i vtipný krimi příběhy a ještě když je v hlavní roli Nathan

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

max 1x a dost

Ja osobně detektivky miluju a ještě víc,když je v tom zakomponované i něco jiného(např.láska,záhady v os.žovotě atd) ale dle mě je 8 sérií až moc. Nejdříve jsem byla do seriálu opravdu zažraná ale,když jsem to dokoukala byla jsem ráda,že to je za mnou...Jasně občas si nějaký díl pustím ale už mě to nebaví jako dřív

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Caskett je prostě nej

Tahle dvojka je prostě k popukání, klape jim to. Tvůrci mě mile překvapili. Bála jsem se, že když se dají dohromady, seriál ztratí tempo a jiskru, ale musím říct, že mě to baví ještě více, než předtím. Teď zbývá jen doufat, že to Andrew nepokazí...

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

O neco lepsi detektivka

Sberatele kosti jsou podle me lepsi:) Tomu srovnani jsem se proste nemohla vyhnout, protoze jsou si namety proste podobne, stejne tak humorny styl serialu. Prestoze je postava Castla celkem vtipna a zlociny zajimave, porad je to jen takova docela kvalitni detektivka, na kterou koukate tesne pred usnutim a vlastne vam vubec nevadi, ze u dilu usnete a pak uz ho nikdy neuvidite:) Narozdil od Bones na tento serial temer urcite nebudu koukat vickrat.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Průměr

Občas slušně vtipný průměr.

60 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

fajn

trošku netradičná detektívka, ale o to chytľavejšia. Beketová - 5*.

90 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Castle

Nápad fajn, herci fajn, ale seriál ma nebaví. Zámerne ho nevyhľadávam, ale keď je v TV tak si ho už pozriem. Jedna vec je na Castlovi výborná a to je jeho zmysel pre humor

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Děs, běs

Nechápu jak se na to může dívat, blé

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Castle

Tak hned na začátku musím říct že vtipnější krimi jsem už dlouho neviděla,Castle a jeho eskapády,šílené teorie,bezvadný soulad s Beckettovou to všechno mne na tomhle seriálu moc bavilo. Jediné čím jsem byla zklamaná byla osmá série.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé