plakát seriálu

Chicago Fire

(Chicago Fire)

Epizoda 2×20 – A Dark Day
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Matt s Gabby hodlají den strávit pomocí ostatním. Rozhodnou se proto pomoci v místní nemocnici a zúčastnit se tamního charitativního závodu. Na stanici 51 je tak o poručíka méně. Této role se proto musí zhostit Herrmann, kterému se takové náhlé nasazení do akce nelíbí. Všechny problémy ale musí stranou, když v nemocnici, kde jsou Matt s Gabby, dojde k masivní explozi. Na ulici jsou desítky zraněných, kteří potřebují okamžitou pomoc.

Kromě nebezpečí zřícení zbytku budovy, je tu i možnost, že někde čeká na odpálení další bomba. Tato možnost se opravdu potvrdí. Je tedy jasné, že jde o teroristický útok. Za tímto účelem je na místo činu povolána jednotka z Chicago P.D. v čele se seržantem Voightem. Jejich úkol je jediný. Najít to zvíře, které za to může.

Na pozadí celé hektické události bojují o život dvě malé dívenky Zoe a Imogene, kamarádky a spřízněné duše. I když ze začátku je ve vážném zdravotním stavu jen jedna z nich, která má rozdrcená játra, situace se rapidně zhorší v okamžiku, kdy druhá z dívenek dostane záchvat a vše nasvědčuje vážnému nitrolebečnímu otoku.

Promo k epizodě
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Natáčení scén výbuchu nemocnice byly prozatím nejnáročnějším a nejrozsáhlejším natáčením seriálu. Několik dní před natáčením byli obyvatelé tamní městské části upozorňováni na fakt, že se bude výbuch natáčet, aby nedošlo k mylné představě, že se jedná o skutečný teroristický útok.
Jedná se o první společný díl Chicago Fire a Chicago PD. Příběh, který zde začal, pokračuje ve dvanáctém díle první série Chicago PD s názvem 8:30 PM.
V díle se představí Amanda Righetti, jakožto dětská lékařka v místní nemocnici. Díl tak otevírá dveře k novému spin-offu seriálu s názvem Chicago M.D.
Hlavní postavy
Matthew 'Matt' Casey
Kelly Severide
Christopher Herrmann
Brian 'Otis' Zvonecek
Joe Cruz
Randall 'Mouch' McHolland
Wallace Boden
Gabriela Dawson
Peter Mills
Leslie Elizabeth Shay
Hostující hvězdy
Kevin Atwater
Jay Halstead
Erin Lindsay
Antonio Dawson
Hank Voight
Vedlejší postavy
velitel Walker
syrský velvyslanec
doktor Alex Willhite
Imogene
nemocniční zřízenec
doktorka Kendra
zdravotní sestra
Patrick Vaughn
Allison Rafferty
zdravotní sestra
doktor David Arata
Holly Thealan
zdravotní sestra
agent Národní bezpečnosti
agent FBI
hasič Norwood
hasič Snow
dispečerka
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevA Dark Day (neoficiální název)
Původní názevA Dark Day
Rok natočení2014
Premiéra29. dubna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry7 060 000 diváků (1,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody