plakát seriálu

C.B. Strike

(Strike)

Názory uživatelů

Strike nezklamal

KUKAČKA
BBC opět nezklamala a dodala další parádní detektivní minisérii, tentokrát adaptaci Rowlingové, jejíž předloha je mimochodem skvostná... a taky docela tlustá. A jelikož jde o seriál, adaptace naštěstí dopadla skvěle, sice s několika drobnými změnami, ale co na tom (obzvlášť, když jsem to poprvé a zatím naposledy četl v době, kdy kniha vyšla). Atmosféra fajn, režie skvělá, hudba skvělá, scénář propracovaný, Holliday Grainger je nádherná a naprosto okouzlující a Tom Burke naštěstí nezklamal. Strika jsem si sice představoval o něco staršího (což nejspíš i je), ale tendlecten mušketýr ho zahrál naprosto parádně A jak už to tak u britských seriálů chodí, dokonalé herectví tady předvádějí naprosto všichni. A jak je dobrým britským zvykem, seriál je propracovaný v každém detailu a skvěle se na něj dívá. A fakt to utíká, u Rowlingové prostě nuda nehrozí. Vynikající adaptace, těším se na Hedvábníka a doufám, že se natočí všechno, protože Strike se skutečně povedl po všech stránkách. A podobně jako v případě Luthera nebo Wallandera má i Cormoran vizuálně zajímavou znělku s nádherným hudebním podkresem. 95% - něco mi totiž říká, že případ č.2 bude ještě o něco lepší.

HEDVÁBNÍK
Hedvábník je lepší než Kukakčka (i knižně), jen by mu ale ještě o něco víc prospěl stejný počet dílů (tedy tři, ale spíš čtyři). Jinak ale nemám co vytknout, hudebně je tenhle případ zajímavější, herecké výkony (zejména manželka a dcera Quinea) naprosto famózní, prohloubení vztahu mezi Strikem a Robin je výtečné, chemie mezi nimi neskutečná, Holliday je okouzlující, Robinin snoubenec přesně tak nesnesitelný, jak má být, Tom Burke výtečný, atmosféra úžasná, tempo perfektní, scénář výtečný... já prostě opravdu nemám co vytknout. Až na ten počet epizod. A na to dlouhé čekání na další adaptaci. 100%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Výborné překvapení

Když jsem poprvé slyšela o tom,že Rowlingová píše pod pseudonymem detektivku,byla jsem v děsu. Upřímně recenze mně nezaujaly a já v klidu zase zapomněla. Jaké proto bylo mé překvapení,když jsem zakopla o tento poklad.
Tohle je jedním slovem SKVĚLÉ !! Příběh funguje,postavy jsou skvěle napsané a chemie mezi nimi je až neskutečná. Přidejte k tomu citlivě vybranou hudbu a výborné kulisy a dostanete výbornou detektivku. Upřímně říkám,že jsem první tři díly zkoukla na jeden zátah a budu netrpělivě čekat na další. No a než se dočkám,půjdu a knihy si koupím.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Cormoran Strike

Knižnú predlohu poznám, takže som sa celkom potešil, keď som sa dozvedel, že BBC pripravuje seriálovú adaptáciu. A spracovali ju naozaj nadpriemerne, aj keď musím podotknúť, že knižné spracovanie sa mi predsa len páčilo o niečo viac. Čo sa týka hereckého obsadenia, spočiatku som mal obavy, Cormorana a Robin som si pri čítaní kníh predstavoval inak, ale rýchlo som si na nich zvykol, a svoje postavy zvládli naozaj skvele. Plus ma potešilo početné obsadenie hercov z Game of Thrones do epizódnych rolí. Obavy som mal aj z počtu epizód. Spočiatku sa mi zdalo, že vtlačiť knižnú predlohu do 3, resp. 2 epizód nebude veľmi šťastné rozhodnutie, ale nakoniec to bohate postačuje. Jediným veľkým mínusom je podľa môjho názoru to, že niektoré pasáže z kníh pre potreby seriálu až priveľmi upravili, resp. zmenili. Ale aj napriek tomu si Strike drží vysokú kvalitu. Už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cormoran Strike & Robin Ellacot

Nepochyboval jsem o tom, že zpracování románů z pera J.K. Rowling provede BBC ve velké kvalitě. A velice mě potěšilo, že to přesně se stalo. Na jednu stranu je škoda, že každá kniha vyjde jen na pár dílů, na stranu druhou je to možná lepší pro kvalitu.

The Cuckoo's Calling
Obsazení hlavní dvojice je skvělé, a to herce vůbec neznám. Možná i proto mi do rolí sedí, i když jsem si Robin podle knížky představoval jako větší puťku. Ale kdo jsem, abych nadával na to, že je sexy. Navíc to hlavní dvojce společně pěkně šlape a jiskří jako v knížce .

Atmosféra celého příběhu je super a zasazení do Londýna mě vždycky baví. Hlubší ponoření do vyšetřování vraždy modelky rozhodně nebylo na škodu. Pár dobrých zvratů a fakt, že jsem zapomněl vraha pomohl. V podstatě nemám co kritizovat a ani moc nechci, ale jednu chybu přeci jen vyčtu – týká se amputované nohy. Zatímco při první scéně vypadá v neoprenu úplně v pohodě, tak ve druhé obnažené scéně vypadá hodně podivně.

The Silkworm
Po seznámení přišla na řadu druhá knížka a trošku větší prostor pro Robin. Tentokrát se vyšetřuje záhadné zmizení spisovatele, který těsně předtím napsal velice urážlivou parodii na svém okolí včetně známých kolegů.

Opět skvělá atmosféra Londýna, perfektní chemie mezi ústřední dvojicí a zamotaný případ. Škoda je, že prostor pouhých dvou epizod nutí ke zjednodušení knižního příběhu a některé věci pak působí hodně zkratkovitě a na některé zajímavé věci se nedostává. I tak se ale těším na další pokračování a JK by měla přidat, nemůžu se dočkat čtvrté knížky.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

splněná očekávání na jedničku

Myslím že můžeme říct, že Britové detektivky točit umí a tenhle seriál nebude myslím výjimka. Protože znám knižní předlohu, na tenhle seriál jsem se hodně těšil a rozhodně nejsem zklamaný. Vynikající obsazení - Tom Burke mi přijde pro tenhle archetyp vynikající, malé bezvýznamné plus za Martina Shawa, představitelku Robin jsem dosud neznal, ale určitě bude dobré si ji zapamatovat. Nádherně zpracované prostředí a detaily a hudba. Možná že by se mohlo zdát, že rozjezd je poněkud pomalejší, ale já jsem spokojen. Jediné, co bych tomu mohl vytknout je, že kdybych nečetl knihu, byl bych teď možná v příběhu trochu zmatený

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rozhodně ano.....

Co dodat ke krimisériím z produkce BBC?Tato stanice a její seriály z typického britského prostředí jsou tím nejlepším z ostrovní televizní tvorby.
Knihu J.K.Rowlingové,která je předlohou pro seriál Strike jsem nečetl (což je moje chyba),protože po shlédnutí prvních dvou minisérií nemohu porovnávat,ale každá chyba se nechá napravit a vše doženu.
Soukromý vyšetřovatel Cormoran Strike (Tom Burke) a v úvodu sekretářka Robin (Holliday Grainger) opravdovou ozdobou obou doposud zfilmovaných knih.Cormoran je sympaťák se svérázným stylem života a také způsoby vyšetřování a Robin je ta,která má snahu ho vysvobodit z jeho dřívějších vztahových problémů a traumat.
V prvním případu jde o policie o sebevraždu topmodelky a jelikož její bratr Cormorana požádá o pomoc s vyšetřováním,tak jak se nakonec ukáže policie nemusí mít vždy pravdu a my se dočkáme rodinné zápletky,která když jde o majetek dokáže vždy vše pouze zkomplikovat.
Druhý případ nás zavede do prostředí spisovatelské elity a jejich vzájemných kolegiálních vztahů.Jde o záhadnou vraždu jednoho z nich a v následném vyšetřování,když se seznámíme s rodinou oběti bych rád vyzdvihl herecký výkon manželky a dcery zavražděného spisovatele Quinna.Robin a Cormoran se k sobě nejen pracovně začínají přibližovat a její práci těžko nese její snoubenec a po smrti jeho matky začínají problémy v ráji.On jí sežene práci,chce aby odešla od Strika pryč,ale její volba je jasná a chce dál pracovat jako soukromá vyšetřovatelka.
Vzhledem k tomu,že v roce 2018 má být natočena třetí,závěrečná řada,aby J.K.Rowlingová byla zfilmovaná kompletně,tak musím říct,že díky zpracování a hlavně představitelům hlavních rolí se rozhodně máme na co těšit.......

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doporučuji

Tak tohle se BBC opravdu povedlo. Předlohy seriálu od J.K.Rowling jsem nečetl, ale tuto britskou autorku mám obecně rád i díky jejím ostatním výtvorům.

Dvojice Tom Burke a Holliday Grainger tvoří super herecký pár, který se výborně doplňuje, jako by spolu hráli odjakživa. Samotný Tom Burke je ve své roli opravdu vynikající a sedí mu, nicméně jeho kolegyně nezůstává v závěsu.

Seriál má suprovou kameru a suprové prostředí, vše doplňuje výborná hudební složka, která není nijak přehnaná, ale výborně se hodí k tomuto typu seriálu!

Určitě doporučuji, pro všechny milovníky detektivek povinnost, a ostatním také.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Perfektní

Docela jsem se bála, jaké bude zpracování mé oblíbené knižní série, ale musím říct že se mi hodně líbilo.
Příběhy jsou skvěle zpracované, hlavní postavy moc sympatické, skvěle mezi nimi funguje chemie. Opravdu se moc povedl.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk