plakát seriálu

Castle na zabití

(Castle)

Zajímavosti ze seriálu
Nathan Fillion prý musel absolvovat čtení se 125 herečkami, než se podařilo najít perfektní Beckettovou.
Beckettová často pije kávu z hrnku, na kterém je napsáno "Innocent bystander" (Nevinný přihlížející).
V každém díle první série můžete zahlédnout detektiva Kevina Ryana s jedním z Castlových románů v ruce.
Richard Castle zobrazuje sám sebe v románech o Nikky Heat jako Jamesona Rooka. Slova "rook" a "castle" se v angličtině obě používají jako označení šachové figurky věže. Jméno Castle vzniklo zpočátku jako parodie na skutečného nejprodávanějšího knižního autora Stephena Kinga, jehož příjmení rovněž označuje jednu ze šachových figurek.
Byt Richarda Castla (Nathan Fillion) je ten samý, který byl použit jako byt hlavního hrdiny Micka z předčasně ukončeného seriálu Moonlight.
Ryanovu (Seamus Dever) přítelkyni, později manželku, Jenny hraje Seamusova skutečná manželka (Juliana Dever).
Seamus Dever (Ryan) v původním pilotu nehrál, byl obsazen až později a scény s ním byly dotočeny.
Některé případy jsou inspirovány skutečnými událostmi, o kterých si scénáristé přečetli v novinách.
Stana Katic v pořadu Noční show Davida Lettermana (od r 1993) přiznala, jak ve skutečnosti získala roli Kate Beckettové. Při kamerových zkouškách si Stana uvědomila, že má na sobě příliš dlouhou tuniku, a tak požádala Nathana, který si kousek opodál dopřával šálek kávy, zda-li by jí pomohl ho zkrátit. Ve chvíli, kdy se Nathan chopil nůžek a začal stříhat, vešel do místnosti producent, uviděl je a dal Staně roli.
Celé jméno detektiva Beckettové je Katherine Houghton Beckett.
Richard Castle je literární pseudonym. Jeho skutečné jméno zní Richard Alexander Rodgers.
V roce 2012 vyšel třetí díl o Nikki Heat s názvem Heatová a hra s ohněm.
V seriálu se pravidelně objevují narážky na číslo "47", stejně jako tomu je i v seriálech "Alias" a "Bones".
V díle 3x11 - "Nikki Heat", kdy žádá Ryan Jenny o ruku, má na sobě Beckettová úplně stejné oblečení jako v díle 5x24 - "Watershed", kdy ji žádá o ruku Castle.
Při výběru druhého jména Beckettové (Houghton) se nechali tvůrci seriálu inspirovat herečkou Katharine Hepburn, jejíž druhé jméno je rovněž Houghton.
Det. Kevin Ryan jako malý sbíral klíče (od výtahů atd.).
Beckett a hodinky
Historku, jak přišla detektivka k otcovým hodinkám Omega Speedmaster, které ji provázejí téměř celou dobu, si z konce 5. epizody 1. série asi pamatují skoro všichni. Ale na začátku seriálu měla v 1. epizodě Stana Katic na ruce modré Rolex Submariner a v následujících třech epizodách nosila hodinky Panerai PAM183 Black Seal, které budou zřejmě její vlastní, má je na ruce i na několika civilních fotografiích.
Castle a hodinky
Rick Castle nebyl tak věrný jedněm hodinkám, jako jsme mohli téměř od začátku vidět u Beckettové. V úvodních čtyřech sériích střídal různé Omega modely, objevily se i Rolex Daytona a často nosil i chronografy Tag Heuer. Od 5. série nosí jedny jediné, které dokonce sehrály svou roli v první epizodě 7. série. Jedná se o poměrně vzácný kousek, limitovanou edici hodinek Omega De Ville Co-axial GMT.
V roce 2014 vyšla verze páté knihy Deadly Heat (Heatová v žáru smrti).