plakát seriálu

Červený trpaslík

(Red Dwarf)

Názory uživatelů

Tak to vidím já...

První série: 75%
Druhá série: 80%
Třetí série: 90%
Čtvrtá série: 75%
Pátá série: 80%
Šestá série: 80%
Sedmá série: 75%
Osmá série: 65%
Devátá řada: 70%

Jak to říct upřímně... Červený trpaslík mě nikdy nezaujal natolik, abych ho hledal v programu nebo ho snad sháněl po kamarádech. Až když jsem dlouho neměl co dělat a bylo mimo seriálovou sezónu, rozhodl jsem se ho přece jen zkouknout. Dokonce jsem si ho sehnal s dabingem, což je věc, kterou bych jindy neudělal, ale dabing Trpaslíka se prý svojí kvalitou dá přirovnat k Simpsonům... Není to lepší ani horší, jde to svojí cestou. To musím i uznat. Jeden díl jsem viděl v originále a jeden s dabingem a pokaždé jsem se zasmál něčemu jinému.

Červený trpaslík je skvělá podívaná. Mírně přeceňovaný seriál, který sází na jednoduchý humor a dobře (i když prvoplánově) rozvržené vtipy. Kvalita má dokonce vzestupný směr, krom posledních dvou řad, přičemž osmá už byla na hranici průměru. Mrzelo mě to, ale je to tak.

Trpaslík trpí všemi neduhy sitcomů. Umělý smích kazí značnou část vtipů a naprosto nehrající herci, kteří tráví polovinu času tím, že se smějí vlastním vtipům, by mohli zapnout o něco víc. Musím říct, že herci, ačkoli hrát moc neumí, jsou zřejmě sami o sobě dost velcí sympaťáci a vlastně moc hrát nepotřebují. A to, že tu jsou (působí) víceméně sami za sebe, je nakonec jen plus. Všechny herce (krom krásné Kochanski, která ale neměla charisma) si jde oblíbit.

Je to zkrátka v pohodě seriál, dokonce celkem návykový, když už ho máte doma. Vadí mi jen situace, kdy herci předvádí: "Těď řeknu hlášku, všichni se připravte." Pak pronese text, který je očividně recitace scénáře, a následuje pauza pro aplaus. Právě tento proces mě zbavuje možnosti užít si ten vtip samotný. Výsledek je, že se u Trpaslía často usmívám, ale málokdy směju. Je to trochu škoda, ale nemůžu si pomoct.

Červený trpaslík se stal kultem oprávněně. Mě sice nijak zvlášť nedostal, ale přesto ho uznávám a mám docela rád. Poté, co jsem si po dlouhé době pustil seriál znovu, dokonce přidám na hodnocení z 70% na 80%.

80 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 32 lidí

SERIÁLOVÁ LEGENDA

Neznáte-li tento seriál (což je rozhodně chyba) a nesedne-li Vám při sledování prvního dílu, tak vydržte a osledujte několik dalších, než zaujmete postoj.

Nepřesvědčivé herecké výkony, papírové kulisy, hromady vyčichlých vtipů, soapoperová klišé v Sci-Fi balení - i tak by se dal Red Dwarf charakterisovat. Jenže - vloženo do mixeru, smícháno, trochu vylepšeno a poskládáno způsobem, jaký ovládá jen a jen BBC - oproti předpokladům vzniklo zcela unikátní dílo. Britský humor (patrně nejbližší našemu) je všemi nedokonalostmi zpracování nezměrně akcentovaný, z nedokonalého se mávnutím čarovného proutku tvůrců z BBC paradoxně stává dokonalé a zcela nezbytné. Pravděpodobně se jedná o poslední seriál staršího stylu BBC, zastoupeného vynikajícími produkty typu Monty Python`s, Hitch Hikers Guide to the Galaxy a pod.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Kult

Nebudu tvrdit, že kdo neviděl, nežije, ale kdo viděl, rozhodně bude mít vždy o čem konverzovat. Každý díl nabízí neuvěřitelné množství vtipů a hlášek a Arnold "Jidáš" Rimmer je naprosto geniální. Listy je největší pohodář seriálové historie a Kocour, no Kocour je prostě Kocour. Navíc kdy jindy dabing převálcuje originál o tři koňské délky ? 10 % strhávám za nižší úroveň poslední serie.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Kluci z trpaslíka

Když jsem o Trpaslíkovi slyšela poprvé bylo mi 12 a podle popisu mi připadalo, že to musí být naprostý nesmysl. Ale pak jsem viděla pár dílů a změnila jsem názor. Seriál mě naprosto pohltil a sledovala jsem ho každý den, při každé příležitosti jsem si pustila alespoň jeden díl. Brzo jsem znala hlášky nazpaměť a lezla sem tím lidem na nervy :) Když jsem ale někoho přemluvila aby se díval semnou, dopadl stejně.
Všechny postavy jsou sympatické a okamžitě jsem si je oblíbila. Lister, flákač, intergalaktický hnisavý vřed, smaženkový sendvičák s chilli a čatný a v neposlední řadě bůh kočičích lidí. Rimmer, chrchel plovoucí v toaletní míse života, karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík a naprostá guma. Kryton který vypadá jako okousaná tužka s gumou na konci, a Kocour, hloupá páchnoucí podebraná kočičí nádhera, sebestředný potomek koček.
9. řada která přišla po delší pauze v roce 2009 pro mě byla obrovské zklamání. Letos na podzim ale přišla 10. série kterou jakoby chtěli autoři napravit omyl s 9. řadou. I když už nejsou kluci nejmladší, vůbec to nebylo znát a nové díly jsou stejně dobré jako ty první :)
Červený trpaslík se už stal kultem a myslím že právem a že rozhodně stojí za to se na něj dívat.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Pro desetileté... a na celý život.

Toto je jeden z mála seriálů, které se asi stanou evergreenem pro každou generaci.

Já osobně jej začal sledovat ještě v dětství - ale vždycky jen po jednom dílu, po kouskách. A když jsem se na tento seriál potom podíval vcelku, přišel mi kouzelný nejen pro to, jaký je, ale i proto, že v něm byly obsaženy všechny vzpomínky na seriálové dětství.

Čím tento seriál vyniká? Je to typická britská záležitost - několik herců, ne moc. Studiové prostředí. Vybroušené dialogy. Jedinci na okraji společnosti, kteří nejsou k politování, ale čistě k smíchu.

Břitké vtipy časem sice možná zrezaví, ale to jen proto, že zdomácněly - některé se opakují dodnes a většina těch, co je opakují ani neví, že pocházejí právě odtud.

Jednotlivé postavy mají každá něco do sebe. Lister je vše to, čím každý touží být - nemusí nic dělat, všechno má ošéfované a koneckonců... proč by taky měl? Všechno vyřeší selským rozumem, a to mu stačí.
Rimmer je oproti tomu jeho noční můra. Vždy předpisový, až nepříjemně vojensky vlezlý pohůnek, který to má dokonce i v hlavě srovnáno dle předpisů. Přežil vlastní smrt, aby mohl Listerovi dál dělat ze života peklo.
Kocour - snad nejzářivěší a nejnaleštěnější postava z ceého seriálu. Každý cizí chlup na svém jinak perfektním obleku dokáže zparalyzovat, zneškodnit, zavřít do lágru, spálit, zničit, zahodit, prostě zdokonalit svou dokonalost.
Holly - v podstatě jediný pilot lodi. Usměrňuje celou posádku. Když se mu do něčeho nechce, nasadí břitký vtip. Nudí se. Mění osobnosti. Celou situaci komentuje v těch nejvhodnějších chvílích. Pro diváky.
Kryton - kombinuje v sobě nenáročnost a duševní prázdnotu Listera a ostrovtip v pravou chvíli Hollyho. Má na lodi spíše úlohu sluhy.
Kochanská - k té jediné bych měl výhrady. Do posádky lodi až tolik nezapadá. Přeci jen, ostatní jsou v podstatě šáhlí, kdežto ona jediná se snaží tvářit normálně. A právě z toho důvodu, že okolo ní je tolik vtipové barevnosti, se stává spíš šedou a její přítomnost je v několika případech spíše nepatřičná.

Celkově ale seriál zaujímá jednu ze zlatých příček světové seriálotvorby. Začíná zajímavě, pokračuje zajímavě... a světe, pane prezidente, Karle IV., Romane Abramoviči, Socho Svobody i vy všichni ostatní - divte se, on i končí zajímavě. Toto je jeden z mála případů, kdy seriál nekončí hluše, a kdy první díl je stejně zajímavý jako poslední, a vůbec všechny díly tvoří takový celek, že by mu mohl závidět i kdejaký film.

Toto je prostě už taková klasika, taková kultovní klasika, že sledovat jej není povinnost... to je ještě něco víc.

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Asi tak ...

Jeden zhe seriálů kterému sem moc nedávala , a na který sem popravdě ani moc nekoukala.
Když se začal reprízovat na ČT2 , koukala sem na každý druhý díl a překvapilo mně že to bylo dobrý. Dneska už můžu říct že sem tehdy viděla tak 25 % dílů , ale potom sem na netu našla seriál celý a zkoukla ho asi za 5 dní.

Hodně mně bavil a mám ráda takový styl - netváří se jako bůhvíjaký počin , a spíš si dělá legraci sám ze sebe a je mu jedno že herci nejsou nic moc - má svoje kouzlo. Nikdo se netváří jako hvězda a herci spíš improvizují ( jak sem se dočetla v jednom šlánku ) než kopírují napsaný text - a to se cení.

PS : Chrise Barrieho ( Arnol " Jidáš " Rimmer ) sem docela nedávno zahlédla na kanále Discavery , kde uvádí dokumenty o strých strojích - bylo to docela zajímavé ho vidět bez toho " H " :-)

Rozhodně zasloužený odpočinkový sitcom , který pobaví - 90 %

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kultovní záležitost

Seriál plný humoru, dobrých hlášek a zajímavých situací.
Je to naprosto skvělá kombinace, která si zaslouží maximální známku hodnocení.
Každá z postav má svůj nezaměnitelný charakter jako třeba Arnold J. Rimmer (samolibý, arogantní, nafoukaný zbabělec a ňouma --> ale má i pár kladných vlastností --> přinejmenším si to aspoň někdy přizná) a právě tohohle si na Trpaslíkovi cením.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nejen pro všechny "Kariholiky"

Před několika lety začala Česká Televize vysílat Červeného Trpaslíku na druhém kanálu, tehdy jsem byl malej jarda, který vůbec nevěděl o co jde, ale stačil mě jeden díl a hned mě to začlo bavit. Jakmile jsem zjistil že těch dílů je víc - šlo to ráz na ráz.
Asi tady nemusím říkat a opakovat se, že Červený Trpaslík je kult, který ovládl většinu líných lidí na kulaté věci jménem planeta Země. To co my považujeme jako naši slabost v Červeném Trpaslíkovi to maji postavy jako svoji hlavní přednost (každý je podobný Listerovi nejméně z 50%).
Dneska si již nedovedu představit život bez trpaslíka - to bych byl jen chrchel plovoucí v toaletní míse života.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kult který ani zub času nezastavil

Jeden z mála seriálu, né li jediný, který dokáže dokola a dokola bavit stejně jako poprvé.

Kultovní záležitost od britské BBC, která si i přes již poněkud starší datum výroby držela všech 8 sezon svoji kvalitu a storpocentně ještě dobrých pár let bavit bude.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Arnold "Jidáš" Rimmer

Právě sledujete Red Dwarf, britský sitcom!

No kdyby mi toto někdo řekl před začátkem epizody Červeného trpaslíka, tak se asi budu na seriál dívat dost skepticky ...
V době mého sledování tohoto úžasného seriálu jsem význam slova sitcom nechápala a britský humor mi připadal dost trapný (teda kromě Mr. Beana, že ano :)). Odpustit si to mohu jenom proto, že mi bylo asi 12 let.
Ale už i tehdy jsem si seriál zamilovala, smála se Rimmerovi a litovala Listera, že uvízl s tímhle "Jidášem" :D

Dnes mohu jenom potvrdit, že Red Dwarf je opravdu vysoko na vrcholu v pomyslném pořadí seriálů.

Britský humor a nadsázku miluji, ale stejně je mi zahádou, jak naprosto prosté kulisy, zvláštní postavy, umělý smích a kopa humoru může dát vzniknout něčemu tak úžasnému, jako je Red Dwarf :)

Že bychom to zapříčinili my, geniální publikum???

100 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Prostě klasika

Tento seriál hodnotím stoprocentně kladně. Poslední série se sice nemohly rovnat například sérii první, ale přesto u mě mají 100% ohlas (a to přes všechny ty hrubé chyby ve scénáři). Na trpaslíka se můžu koukat v jakékoli náladě (vždy je z toho nálada: Hahahahaaaaaaaaa) a jakkoli dlouho... Doporučuju nonstop maraton. Příběh posledního člověka mě naučil na tento druh humoru a herecké obsazení ani nemohlo být lepší.

100 %
81 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pro mě nejlepší...

Pro mě ten nejlepší seriál, na který se můžu dívat pořád dokola. Jen je škoda, že poslední série už nejsou tak dobré jako ty první, ale tak je to u většiny seriálů. Ale určitě bych dala prvním pěti sériím 100 %. Na Červeném trpaslíku se mi hlavně líbí jedinečnost a plno hlášek a skečů. Neznám seriál, který by mohl Červenému trpaslíku konkurovat...

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Kultovní po právu

Tak.. Opravdu si myslím, že tento seriál si zaslouží být kultem. Díky svému humoru, ději, celkovému námětu a hlavně postavám se řadí mezi absolutní seriálovou špičku současnosti. Ale zase musím uznat, i přes ty poklony, které tu RD skládám, že ne všechny díly jsou tak úžasné a celkem mě mrzí řešení tvůrců, když jim došly peníze. Díly, kdy je posádka mimo ztracenou loď, jsou slabší. Ale už díky tomu kultu snad nejde dát méně než 80%.. ale ani více.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Povedený kultovní seriál britské BBC

Velmi povedený vesmírný seriál plný humoru. Rimmer - pako s dobrými nadávkami, Lister - intergalaktický hnisavý včed, Kocour - šarmantní a vtipný, Kryton - s tou svou hlavo opravdu vypadá jakože dal sešrotovat auto a zapoměl vystoupit, Holly - počítač užitečný jako automat na kondomy ve Vatikánu, Kočanská - stará buchta s ducatými částmi těla...
Všechny díly si pouštim furt a furt, nemůžu se toho nabažit.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Uznávám ho. Třeba jako kultovní

Seriálu jsem příliš nepropadl a kouknu se jen občas, ale každý, kdo trochu pozná kvalitní seriál by měl uznat, že je to nadprůměrná extratřída, alespoň co se týče zábavných seriálů. Když narazím na dobrý díl, brečím smíchy. Občas se objeví díl horší, ale to je normální. Herecká skupinka neuvěřitelná. Už jen ten pohled na ně a jste ihned v lepší náladě. Kocour, hologram, android a... ani přesně neznám jejich jména:) Kdo tohle mohl vymyslet. Je to prostě fajn.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Všichni jsou mrtví Dave

Tohle je prostě seriál mého dětství. Mohla jsem se na něj dívat, kolikrát jsem chtěla, všechny díly jsem znala slovo od slova, ale stejně jsem se u toho vždycky hrozně nasmála.
Ostatní sitcomi mi nepřijdou tak dobré - můžou být sebelepší, ale vždy je tu nějaký díl, který se mi zas až tolik nezamlouvá. S Červeným trpaslíkem to je ale jiné - nepamatuji si jediný díl, kdy bych se nesmála, až jsem se za břicho popadala (a to myslím doslovně). Narozdíl od některých seriálů v tomhle hází hlášky absolutně každá postava (dokonce i toustovače :D).

Trpaslík je pro mě takový začátek mého seriálového života a na něco, na co se ráda podívám znovu a znovu

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Red Dwarf

Ja milujem sitcomy (narozdiel od dosť veľkej skupiny ktorá ich neznáša) a Červený trpaslík je určite najkultovejší zo všetkých (no, možno ešte Monty Python ale to je asi tak všetko) takže som si ho musela pozrieť a musím sa vám priznať, že som bola trošku sklamaná.

Prvé série boli naozaj výborné, zábavné historky a posádka zložená len z Listera, Rimmera, Kocúra a Hollyho vytvárala najzábavnejšie situácie. Keby sa tam pridal iba Kryton, stále by si to držalo akú-takú úroveň, ale keď sa tam dostali aj baby v podobe Hilly a Christine, stratilo to pre mňa svoje čaro.

Musím však vyzdvihnúť špeciálne efekty, pretože tie boli na svoju dobu naozaj nevýdané a výborne zhotovené. Hlavne tie teraz zapríčinia, že tomuto "kultu" nedám pouhých 60%.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tohle není v mé kompetenci.

Tohle je natolik výtečná záležitost, že to musí ohodnotit sám král bramborových lidí. Nebo pan Filuta. Tohle není seriál, ale, jak tady už zaznělo, je to kult. A právem. Protože vždycky, když nevim, co říct, tak je po ruce nějaká hláška z trpaslíka. Vždycky, když mám depresi, tenhle seriál mi zvedne náladu. vždycky, když se koukám na manžela, jak si pokydal nový triko, vzpomenu si na Listera a řeknu si, že chodím s hvězdou. Je to prostě něco, co má srdce. A nedávno si mi jeden kamarád stěžoval, že je ten humor furt na jedno brdo. No, je! To právě to skvělý!
Takže, slavme den polévky Gaspacho a nekoukejte na tu hroznou osmou sérii.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trpaslík jede

Pro mě je červený trpaslík jeden ze dvou seriálů, na který jsem schopná koukat stále a stále dokola. Jeho humor mě nikdy neomrzí a dnes jsem s trpaslíkem tak daleko, že dokážu odříkat spoustu a spoustu hlášek a používám je i v běžném životě, jako např. ani náhodou ty zmetku plechovej, nebo nemá jít tvá hlava touhle dobou na přeladění, to je pasé jak kalhoty do zvonu, jsme v koncích , jako Baťa s dřevákama atak. není snad ani jeden díl, kterému bych něco vytkla a nejvíc u mě vede Bílá díra. tento seriál mě naprosto pohltil. Kamarád mi pustil první díl a věděla jsem, že trpaslík bude můj..

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fušál

Hodně jsem o něm slyšel ale nikdy jsem nevěřil že by to mohlo být něco co by mě pobavilo po dlouhém dnu ...
Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen hned u první série.
Sice děj mezi epizodami moc nenavazuje a mezi sériemi už vůbec ne , tak se to dá s úsměvem na tváři sledovat .
Je to trochu jiný humor než který najdete jinde.
Ale ty hlášky jsou jedna lepší než druhá a i když občas sklouznou i k hranici trapasu vesměs jsem se smál každý díl od začátku do konce.
No uvidíme co nám přinese 10 sezóna snad si zachová svou osobitost a pobaví nás .

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trpaslík

Miluji britský humor a o to víc miluji Červeného trpaslíka. Viděla jsem všechny díly tolikrát, že bych je tu mohla převyprávět a přesto se na ně zase někdy ráda podívám. Je to prostě klasika a seriál mého dětství. Těmhle čtyřem bláznivým týpkům co se potloukají vesmírem a v každém díle si pro nás připraví něco tak neuvěřitelně stupidního, že je prostě nejde nemilovat patří jednoznačně 90%.

90 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Dlouho nepochopený

Dlouho jsem nemohl přijít na to, proč je Trpalík takový kult. Vždycky jsem jen občas náhodně viděl nějakou epizodu v televizi a bez dalších souvislostí to opravdu vypadá trapně.

Ale když se poctivě koukáte od začátku a necháte se seriálem pohltit, tak se nad jeho občas infaltivním humorem budete výtečně bavit.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Červený kult pro fajnšmekry

Červený trpaslík je má srdeční záležitost. Zvedne náladu vždy v těch nejhorších dnech, rozesměje, když je smutno na duši svým typickým humorem. Celá trhlá posádka si mě získala hned od prvního dílu už před lety a stále se na ni můžu dívat znovu a znovu.
Své si najde fanda scifi, humoru a úplně nejspokojenější budou ti, kteří rádi čtou humornou fantastiku typu Úžasné Zeměplochy či Stopařova průvodce po galaxii.

Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky!

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:)

Úžasný "rejpavý" humor Listera, egoistický a sebestředný Kocour, ctižádostivý Rimmer a obouchaný Kryton ... Je to paráda :) Líbí se mi nápad. Je docela dost seriálů z "vesmírného prostředí" natočených, ale já zatím neviděla žádný takto vtipný a poměrně poučný. A mám pocit, že už ho ani neuvidím. A to nejen z vesmírné rakety. Bezkonkurenčně jeden z nejvtipnějších seriálů.
A že z velice nízkého rozpočtu může vzniknout něco tak skvělého, je taky úžasné.
JEDNÍM SLOVEM - ÚŽASNÉ :)

100 %
76 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Hmmm

Těžké k tomuto cokoliv napsat. Já už prostě u tohohle klenotu ztratil soudnost, takže ani nemůžu pochopit, jak se tohle někomu vůbec líbit nemůže... Každý frk mě srazí do kolen, po každém dílu toužím po jediném, aby byl hned další. I když tohle se mi zakoupením dvd splnilo. Tak snad jediné, vyhrát ve sportce a čučet na to nonstop. Nejsem normální, já vím, ale to jsem o sobě nikdy netvrdil...

100 %
76 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Intergalaktický hnisavý vřede !

Klasika všech klasik. Není moc seriálů, na které bych se podíval víc než jednou, ale Červený trpaslík to bezesporu je. Pro mě jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec. Nezapomenutelné hlášky. Zamiloval jsem si všechny postavy: Lister, Kocour, Kryton, Holly, Rimmer to jsou ti, kteří dokáží rozesmát v každém díle. Jediná slabší série mi přišla devátá, jenže pak přišla desátá a ukázala nám, že Červený trpaslík je tu s námi pořád ve skvělé formě a doufám, že se vrátí i příští rok.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

srdcovka

Červený trpaslík je naprostá klasika. Dokonale vykreslené postavy, vesmírné paradoxy, absurdní situace a hlášky, které dokáží rozesmát, i když je znáte zpaměti. K tomu přidejte béčkové kulisy a máte seriál, který se stal životním stylem pro tisíce lidí i po takové době od prvního vysílání.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nezapomenutelný ;)

Seriál jsem si oblíbila již při shlédnutí prvního dílu. Smála jsem se Listerovým vtipným hláškám - dost často na účet otravného Rimmera, bez kterého by to - upřímně - nešlo. Všechno ostatní postavy jsem si taky zamilovala téměř okamžitě a bez ustání sledovala jejich osudy. Seriál jsem sledovala až do oné desáté série, vůbec mi nepřišlo, že by byl nějaký díl méně vtipný či nudnější než ty ostatní. Všechny díly byly originální a vtipné! Občas jsem se zamotala v ději díky překvapivým zvratům, ale to právě bylo jen skvělým obohacením.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Red Dwarf

Od začátku do konce je tento seriál tak stupidní, trapný a jednoduchý... až je dokonalý. U tohoto typu humoru nemusíte přemýšlet, jde o syrovou zábavu s obrovskou dávkou humoru. Kultovní britský seriál je plný hlášek a nezapomenutelných scén a přitom si vystačí jen s hrstkou hlavních postav (nutno podotknout, že výtečně a nezapomenutelně ztvárněných). Výjimkou v řádce skvělých dílů je 9. série, kterou jsem dokoukala jen s velkým sebezapřením, jinak rozhodně doporučuji, Červený trpaslík je báječný odstraňovač špatné nálady.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Červený trpaslík mě nikdy nepřesvědčil o svých kvalitách jako drtivou většinu ostatních diváků. Někdy mi bylo až proti srsti, jak se o něm všichni pořád dokola okolo mně bavili. Neříkám, že jsem se u jednotlivých dílů nebavil, ale ve srovnání s jinými britskými sitcomy, jako Jistě pane ministře či Black Books, mě nikterak neoslovil. S hodně přimhouřenými oči hodnotím ještě 70%.

70 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Teď vás rybky všecky zbaštím!

Britskou seriálovou tvorbu celkově moc nemusím, jejich humor mi málokdy sedí, ale tohle je opravdu něco. Nestárnoucí klasika nabitá hláškami, bláznivými postavičkami, psycho-zápletkami a lacinými kulisami, které tomu dodávají ten správný říz.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

ano ano ano !

bez diskuze jde o nejlepší seriál všech dob! miluju ty levný kulisy, úvodní znělku, narážky na slavný osobnosti... Herci sou úžasný, Chrise B. bych chtěla vidět na divadle, podle mě je to nejlepší herec z celý ústřední čtveřice. Nemůžu ani napsat jakou epizodu mam nejradši, na všechny se můžu koukat pořád dokola. Jj, prostě kult :o)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Smaženkový sendvičák s chilli a čatný

RedDwarf byl první britský sitcom který jsem poprvé shlédl před lety na druhém programu české televize. Ihned jsem si ho oblíbil a zůstal mu věrný doteď. Jak se říká, byla to láska na první pohled. Znám ho tak dobře že si ho již pouštím jen v mp3 při cestě autobusem. Postavy jsou dokonalé a oblíbíte si je velmi rychle. Listra se svojí zavislostí na karí nebo své kytaře, Rimmera se svými diplomy za plavání a nebo Kocoura pro kterého je důležitější být dobře oblečen než život. Jestli existuje někdo kdo tenhle seriál ještě neviděl tak rozhodně doporučuji, ale pozor! Silně návykové.
Dávám 100% ale nepočítám poslední epizody které mě zklamali. Doufám že to napraví
novými, které se chystají na televizní obrazovky.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Klasika...

Dokonalý ve všech ohledech. Takhle se na trpaslíka dívám já. Herci jsou naprosto skvělí. Lokace jsou naprosto skvělé. A úvodní zápletka je naprosto bombastická. Každý díl je lepší a lepší. Nejvíc však seriál (a taky spoustu dalších seriálů) táhne vybroušený, elgantní a místy černý britský humor.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriálová klasika

Díky červenému trpaslíkovi jsem se nejspíš stal i seriálovým maniakem, protože jsem si přál zažít znovu a znovu takovou srandu. Seriál, který je starý přes 20 let, koukají na něj všechny skupiny generací a jeho hlášky dodnes putují světem, si zaslouží čestné uznání a u mě to bude vždy nejspíš číslo 1.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jenom sympaťáci umírají mladí

Důstojný seriál hodný svého označení "kult". Nadsázka z celého seriálu jen čiší a to je důvod, proč se stále drží na špici. Jednoduché a geniální. Způsob podání neomrzí a vždy dobře pobaví, i když už třeba předem víte co kdy a kdo řekne. Zlidovělé hlášky mluví za vše. Je svůj, žádná napodobenina, originální způsob humoru, něco co tu nebylo a nic podobného ani nikdy nebude. Bohužel je seriál krátký, ovšem žádný díl nenudí a není zbytečný. Nejoblíbenější postava? To prostě nejde. Všichni jsou supr :) (jinak Rimmer) A český dabing? Moc povedený! Konec mě mírně namíchnul, ale díky bohu za Alternativu :))

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Bohužel, za tenhle názor mě asi většina z vás nebude mít moc rád, ale... Viděl jsem pár dílů a byl jsem asi jediný, kdo se u toho nebavil. Mám rád Anglický humor, například MP, ale tenhle seriál mě zkrátka nudí a já se nepřiměl k tomu, mít ho rád. Možná proto, že jsem ho viděl moc pozdě nebo jsem měl moc velká očekávání od takové legendy, jakým Trpaslík bezesporu je. Ale mě ten humor přišel až moc primitivní, nucený a spíš než vtipy samotné mi úsměv na tváři vyvolávala ta křečovitá snaha pobavit diváka

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nejlepší seriál ve vesmíru

Titulek myslím zcela vážně. Jsem totiž na Trpaslíkovi zcela závislý. Všechny díly jsem zatím stihl třikrát (za dva roky) a uvažuji, že si ho brzy zase pustím. A v čem je tak skvělý?

A) Dokonalý český dabing
B) Nezapomenutelné hlášky
C) Geniální postavy
D) Výborná hudba
E) Epizody, zápletky
F) Obsazení
G) Dabing, hlášky, hudba, herci, scénář....

Tenhle sitcom je fakt silně návykový. Kocour, Rimmer, Kryton, Lister a Kochanská jsou nezapomenutelní, já osobně zbožňuju Hollyho a Toastovač. Paroduje to všechny sci-fi, dokonce i sitcomy, je originální a prostě boží.
Chris Barrie, Craig Charles, Norman Lovett, D.D. Jules i všichni ostatní ze sebe vydávají neskutečné výkony a senzační hlášky...
Ne, to seprostě musí vidět.
Po letošní premiéře 6-ti epizod (2x) očekávám další precizní CZ dub a novou řadu...

Back to Earth je trochu slabší, ale já to beru jako celek a uctívám stejně jako seriál samotný.

MUSÍTE!!

1.-8.sezona: 500%
Zpátky na Zemi: 450%
Season X: 500%.

Myslím to vážně.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nekonečná studnice humoru

Když jsem byla ještě hodně malá a ještě jen "dee", nechávala mě maminka koukat v pátek na telku až pozdě do noci, když jsem někdy přepla na dvojku, běhala tam parta, tehdy ještě divnejch lidí, co taky divně mluvili a všechno tam bylo hrozně zvláštní.
Před pár lety, když už ze mně vyrostla velká deedeedee, která už měla pár seriálu za sebou, jsem se rozhodla pustit se i do Red Dwarfa. Pamatuji si to přesně, byla jsem nemocná, a za jeden den jsem stihla jednu, dvě řady. Úplně mě to vzalo. Zamilovala jsem si Listera a hlavně Rimmera a všechny ostatní samozřejmě. :D
Tento seriál se stal kultovním a já se ani nedivím, je to prostě seriál ke kterému se budete vracet rádi a často :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

vše už bylo vyřčeno

ale dovolim si taky napsat par vět :)
Když jsem poprve narazil na RD tak jsem měl rozpačite dojmy. Po několika shlednuti sem zjistil že mě to vubec nenudi ba naopak ještě vic sem se bavil :) Je pravda ze hlasky si pamatuju asi nejvice ale dily Polymorf, Psireny ,Televize Kriton ,Pete I, II a dalsi sou prostě nezapomenutelne.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trpaslík je jednička...

Jsem fanda červeného trpaslíka,stejně jako malá velká Británie,Jistě pane ministře apod. Britský humor a skvělé obsazení je podle mě super.Prostě červený trpaslík je červený trpaslík...

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Od geniality k flákotě

Výborný , někdy zcela nezapomenutelný seriál , jež byl naprosto a totálně zprasen poslední řadou , jež přesouvá děj do "vězeňského prostředí" . To je , pokud vyberu ze současných seriálů jež se mi ještě líbí (mnoho jich není) jako by se Ztraceni přesunili do vězení , a my jsme prvních 30 dílů plánovali únik . Což je v kostce obsah seriálu Útěk z Vězení . Dal bych 100 % (jakkoliv předpojatě to zní) ale za poslední řadu plus to že celou řadu , ne-li více , předtím se v seriálu "Červený Trpaslík" nevyskytuje Červený Trpaslík dám 80 .

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nechcete toust?

Tak dlouho jsem tuhle nesourodou partu bral jako sázku na jistotu, až mi konečně došlo, jaký klenot to je. S každým dalším rokem od svého vzniku a s každým dalším zhlédnutím dozrál Červený trpaslík na pozici kultu. Jak v nenápadném rozjezdu, tak v téměř dadaistickém finiši. A to, že je Arnold Rimmer největší frajer, všichni dávno víme.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Červený trpaslík má stále co nabídnout.

Před pár minutami jsem se dodíval na poslední epizodu 11.řady Červeného trpaslíka. A přestože nám naši staří známí zestárli, na humoru jim to ani trochu neubralo. Lister je pořád ten líný moula, Kocour sebestředné a sobecké stvoření, (Občas má i dobré dny :D) Kryton je prostě Kryton :D a Rimmer stále stejný podrazácký, ambiciozní červ jako na začátku. (Ale stejně ho mám nejradši. :D)
Dodíval jsem se a teď budu muset opět čekat na další epizody. Do háje! No, vlastně spíš: Do kosmu!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál jen pro některé

Červený trpaslík byl velmi populární v devadesátých letech. Britských sitcomů zde bylo jako šafránu. Ihned si našel fanoušky mezi tehdejšími diváky. I přes poměrně časté reprízování se však jedná o seriál, který má to své nejlepší za sebou. Dotáčí se sice 11. a 12. série, tu však budou vyhledávat jen ti, kteří mají tento seriál rádi.

Dnešní mladé diváky zvyklé na zápletky, krev, řežby a nejrůznější efekty už moc neosloví, protože staví především na hláškách, příběh samotný je upozaděn (i když vlastně ani žádný není). Původní mise - vrátit se na Zem - je nedůležitá. Svůj úspěch staví především na vtipných scénách. Nutno však říci, že těch dobrých skečů je poměrně vyrovnaně oproti těm špatným. Některé rádoby sitcomy se mohou svým scénářem hanbou propadnout, což však není případ Červeného trpaslíka.

Jedna z hlášek, u které jsem se fakt zasmál od plných plic bylo s Kochanskou a Listerem, kdy použil Lister použil virus sexuální přitažlivosti a Kochanská po něm vyjela ve výtahu. Virus štěstí však elimoval účinky prvního viru a Kochanská se vzpamatovala.

Kochanská - "Nevím, co to do mě vjelo."
Lister - "No....bohužel nic."

Ano, sexuálních vtípků je v seriálů požehnaně, ale většina z nich je opravdu dobrých.

Po první rozjezdové sérii přišly asi ty nejlepší série z celého seriálu. Za nejslabší série považuji ty, jenž se odehrávají v Cosmicu, nikoli na Červeném trpaslíku. Následuje velmi podařená osmá série (fakt jsem nečekal, že bude tak dobrá po těch dvou předchozích), hodně "divná" devátá a zase poměrně dobrá desátá.

Sumasumárum je to seriál, který si moc nových fanoušků nezíská, ale vybudoval si v minulosti velmi silnou diváckou základnu, ze které těží dodnes.

70%

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Red dwarfík

Seriál jsem začala sledovat poté, co byl publikován na streamu (a to i včetně titulků!)
Red Dwarf mě opravdu baví- nevinný humor Lestera a naivnost Rimmera.
Myslím, že nějaké "nové" seriály by se měly inspirovat :)
Nová série? Super! Jen tak dál

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když bych si měla vybrat jediný seriál s sebou na pustý ostrov

....byl by to můj milovaný trpaslík :-). Mockrát jsem nad tím přemýšlela, co na něm vidím a dodnes jsem na to tak úplně nepřišla...

Mívám období, že si ho pouštím jen jako zvukovou kulisu, a tak si netroufám napsat kolikrát jsem některé díly slyšela, ty oblíbené, to bude číslo někde kolem 100 :-). A neomrzel mne, nedávno jsem si ho přehrála celý, poctivě, díl za dílem ( ne na přeskáčku jako jindy a jen vyzobat oblíbené díly) a neztratil nic ze své přitažlivosti, ani po těch letech a všech těch seriálech, které jsem viděla, pořád se směju a vždy mi zvedne náladu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Všichni jsou mrtví, Dave.

Jak jinak ohodnotit seriál, se kterým jste v podstatě vyrůstali, který znáte skrz na skrz a při několikerém opětovném sledování byste si klidně mohli vypnout zvuk, protože všechny repliky znáte málem skoro slovo od slova?
Přestože jsem již od mala tíhla ke science fiction, domnívám se, že to byl právě Červený trpaslík, díky kterému mám vkus takový jaký mám a díky kterému jsem se nějakým způsobem vyprofilovala.
Červený trpaslík má možná pár svých much, ale přiznejme si to - pokud nějaký seriál (popř. knihu, film) vážně zbožňujete a sledujete už hodně dlouho, viděli jste ho milionkrát a stále jste schopní ho prožívat naprosto stejně jako poprvé, vždycky jsme ochotní ty jisté nedokonalosti přehlédnout. (Případně dělat, jako by vůbec neexistovaly, že, devátá série?)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Červený trpaslík - setkání

K Červenému trpaslíku se váže taková malá historka. Před několika lety, když jsem ještě jezdil spávat k babičce, za dob krásných jsem šel spáti. Bylo to po schodech nahoru v malé místnůstce, kde babička spávala, aby nemusela poslouchati dědovo chrápáníčko. V pokojíčku byla malá kryptofašistická modrá televize a já si jí zapnul. Ulehl jsem do postele, přepínal kanály a najednou mě zarazil takový chlápek se srandovní čepicí. Zaujalo mě to, tak jsem to nechal a užíval. Byl to Lister, myslím v dílu Psychoteror. Nečekal jsem, že mi tato chvíle změní život. Hned druhý den jsem se koukal do televizního programu, jak se ten seriál jmenoval. Byl to Červený trpaslík.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nachystejte květináče

Jak začít? Co třeba postavami? Všechny jsou tak perfektně ujeté, že by je dokázali vymyslet už jen Japonci. Lister - poslední člověk na lodi, ponožky sklepává kladivem aby změkly, podle sebe válí na kytaru ( ve skutečnosti asi jako Bart Simpsnon z budoucnosti), krmí se tím nejostřejším jídlem. Rimmer - nyní hologram, který je Listrovým nadřízeným a spolubydlícím, má úžasnou schopnost všechno zeslonit. Je perfekcionalista, egoista a takový milý parchant. Má dvojníka z jiné reality a ten je naprostý opak. Kocour je.. no co to vlastně je? Za milion let se kočka vyvinula v člověka. Wat. Kryten - robot oddaný sloužit posádce. Roztomile žárlí, když se na palubu dostane dívka, a od Listera se naučí lhát a nadávat. Nejde vybrat jeden, všichni jsou natolik šílení a sympatičtí. Všech 10 prozatímních řad je prošpikováno legendárními hláškami. Zápletky dílů jsou šílené a originální. Nedávno přišla 10. série a světe div se, neztratila z toho vůbec nic. Herci viditelně zestárli, ale to je tak všechno. Jen trochu nelogicky navozuje na minulé série. Škoda, že nové díly vznikají veeeeeeelmi pooommmaaallluu. Ale čekání na další série se jistojistě vyplatí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Holly, lodní počítač s IQ 6000, což je stejně, jako má 12000 hlídačů na parkovištích...

Seriál je druhý nejlepší sitcom, jaký jsem kdy viděl (u mně dominuje TBBT). Každá postava zde má své originální hlášky, což znamená, že se budete vždy smát, když někdo promluví, a nejen, když promluví konkrétní postava. Moje nejoblíbenější postava je rozhodně Arnold Jidáš Rimmer, právě proto, že ho nikdo nerespektuje, tedy kromě lodního papouška, a to jen proto, že žádného nemají. Rimmer mi prostě příjde nejsrandovnější.

Co se týče celého seriálu, patří mezi mé nejoblíbenější. Zejména se mi líbila osmá řada, ale devátá, to byla hrůza. Jenže pak přišla desátá a ta byla zase perfektní, takže ode mně má seriál takových 97%. Všem, kdo mají rádi zábavu, ho doporučuji.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jestli se chcete utlouct smíchy, směle do toho!

Po určitém počtu dílů silně návykové (u mě zhruba od 3. řady). Ideální jako oddechovka a zároveň parádní ukázka britského humoru. Vlastně tam není žádná ryze sympatická postava, ale stejně si tu bandu maníků zamilujete, jen co si na ně trochu zvyknete. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy u nějakého filmu nebo seriálu slzela smíchy, ale u Červeného trpaslíka trvaly záchvaty slzoproudého a paralyzujícího smíchu i několik minut. Tohle je zřejmě unikátní seriálový úkaz: 25 let stále ti samí herci plus mnohaleté přestávky, a přesto to seriálu neubralo na kvalitě. Byly tu slabší řady 6 a 7, které napravila parádní 8., 9. řadu radši zapomenout, ale 10. je opět skvost. Co k tomu dodat? Snad jen: Hoši, dopřejte nám to potěšení a natočte další řadu...nebo dvě...možná tři až čtyři...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Red Dwarf

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, který vzešel z dílny anglických seriálových tvůrců. Pro mě je to prostě nepřekonatelný seriál a naprosto ho zbožňuju a nemám mu co vytknout, což se dneska jen tak nevidí. Skvělí herci, skvělé hlášky a dialogy.

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

RED DWARF FOREVER!

Britský humor zbožňuji a tenhle seriál je jím naprosto prošpikovaný. Moje nekontrolovatelné výbuchy smíchu rodiče přiváděly k šílenství. Nechápu, jak někdo nemohl mít rád Rimmera. Tenhle seriál stojí 100% za shlédnutí. Proč? To je prosté jak bulharská striptérka. Protože je to nej britský seriál všech dob!

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Red Dwarf

Podle mě jeden z nejlepších seriálů. Britský humor, originalita a oblíbenost i po tolika letech od vzniku zaručují, že tento seriál bude ještě dlouho v podvědomí většiny seriálových diváků.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ubíjení času bezúčelným a nepraktickým způsobem

Skvělý seriál, bohužel 9. řada už natočena být neměla. Jenom zkazila celkový dojem. I přes tyto tři díly poslední řady, je to určitě kultovní dílo, které stojí za podívání. Některým z nás stále dokola a dokola :-D

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj názor ...

Hned na začátek bych chtěl říct že sem viděl z tohodle seriálu asi jen 5 dílů. Ne že by se mi seriál nelíbil, ale nemám zase tolik času abych koukal na vše co se dá vidět v TV ( + navíc po shlédnutí oněch episod sem si udělala jakýš takýš obrázek )

Když sem narazil na této stránce na názory na seriál , tak sem si musel říct , že sem asi koukal na jiný seriál než všichni ostatní protože má od lidí docela vysoké hodnocení.

V práci sem se zmínil že sem seriál neviděl a strhla se obrovská diskuze trvající 3 dny , a v té době mí spolupracovníci donesly spoustu DVD - ať se na to mrknu ( za což děkuji , protože stránky na kterých koukám na seriály nejsou zrovinka moc kvalitní )

Vložil sem - díval se - smál se - bavil se ( zkouknuto během jediné noci po příchodu v pátek z práce )

Neříkám že je to nějaké " veledílo " ale dost sem se pobavil i navzdoru absolutně odfláknutých triků )

A já sem uznal , že moje mezera ve vzdělání ( seriálovém ) byla dost velká )

Hodnotím 70 - 80 %

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Legenda

Tenhle seriál vždy je a bude legendou. Bohužel, největší zklamání pro mně byla 9. řada. A to jsem se na ní tak těšila. Je tak trochu nesmyslná. Proč je Rimmer zase hologram? Co se přesně stalo Kochanské (ano, ve 2. a 3. díle jsou jakési náznaky, ale....)? A opět tu máme otevřený konec. Sakra, když něco dělám, tak to dělám pořádně, ne? Bylo fajn zase vidět starou partu, ale mohli to taky nějak ukončit. Předchozí série ale hodnotím 90%.9. řadu 30%.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Red Dwarf

Myslím že práve vďaka dokonalému českému dubbingu môj úlne najobľúbenejší hraný seriál, vďaka ktorému som poznal anglický humor. Hlášky, ktoré v ňom odozneli mňa a mojich kamarátov vždy keď si spomenieme pekne pobavia, každý má svoje super pasáže a vždy keď sa nadvrhne téma Red Dwarf máme na hodinku super zábavy postarné.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

THE BEST

Jak já miluju Červenýho trúpaslíka! Je absolutně nejlepší, u těch hlášek se zasměju vždycky! Ten, kdo ho miluje taky, si jistojistě vzpomene na: "Pane, vypral prádlo. Tady máte spodky." "Tyhle? To nejsou moje. Ty jdou ohnout." Boží!

100 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Skvělý sitcom

Kultovní Britský sitcom s vysoustruženými postavami a gagy. Lister, vtipný neandrtálec s hygienickými návyky prasete. Arnold "Jidáš" Rimmer, ambiciózní polyp na pozadí lidstva. Módou posedlý kocour závislý na rybách. Kryton, sanitární android s poškozenými obvody nadevše milující žehlení kapesníků a povlečení. S příchodem Kochanské sice kvalita seriálu upadá, ale stále si udržuje notnou míru vtipnosti. Co si víc přát, je to jedna z nejvtipnějších věcí, co kdy byla natočena.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nachyste uzenáče, na snídani jsem zpátky...

Tohle je kult a není se čemu divit. Skoro všechny hlášky mě doopravdy dostávavají a děj je opravdu skvělý. :) Mrzí mě, že odešel herec, hrající mužskou podobu Hollyho a nastoupila tam ta bloncka, Holly jako muž byl podle mě druhá nejlepší postava. Jinak vede samozřejmě "Arnie".
Jasných 100% :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ani šok, ani zklamání.

Existuje spousta seriálů které jsou komedie. Red Dwarf bych ale spíše označil za pokus o komedii. U seriálu jsem se celkově zasmál pouze 7x. Ano, počítal jsem to. Humor červeného trpaslíka jde úplně mimo mě. I přesto jsem ale zkouknul všech 10 sérií. Možná to bylo kvůli skvělým postavám jako Holly, Rimmer a Kryten nebo to bylo kvůli velmi pozitivnímu vztahu který jsem si k Trpaslíkovi vytvořil.
To co mi na humoru neskutečně vadí není to že není vůbec vtipný ale hlavně to že ty vtipy se opakují akorát v jiné formě. To je jakoby jste řekli vtip, všicni by ho pochopili ale nikdo by se nesmál, tak ho řekli znova a očekávali že tentokrát se lidé smát budou.
V každém případě jde o seriál typu ani skvělý ani špatný. Krom toho každá série kolísá co se týče kvality. Někdy jsem se usmíval nad krásou Červeného Trpaslíka a někdy umíral nad jeho nudou. Promiňte Červení fanoušci ale tak to já prostě vidím.
1.série=60%
2.série=60%
3.série=70%
4.série=50%
5.série=50%
6.série=50%
7.série=50%
8.série=80%
9.série=70%
10.série=70%
Aritmetický průměr=54%
Čísla mluví jasně.

Nejlepší Postavy: Holly (muž), Arnold Rimmer, Kryten
Nejlepší Série: 8.série, 10.série, 9.série
Nejlepší Epizody: Výměna Těl, Citróny, Milý Dave, Zapletení

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jenom sympaťáci

Každý díl bych Vám odvyprávěla skoro nazpaměť. Každý díl jsem viděla minimálně 20x (řekla bych ale, že většinu jsem viděla více než 50x). A stejně ten seriál stále miluji a stále víc a víc. Za těch 12 let co jsem fanouškem mi došlo, že tenhle seriál budete milovat nebo Vám přijde jako duchaprostá pitomost. od Konce do Začátku dokonalé. A snad tomu tak bude i příští rok.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

LISTER

Lister byl nejlepší volba.Je to výborný seriál.Tolik srandy jsem si s ním užil.Tolik hlášek.No prostě pecka.Ale jak jsem zjistil je lepší si pouštět denně jen jeden díl,protože při sledování vice dílů už jsem se nedokázal tolik smát.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ohmmm!

Humor, mimozemšťani a neotřelé hlavní postavy.
Seriál ač staršího ražení co do efektů je jasně vidět. Co do zábavy a příběhu hodnotím velice pozitivně. Má to dobrý nápad, na svou dobu dobře vypracované.
Rozhodně jsem se velice nasmála v každé epizodě.
K poslední řadě se ale musím vyjádřit spíše negativně. Pozdější pokračování po x letech. Herci zestárli a scénáristé evidentně také. Nápad je to fajn a co do smíchu tam je také. Ale nemá to stejné kouzlo jako starší řady.
Za mě 90%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hodnocení

1. série - 100% (nejlepší epizoda - Konec)

Opravdu velmi vtipné (hlavně pilotní díl), velmi originální a nápadité.

2. série - 95% (nejlepší epizoda - Queeg)

Platí totéž co o první sérii, vůbec žádná změna a nic nového, co by posouvalo děj kupředu.

3. série - 80% (nejlepší epizoda - Fotostroj času)

Vtipů o dost méně, kvalita již začala klesat, ale pořád je to nadprůměrné.

4. série - 75% (nejlepší epizoda - D.N.A.)

Moc málo hlášek, žádnou si z této série ani nepamatuji. Některé epizody dobré (D.N.A.) některé nudné, zdlouhavé (Kamila). Opravdu velká škoda, je zde už výraznější pokles kvality.

5. série - 85% (nejlepší epizoda - Karanténa)

Děj se výrazně hnul kupředu, přibylo trochu hlášek a nechybí zde napínavost.

6. série - 80% (nejlepší epizoda - Rimmerosvět)

Absolutně totéž co přechozí řada, mohla to být dokonce i jedna série.

7. série - 65% (nejlepší epizoda - Nachystejte květináče)

Celkově snad nejhorší série, dosahuje to pouze do lepšího průměru, což je na poměry Trpaslíka opravdu málo. Rimmer tam skoro nebyl, jeho povýšenost zde opravdu chybí. Ale pár opravdu "zabijáckých" hlášek zde bylo. Smůla, že někdy nebyly žádné.

8. série - 100% (nejlepší epizoda - Zpátky v Červeném, část 1)

Po první série určitě nejlepší, mnohokrát jsem se upřímě zasmál. Snad u každé scény jsem se válel smíchy po podlaze jako starých dílů a už zde opět nechybí Norman Lowett, i když mi příde, že zde měl spoustu nevyužitého potenciálu.

9. série - 75%

Snad nejlepší historický návrat nějakého filmu/seriálu. Téhle řadě bych dal i 90%,
kdyby:

- Norman Lovett
- více hlášek
- více epizod (tři jsou opravdu málo)
- nějaká smysluplná návaznost na osmou sérii (údajně to navazuje na navrhovaný, ale neodvysílaný konec osmé řady)

10. série - 90% (nejlepší epizoda - Fathers and Suns)

Vážně skvělé, tohle se často nestává, aby po 23 letech mohlo být něco tak kvalitní. Ke 100% tomu chybí Norman Lovett a asi dvakrát se zde setkáme s odkazy do starších sérií. Jen tak dál...

Nejlepší hlášky:

1x01
Lister: Jak dlouho sem byl v tý stázi?
Holly: Tři miliony let.
Lister: Tři miliony let?! Mám furt knížku z knihovny!

7x07
(Lister je po amputaci ruky)
Kocour podává ruku se slovy: Čau jak se máš?

8x01

Rimmer: Proč bych ti měl pomáhat? Když jsem spal, tak si mi vyfotil bimbase a domaloval si mu kníra. A pak ho pověsil na nástěnku s pohřašovanými osobami.

1x01, 10x06

Sliz se vrací domů!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A teď tě kotě moje chytíím!! :)

Seriál mě neoslovil poprvé kdy jsem ho viděl. Nevěděl jsem tehdy o co tady jde, a prostě jsem ho nechápal. Když jsem ale později prošel všechny díly, už jsem se nemohl od toho odtrhnout. Celý seriál je našlapaný skvělým britským humorem ve větší části čtyřčlenné posádky vesmírné lodi Červený trpaslík holograma Rimmera, Kocoura, posledního člověka na zemi Listera a androida Krytona. Ne každého samozřejmě musí takový styl humoru brát, ale podle mě je to skvost.
Samozřejmě že se oběvuje i pár slabších dílů, které bych neohodnotil 100%, ale takových je opravdu minimum. Nehodnotil bych každou sérii zvlášť, ale ohodnotil bych prvních 8, starých sérií 100%.
Bohužel následující 9 série (trojdílná) bylo jedno velké zklamání, nové díly byly zcela jiné než ty na které byli fanoušci Trpaslíka zvyklí. Tuto část bych raději ani nehodnotil.
Každý fanoušek Červeného trpaslíka čekal, co přinese nová X.série. A nakonec si myslím všichni oddechli, protože tato série nám přichystala šest skvělých dílů, ve kterých nebyla nouze o humor, který jsme znali ze starších dílů. Díl, ve kterém se objevil Ježíš nebo setkání Rimmera se svým starším bratrem. Prostě dokonalý návrat naši oblíbené čtveřice. :) Hodnocení 95%
Hodnotit celkově můžu pouze 90 nb 100% takže je mé hodnocení zcela jasné. Seriál všem doporučuju.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

kocour :D

K seriálu mě přivedl můj táta, když jsem se s nim díval a smál se v každém díle jako snad u žádného sitcomu. Poslední řady už byli hrozně bláznivý, ale pořád sranda. Prostě jedn z nejlepších britských sitcomů...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jo ty hlášky

A to je na tomto seriálu asi to, o co jde. Nepamatuji si děj, nepamatuji si, že by tam vůbec nějáký pořádný děj byl, ale ty hlášky si pamatuji dodnes. Zkuste pár dílů a uvidíte, zda vás to zaujme. Mě to chytlo až napočtvrté (nálada je prevít:-) a ted jsem zdravě kritický fanda.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Britský humor opět v akci

Nesedí každému, ale mně se líbí moc. Kluci blbnou jako malí.
Dělají si neuctivou legraci snad ze všeho. Z počítačů, high techniky, z daňového úřadu, z energetických podniků, z náboženství, ze sci-fi seriálů, ze staromládeneckého života, ze stereotypů a hlavně z blbů.
Kvalita jednotlivých dílů sice, pravda, kolísá, ale celek je jedinečný. (Jediné, co mi při sledování několika dílů za sebou trochu rve nervy, je úvodní znělka.)
Takže: nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!!!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

100%

Můj nejvíc nejoblíbenější seriál! Je to fakt boží... nejlepší je Rimmer. Jsou tam super hlášky, pokud někde nějakou zaslechnu, hned si řeknu: \"A, další fanda Trpaslíka!\" Stává se mi to často a vždycky to potěší, že ho zná tolik lidí, i když pořád ne všichni. Ale co, komerce by zničila celé kouzlo RD.

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

první díly bez chyby

Skvělý začátek, prvních 15 dílů nemá chybu a na tyhle se můžu dívat pořád dokola...ale tak do 20 dílu už se ze seriálu stává trochu nuda, ale musím se přiznat, že jsem poslední díly neviděl...začátek ale prostě jedna báseň.-)

80 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Sranda

Ze záčátku se mi moc nelíbil, ale pak jsem si věčné popichování a urážky oblíbila. Viděla jsem dohromady tak 10 dílů, ale můžu na 100% říct, že je to dobrá podívaná. V boji o nejlepší postavu u mě vítězí po těsném souboji arogantní Arnold Jidáš Rimmer, kterému na záda dýchá zmutovaná kočka, elegantní Kocour. Jeho oblečky bych chtěla mít :-)

80 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Červený trpaslík

Téměř celý děj se odehrává ve vesmíru a více než několik milionů let v budoucnosti, což je pro seriály výjmečné. Sice mě Červený trpaslík nezaujal natolik, abych e na něj musela dívat, ale své kouzlo tento seriál má. Rozhodně mu nechybí velká špetka humoru. Seriál i s jeho vznikem se vysílal úctyhodných 21 let. Prostě má pořád své místo v TV seriálech.

70 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Teda tak

Výborný seriál,jednoduchý humor,perfektné odreagovanie.
Posledná séria mi pripadala taká nasilu,už to nemalo tú lahkosť prvých sérií.Napriek tomu sa dala pozerať.Oplatí sa venovať čas na jeho pozretie,určíte sa k nemu budete vracať.
10.11.2012
Desiata séria len potvrdila kvality serialu.Seria výborne spracovaná,herci ,hoc starší,sa zhostili úloh vinikajúco,tak ako vždy.
Táto séria len umocnila môj celkový dojem.Tojest proste paráda.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

red dwarf

Super sitcom, ty první série jsou určitě lepší než ty poslední,takže dávám 95%.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vtipné

Red Dwarf je povedený seriál BBC!
Skvělé postavy,jedinečné povahy a skvělé hlášky.
Neříkám že kdo neviděl je "out" nebo něco takového,ale kdo se chce podívat nebo viděl neprohloupí(neprohloupil).

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

prostě klasika

tenhle seriál jsem viděla už strašně dávno už ani nepamatuji kdy přesně asi před rokem jsem se k němu vrátila a nelituji věděla jsem že to bylo vtipný, ale že tak :D, každý díl jsem se totálně bavila od začátku až dokonce. jen mě občas štval ten kocour

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

trpaslík

tenhle seriál mám moc rád. neokouká se a ikdyž ho vidíte po desaty pořád vam ty hlašky přijdou vtipné. Rimmer je naprosto senzační.
Na seriálu skoro ani není poznat že je z anglie což je poměrně dobrá zpráva, protože britský humor není pro každého ale v trpaslíkovi se to neprojevuje.
já dávám jen 70% (chtěl bych víc ale nebylo by to fér k ostatním seriálům protože tohle je sitcom (20minutovy) a ne plnohodnotny serial)

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trpaslík

Pro mě srdeční záležitost, kterou jsem viděl nejméně 5x a ještě se určitě na něj několikrát podívám. Pokaždé se u něj velmi dobře bavím.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

10 řada

Červeny trpaslík byl, je a bude pro mne vždy vyborný sitcom :-))) Shledl jsem jej nespočetkrát. Je pravda, že devátá série mne moc nezaujala a připadalo mi to jako umělé natahování. S napětím jsem očekával desátou. A musím uznat, že jsem byl více než mile překvapen. Je to super, opět a zase. Všem vřele doporučuji. Má známka za desátou sérii je 10 z 10 možných. M.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pro mnoho lidí kultovní britcom...

7. série byla absolutně nejhorší (asi tak za 30%) a tím pádem nemohu celkově dát více než 70%! ... Zbytek ale celkem pobavil, takže suma sumárum za všech dosavadních 52 dílů = 65%! ;o) P.S.: Prosím, aby se RedDwarf fanatici nehněvali. Znám lidi, kterým se seriál stal denní modlou! Já mezi ně ale opravdu nepatřím. :-)

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Trpaslík

Sleduju to neustále a pořád dokola...Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů..Nejradši mám Návrat do reality to je prostě úžasné..Tenhle seriál je bomba!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

red dwarf

Dobrý seriál na odreagování, ale poslední série stojí za prd.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak trochu nerozhodnost

Na tenhle seriál se vždycky koukal bratr a ja to považovala za strašnou kravinu. Pořád si myslím, že to moc inteligentní podívaná není, ale musím uznat, že jsem se u toho opravdu pobavila. Netuším, jestli se někdy odhodlam a podivam se na to sama a znovu, ale budu si to už stále pamatovat.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Listy

Na tenhle seriál koukám už od mala a stále mě baví. Dá se říct, že co slovo to perla...moje nejoblíbenější hláška, kterou sama používám: ,,Je pasé, jak kalhoty do zvonu" a nezapomenutelné Rimmerovo ,,Jo tohle" - fanoušci už budou vědět...

ještě dodám, že nová, devátá řada pro mě byla strašným zklamáním

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Perla

Tohle je prostě dokonalost sama. Většina dílů srší vtipem od začátku do konce. Když se chcete 100%ně zabavit tak určitě tímhle. To je perla všech perel!

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

jednička

Tenhle seriál je můj naprosto nejoblíbenější, je prostě vynikající. Zasloužil by si aspoň 300 %, ale to tu nejde, tak dám 100 a budu doufat, že mě za to strýček Arnie neusmaží zaživa vražedným pohledem:)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

RD

tak tento seriál jsem viděla jen párkrát a musím íct, že mě docela chytnul. Herecké obsazení nemá chybu, taky prostředí je skvělé, hlášky geniální. Když bude příležitost, skouknu všechny díly tohoto skvělého seriálu, protože za to to určitě stojí

100 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

RD

No co dodat, je to super, a obzvlášť Kochanská!!!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Comeback.

Nevěděla jsem, zda mám britský humor ráda. Při větě "Všichni jsou už mrtví, Dave." mi došlo, že ano, mám. Na trpaslíka můžu koukat znova a znova a neomrzí mě. Všechny díly jsem viděla nesčetněkrát a kluky z trpaslíky zbožňuji. A proto jsem ráda, že můžu říci.. Kluci z Trpaslíka jsou zpět a jsou takoví, jaké si je pamatujeme.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jidáš

Britský humor ve vesmíru je něco neskutečného ja tenhle seriál vyděl teprve nedávno a byl jsem opravdu mile překvapen arnold jidáš rimmer a kari pojídající Lister ve spojení s Kočkou a humanoidem je vážne super :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

chrchel v míse lidstva

Krásná klasika, mám všechny DVD a čas od času se k nim vracím. Nicméně celkem nedávno vyšlo něco jako další řada po 20 letech kdy zestárlí herci se snažili..o co vlastně... neumřít, bylo to tak strašné, že jsem na to rychle zapomněla.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Červený trpaslík

Několikrát jsem slyšela o tom, jak dobrý je Červený trpaslík, až mi to nedalo a poprosila jsem mého přítele, aby mě zasvětil s tímto seriálem. Ze začátku jsem byla v šoku, jak je to šílené, ale netrvalo mi dlouho, abych si trpaslíka neoblíbila. Neuvěřitelné vtipy, postavy, postavy, všechno. Trpaslíka lze zhodnotit pouze jedním slovem: Úžasné! :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nevím

Nevím, po shlédnutí pár epizod mě tento seriál fakt nenadchnul. Nepřišlo mi to vtipné ani nějak k zasmání, pokus sem tam o vtip, uznávám, že to je zase jiný britský humor, ale tenhle mě opravdu nebaví. Tento seriál fakt nemám ráda a nelíbí se mi, natož ty jednotlivé postavy.

30 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Trpaslík

Toto je úplně skvělý seriál a nevím čemu bych se tak nasmál kdybych neznal červenýho trpaslíka :-) kdyby šlo dát i víc jak 100% tak bych je dal ;-)

100 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

:)

Tak to je jeden z nejlepších seriálů na světě. I když ty poslední díly už nejsou úplně skvělý...

100 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Lister a spol.

Klasika,...legenda mezi seriály:),tyhle 4 tejpky mám moc ráda...bez těch jejich absurdních rozhovorů a šílenejch situací bych nepřežila...

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

PROSTĚ JEDINEČNÝ

Tento seriál,neboli sitcom,je asi nejlepší co jsem kdy viděl!U těch ironických hlášek se můžu smát až do nekonečna!Ale má to jednu chybu:JE MÁLO DÍLŮ A JSOU MOC KRÁTKÉ!Ale co se dá dělat,prostě nejlepší seriál na světě!!!!!!!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Nejlepší hlášky

Tenhle seriál sem už viděla tolikrát, že radši ani nebudu hádat kolikrát. Ale prostě nikdy neomrzel. Na to, že je z roku 1988 je vážně skvělej. Vždycky se u něj směju od začátku až do konce. Taky se mi líbí, že se v něm nebojí používat vědecký termíny. Jen trochu zamrzelo, že ho v osmé sérii ukončili. Ale po několika letech ho zase obnovili a prostě furt nemá chybu.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Celkem vtipnej seriál, řekl bych z trochu podivného prostředí, ale myslím že o to vubec nejde, jde o ten humor.....

80 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Shonik

Absolutně nejlepší seriál všech dob. Kdo neuvidí, neuvěří

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Tak tohle mohu...:-)

Dloubou dobu pro mne v popředí na pomyslném žebříčku zábavy....Nicméně po objevení Teorie velkého třesku, tak jsem nucen posunout na druhou příčku.Ale vracím se k němu stále.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

***

Musím přiznat, že jsem nikdy nepochopila, co se tolika lidem na tom seriálu vlastně líbi. Až na pár dobrých hlášek je to podle mě docela blbost...

30 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Červený trpaslík

je to naprosto jedinecnej serial je to upne neco jinyho nez vsechny ostatni a tim lip :) rada se vzdycky na nej kouknu

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Vesmírem se řítí zábava

Hlubinami vesmíru se řítí humor, někdy třeskutý, jindy poťouchlý, ale hlavně lidově lidový nenoblesní. Neviděl jsem zdaleka všchny díly, ale ty co ano, mne pobavily. A sympaťák lidovec Listr, je správný uživatel života.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Červený trpaslík

Seriál s úžasným humorem a hláškami, dokáže člověka rozesmát i po několikátém shlédnutí.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Červený Trpaslík

Tak první až osmá řada mne hodně baví ráda se k nim vracím ten zbytek už bohužel není můj šálek čaje.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé