Černá zmije II.

Černá zmije II. (Blackadder II) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pivo

Edmund dostává dopis od své tety a strýce Bílýchzmijí, ve kterém "se zvou na večeři" a kde s ním chtějí probrat záležitosti týkající se jeho případného dědicví.

Bílézmije jsou ale náboženští fanatici a navíc vegetariáni. Když Edmund přemýšlí co uvařit, Baldrick vymyslí "překvapení s tuřínem", tj. syrový tuřín. Mezitím královna vzkáže Edmundovi, aby za ní přišel do paláce, protože Lord Melchett umírá...

Edmund se ke královně dostaví a vyjde najevo, že Melchett má pouze kocovinu. Když Melchett oponuje, že je to právě Edmund, kdo nesnáší alkohol (především pivo), ten prohlašuje, že pro něho a jeho chlapce jsou pitky každodenní záležitostí. Zve Melchetta večer k sobě, aby se o tom přesvědčil a ten výzvu na závody v pití příjímá. Edmund si ale neuvědomí, že večer u něho budou na návštěvě jeho teta se strýcem. Edmund žádá o změnu data, ale královna to odmítá. Vymyslí tedy plán, jak budou obě "akce" probíhat současně: pitka se zvratky ode zdi ke zdi bude u Baldricka v pokoji a vegetariánská nudná večeře s tetou a strýcem bude u něj. A aby se před Melchettem ukázal jako ostřílený hostitel, pozve na večerní pitku také tři nejobávanější živly-pijáky. Mezitím se zvědavá královna rozhodne v přestrojení proniknout na pitku, ale Edmund ji po jejím příchodu zamkne v komoře domnívajíc se, že jde o Percyho přítelkyni. Když obě "akce" začnou, Edmund střídá zvrhlou pijatyku s večeří s příbuznými.

Ale jak tak přebíhá, zapomene si sundat žertovné poprsí, které musí mít na pitce a vejde do místnosti, kde se koná "překvapení s tuřínem". Poprsí před tetou zdůvodní jako spadlé klapky na uši. V tom do místnosti vrazí jeden z účastníků pijácké zábavy a pozvrací krb. Edmund to omlouvá tím, že se jedná o misionáře, který trpěl spavou nemocí a právě se probral a udělalo se mu zle. Poté, s tím, že ho jde uložit zpět na lůžko, odejde do Baldrickova pokoje a snaží se pijáky utišit.

Lord Melchett ho ale obviní, že vůbec nepije a Edmund poručí, aby mu Baldrick donesl neuvěřitelně silné pivo. Baldrick ale donese vodu - tak jak ho instruoval Edmund před začátkem pijatyky. Melchett si toho všimne a Edmund, aby neztratil tvář, musí vypít celý džbán piva. O několik sekund později přijde do pokoje, kde se Percy neúspěšně snaží rozveselit Bílézmije. Když se ho teta zeptá, proč má na hlavě biskupskou čepici, v zadku pštrosí pero a proč se tak stupidně chechtá, odpoví, že "čepici má proto, že mu ji nasadil sám biskup, pštrosí peru má proto, že mu ho tam dal pan pštros, aby mu neutekli malí pštrosy a stupidně se chechtá, protože ji a jejího zpitomělého manžela obral o dědictví".

Nato Bílézmije odcházejí, ale jsou zastaveni opilými účastníky Edmundova "večírku". Převlečená královna se dostane ven z komory a hodlá všechny přítomné nechat popravit. Ale ještě předtím chce všem ukázat jak umí pít. Ráno si na popravu už ani nevzpomene...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Budy
lukascoolarik