plakát seriálu

Černá zmije I.

(The Black Adder)

Názory uživatelů

Dokonalost sama

Naprosto geniální dílko od tvůrců Mr. Beana prošpikované skvělými situacemi a hláškami britského humoru. Jedinečný a originální sitcom ze středověku, plný úžasně vymyšlených a napsaných postav. Vévoda edmund Černá zmije a jeho sluhové Percy Percy a Baldrick, syn Robina, kydače hnoje mě zaujaly už od první sekundy a teď jimi doslova žiji. Pravda, vtipy se sice občas ztratí v nenávratnu a ne vždy vyzní situace tak vtipně, jak by měly, ale to nic nemění na tom, že je to úžasná série. Rowan Atkinson je prostě génius a ostatní herci mu skvěle sekundují. Hudba Howarda Goodala se vám vryje do paměti a i obsah samotných epizod svědčí o tom, jak je ta série skvělá. Tento sitcom ukazuje středověk opravdu ve všech jeho podobách - nejlepší epizodou je Čáryčichač a lovec čarodějnic, kde je Edmund obviněn z čarodějnictví. Nový český dabing s Jiřím Prágrem mě také naprosto dostal. A ta jeho matka a španělská královna jsou také skvěle napsané vedlejší postavy. geniální věc, tahle Černá zmije. 100%. Asi desetkrát lepší než Bean a navíc se dozvíte něco o anglické "historii!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kult

Klasika britského sitcomu, které těžko bude překonána. Scénáristické spojení Atkinson - Curtis je zásobárna všemožných gagů a funguje skvěle po všechny série. A právě jejich vrchol přišel ve třetí a ve čtvrté sérii. Britský klenot, který posadil Rowana Atkinsona na komediální trůn už jednou pro vždy.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Blackadder

Britský komediální seriál z historického prostředí s Rowanem Atkinsonem a Hughem Laurie.Řemeslně slušně odvedená práce ovšem docela klišoidní a stereotypní.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Suprové odreagování...

Seriál na jehož humor se musíte připravit, ale opravdu stojí za to. Rowan Atkinson v jiné pozici než ve které se víceméně proslavil ve světe je dokonalý zvláště ve 2. a 3. sérii, které jsou podle mě vrcholem seriálu. Příznivcům britského humoru vřele doporučuji.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé