plakát seriálu

Četníci z Luhačovic

(Četníci z Luhačovic)

Názory uživatelů

Jiné případy

Seriál se zdá docela pěkný, ale divák musí zapomenout na Četnické humoresky, protože Četníci z Luhačovic nejsou žádné volné pokračování Četnických humoresek.
Jde spíše o odpočinek, kdy se divák podívá na jinou detektivní zápletku bez moderní techniky a trochu jiným tempem se udílí celý příběh.
Celkově lidé mají úplně jiné problémy než my v současnosti.
Doporučuji ke shlédnutí, ale zázraky nečekejte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tohle se dvakrát nepovedlo....

Vážení seriálzoňáci,napovězte mi na co se to vlastně koukám.Vím,že po dvou epizodách je těžké něco hodnotit,ale já si kladu otázku o co v tomto seriálu vlastně jde.
Nejsem si jistý jestli má jít o volné navázání na seriál Četnické humoresky,protože pokud by tomu tak mělo být,tak mi bohužel chybí dostatek fantazie k tomu,abych si to uměl představit.
V seriálu pana Moskalyka jsme viděli jak napětí tak i lidský humor v podání herců,kteří se s těmi svěřenými rolemi sžili a vyšetřování případů záleželo ne jejich intuici.
Tady jsme svědky z mého pohledu velice slabé napodobeniny,ve které hlavní představitelé rozhodně diváka nepřesvědčí.Pan Zedníček v roli četníka působí jako klaun,který šišlá,neumí česky a k vyšetřování používá "špičkového policejního psa".Velitel četnické stanice,kterého hraje pan Jašków rozhodně taky není ten,který by měl mít jako velitel autoritu a budil respekt u ostatních atd.
Nevím,ale celkově mi to příjde spíše jako chaotický,narychlo natočený cyklus detektivních příběhů,který by měl zacelit tématickou díru po úspěšných Četnických humoreskách.Děj se odehrává těsně po skončení 1.světové války a všechno bylo jinak,ale aby případy byly postaveny na úvahách civilistů,byli přibíráni k řešení a mělo by to by to být alespoň částečně důvěryhodné,tak to opravdu naberu.Co člověk to názor,ale jak mám rád české historické seriály,tak tady je to jedno velké zklamání

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Oddechovka

Četníci z Luhačovic nebyli novými Četnickými humoreskami, ale to tvůrci ani nezamýšleli (byť se toto přirovnání v některých tiskových materiálech objevilo). Česká televize dobové seriály umí, takže výprava byla na jedničku. Děj byl někdy možná trochu pomalejší, ale to přisuzuji i stopáži dílů a době první republiky. Spokojený jsem i s herci a jejich postavami. Na rozdíl od zmíněných Humoresek nedostane divák do začátku žádnou velkou bandu četníků, takže se v postavách rychle zorientuje. Nevadila mi ani mnohými kritizovaná Zedníčkova čechoněmčina.
Vytknul bych leda neustálou fluktuaci velitelů – výměna ob každé tři díly způsobí, že než se člověk s postavou sžije (co si budeme povídat, všichni byli dost rozdílní), je pryč. Méně by v tomto případě bylo více. Trochu mi vadila taky časová neurčitost, protože i když na začátku prvního dílu datum máme, po zbytek seriálu jsem neměl tušení, jestli se vše odehrává během půl roku, roku nebo snad delšího úseku.
Shrnuto podtrženo, i když jsem nezažil ono "nedočkavé těšení se na další díl", byl seriál vlastně fajn.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

mentalita

Je vidět že mentalita lidí pokročila o plno stupňů dopředu. Nahlížíme do minulosti a vše nám připadá naivní, takové pomalé, řeší se jinak problémy než v dnešní době. A i přes to, je to pěkně natočené, pobaví a občas se i člověk zasměje.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Četníci

Humoresky to nejsou, s tím se musím smířit. Ty nasadily laťku vysoko. Ale taky mě docela baví, uvidíme co se z toho vyvine konec konců mám za sebou teprv tři díly. Každý z nich má své plus a mínus. Plus vidím v tom jak ti dva mladí četníci přemýšlí a vedou vyšetřování a to že jim bývalý velitel nebrání použít i netradiční metody(ikdyž to jak se četník převlíkl za holku aby chytil zloděje...no budiž , ale na "Bedřišku" neměl) Ale co mi vadí nejvíc je ten hrozný přízvuk pana Zedníčka. Ale dám tomu ještě šanci.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Četníci z Luhačovic

Taková ostuda! Jestli tohle má být navázání na Četnické humoresky, tak je mi z toho tak smutno, až to bolí. Tak hrozně "zprznit" tak úžasný seriál! Trapárna nad trapárnu, pořád jsem se seriálu snažila dávat nějakou naději, ale po třech dílech jsem to vzdala. Četnické humoresky měli prostě nechat být! Mrzí mě to, ale tento seriál si opravdu nic jiného než nulu nezaslouží ...

0 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Smutný konec

Ze začátku zajimavý seriál, poté byl dosazen nový velitel a byla navíc i sranda. Ovšem co ho zabili to šlo se seriálem z kopce a poslední díl byl úplně k pláči.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí