plakát seriálu

Červený Bedrník

(The Scarlet Pimpernel)

Názory uživatelů

Bedrník

Původně jsem dal ****. Pak *****. Po druhém díle jsem shledal, že je to opravdu spíše na ty ****, ale měnit už to nebudu, protože Červený bedrník si plné hodnocení prostě zaslouží. Zaslouží si je za vynikající hudbu Michala Pavlíčka, za skvělou výpravu, atmosféru, příběh. Zaslouží si je za naprosto fantastický humor, za dabing, za Richarda E. Granta, za Martina Shawa... Zaslouží si je za spád, za napětí, za eleganci a prostě za všechno. Prostě je to paráda. Historická látka podaná s noblesou, jak to umí jen Britové, s humorem, jaký ovládají jen oni. Parádní dobrodružná podívaná. Richarda E. Granta mám čím dál radši. 85%, fakticky to dá na čtyři hvězdy, pocitově za pět, řídím se pocity, v tomto případě určitě. Jen málo věcí je sympatičtějších (pokud vůbec) a... Gemini a Tosim to shrnuli skvěle, takže když tak u nich. Druhá série je o něco slabší, bez Chauvelina a ženy lorda Percyho to prostě není úplně ono, Robespierre je sice výborná náhrada, ale Martinu Shawovi nesahá ani po kotníky.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

100%

Skvělý seriál, zábavný, komedie se spojuje s historií. Netuším, jestli jde skutečně o historickou postavu, seriál je spíše komediální. A klasicky - dobro v něm vítězí nad zlem :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Šarmantní lišák

Když dáte dohromady chytrý scénář, nádherné evropské historické destinace (převážně v ČR), dodáte vhodně napsané charaktery, okázalý neotřelý humor a okořeníte to dostatečně velkou špetkou romantiky, vznikne z toho Velká francouzská revoluce po britsku s notnou dávkou nadsázky a dobrodružství.

Obsazení všech hlavních i vedlejších postav byla rozhodně trefou do černého:
Grantův sir Percy je lstivý lišák s nadhledem a šarmem, do Šavlouna rýpe až s neuvěřitelnou nonšalancí a ještě sype z rukávu jednu hlášku za druhou - ale vždy na úrovni, samo sebou.
Zdatně mu sekunduje Elizabeth McGovern jako jeho žena, Martin Shaw coby Chauvelin a samozřejmě Ronan Vibert, který je z mého pohledu dokonalým ztělesněním občana Robspierra.

Druhá série už je sice o poznání slabší, ale i tak se jedná o velice sympatickou televizní zábavu.
Britové a BBC zkrátka umí :)

P.S. A vyjímečně musím vychválit český dabing v čele s Borisem Rösnerem, který je svou kvalitou na úrovni originálu.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí