Chicago Med

Chicago Med (Chicago Med) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Diskuze: Titulky

BlackBurn

Cool level: 2
Jake Harper

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 11:52:18 (před 26 týdny)
Ktorý slovak sa mi jebe do remesla? Čo si potrebuješ dokazovať?
BlackBurn

Jake Harper

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 13:09:00 (před 26 týdny)
Prepáčte chlapci a dievčatá, niekto sa mi jebe do kapusty a admin VIDRA musí mať na titulky.com vždy pravdu takže končím s prekladaním hociakého seriálu nemám záujem sa hádať s kokotmi ktorý si musia preložiť jeden diel a potom prestanú a keďže mi zmazal komentáre ktoré som napísal na jeho osobu tak tým celá komunita pre mna hasne odomňa sa žiadného seriálu a ani filmu nedočkáte. Majte sa.
BuBBleS

Cool level: 42
Arnold 'Jidáš' Rimmer

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 13:32:54 (před 26 týdny)

BlackBurn napsal(a):

Ktorý slovak sa mi jebe do remesla? Čo si potrebuješ dokazovať?

možná je otázka, co si chceš dokazovat ty. nabízenou spolupráci od daného člověka jsi odmítl. kvalitu titulků máš tragickou. máš v nich spoustu chyb a neopravíš je ani poté, co tě na ně někdo upozorní.
vyčítáš tady někomu, že někdo přeloží jeden díl a pak přestane. to samé jsi udělal u seriálu Strike Back.
no a co se týče tvých příspěvků na titulky.com, když v každém z nich napadáš lidi a urážíš je, co čekáš? nedokážeš ani normálně komunikovat.
každopádně se měj. věřím, že pro seriál i lidi bude lepší, když se ho chopí někdo jiný.
a uvědom si prosím, že někdo z dobré vůle udělal své první titulky, neznalý titulkářského prostředí, a ty ho tady nazýváš kokotem. to mluví samo za sebe.

Editováno: 1x | Naposledy: 13.1.2018 / 13:42:07
BlackBurn

Jake Harper

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 13:59:56 (před 26 týdny)
Toho kokota som myslel vidru nie prekladateľa nech si robí čo chce robte si čo chcete keď to bude ako to bolo do teraz že 6 mesiacov nikto nedal tituky mna to uz zaujímať nebude. Ja si pozrem serialy i bez tituliek. Takže ADIOS MIO a kde si pobral spoluprácu? Nenapísal mi takže som nemal ako odmietnuť až teraz písal keď už mal niečo preložené. Nezáujem bol to môj čas teraz už nie je. A napádam ľudí keď mi ten človek prestane odoberať právo na vlastný názor tak potom budem slušný a nebudem najebaný. Lebo chybu si neprizná ale radšej zmaže komentár ako by to mal prijať, že on nemá pravdu a toto ma vitočilo tak budem sprostý proste ale nenchám si skákať po hlave, že niekto nevie prijať pravdu na emailoch a musí si to dokazovať aj mazaním komentárov aby to ostatný nevideli.
Editováno: 1x | Naposledy: 13.1.2018 / 14:01:13
BuBBleS

Arnold 'Jidáš' Rimmer

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 14:10:07 (před 26 týdny)

BlackBurn napsal(a):

Toho kokota som myslel vidru nie prekladateľa nech si robí čo chce robte si čo chcete keď to bude ako to bolo do teraz že 6 mesiacov nikto nedal tituky mna to uz zaujímať nebude. Ja si pozrem serialy i bez tituliek. Takže ADIOS MIO a kde si pobral spoluprácu? Nenapísal mi takže som nemal ako odmietnuť až teraz písal keď už mal niečo preložené. Nezáujem bol to môj čas teraz už nie je. A napádam ľudí keď mi ten človek prestane odoberať právo na vlastný názor tak potom budem slušný a nebudem najebaný. Lebo chybu si neprizná ale radšej zmaže komentár ako by to mal prijať, že on nemá pravdu a toto ma vitočilo tak budem sprostý proste ale nenchám si skákať po hlave, že niekto nevie prijať pravdu na emailoch a musí si to dokazovať aj mazaním komentárov aby to ostatný nevideli.

napsal jsi:

nemám záujem sa hádať s kokotmi ktorý si musia preložiť jeden diel

mám takový pocit, že vzhledem k situaci je jasné, o kom mluvíš. proč teď lžeš?

A napádam ľudí keď mi ten človek prestane odoberať právo na vlastný názor tak potom budem slušný a nebudem najebaný.

tady si taky celkem odporuješ, když ti byl přeci jako první smazán urážlivý příspěk. napadat lidi jsi přeci začal ty. proč teď lžeš?

a vsadím se, že ta mailová komunikace byla plná urážek a lží z tvé strany ;)

Editováno: 2x | Naposledy: 13.1.2018 / 14:10:54
BlackBurn

Jake Harper

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 14:18:04 (před 26 týdny)
Napádať? Spýtal som sa ho prečo mi leze do kapusty a že prečo mi nenápisal. A potom Vidra začal pičoviny písať tak som niečo o ňom napísal a potom to začal vśetko mazať a emailová konverzácia bola o tom že bol na tom že CZ a SVK jazyk majú rovnaké pravidlá jazyka a stál si za tým a opravoval mi nezmyselné chyby ktoré v slovenskom pravopisu/gramatike nie sú. A nechcel si to uvedomiť, že nemáme veľa toho rovnaké. A keď tomu nechápal tak ma to prestalo baviť sa s ním hádať tak som mu už niečo sprosté napísal ale to bolo všade i pri normalných prispévkoch mi mazal komentáre lebo si musel dačo dokazovať.
BuBBleS

Arnold 'Jidáš' Rimmer

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 14:24:35 (před 26 týdny)

BlackBurn napsal(a):

... opravoval mi nezmyselné chyby ktoré v slovenskom pravopisu/gramatike nie sú.

můžeš uvést příklad? rád bych ho viděl.

BlackBurn

Jake Harper

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 14:36:49 (před 26 týdny)

Toto mi napísal:
my jich máme stejně, ale těch pravidel prostě moc není.
dělají ti problém čárky?
- před spojkou se píše čárka
- věta se skládá z podmětu a přísudku
- sloveso počítám poznáš, když jsou ve větě dvě a víc sloves, aniž by byla ta slova oddělená čárkou, je to logicky špatně
jen s těmito pravidly vychytáš 90 % problémů s čárkami. je to učivo základní školy

Takže za prvé:
1. pred spojkou
Pred spojkami a, i, aj, ani, alebo, či v prípade súvetí sa nepíše čiarka. Ak sú dve spojky, pred druhou čiarku nepíšeme.
Pred spojkami ako, než, sťa v jednoduchej vete prirovnania čiarku nepíšeme.
2. veta sa skladá z podmetu a prísudku ale ten podmet tam nemusí byť, môže byť nevyjadrený.
3. v tretej mal pravdu je to aj u nás :D

Tu máš názorný príklad. Takže tam išlo o tom, že on má pravdu nikto iný nemôže.

A ja nemôžem opraviť niečo čo v SVK tam proste nemôže byť.

Editováno: 1x | Naposledy: 13.1.2018 / 14:39:45
BuBBleS

Arnold 'Jidáš' Rimmer

OFF-LINE
Bez nadpisu
13.1.2018 / 14:55:41 (před 26 týdny)

BlackBurn napsal(a):

Takže za prvé:
1. pred spojkou
Pred spojkami a, i, aj, ani, alebo, či v prípade súvetí sa nepíše čiarka. Ak sú dve spojky, pred druhou čiarku nepíšeme.
Pred spojkami ako, než, sťa v jednoduchej vete prirovnania čiarku nepíšeme.
2. veta sa skladá z podmetu a prísudku ale ten podmet tam nemusí byť, môže byť nevyjadrený.
3. v tretej mal pravdu je to aj u nás :D

Tu máš názorný príklad. Takže tam išlo o tom, že on má pravdu nikto iný nemôže.

A ja nemôžem opraviť niečo čo v SVK tam proste nemôže byť.

tak je to samozřejmě zjednodušené, ale kde vidíš problém? to očekáváš, že jde do jedné krátké věty vypsat celou problematiku psaní čárek? je potřeba stavět na nějakém základu, na něčem jednoduchém
i ty jsi to teď napsal špatně, protože nejde říct, že před spojkou a se nepíše čárka, tak to prostě není. předpokládám, že zde byla řeč o spojkách, kde je to 100%, tedy spojky typu "že", "protože", "když" atd.
ty například někdy před spojkou "že" čárku nenapíšeš
čemu vadí, že je podmět nevyjádřený? prostě běžná věta má nějakou skladbu, základem pro psaní čárek je umět tu větu poznat. když od sebe věty nerozeznáš, těžko napíšeš dobře čárky. na to jsi byl zjevně upozorňován ;)
a jestli chceš tvrdit, že první dvě věci v češtině nemáme, tak jsi mimo. takže ano, ty pravdu nemáš :)

každopádně psal jsi:

a opravoval mi nezmyselné chyby ktoré v slovenskom pravopisu/gramatike nie sú

ukaž na konkrétních příkladech, kde jsi byl upozorněn na chybu, co podle tebe chyba není

Editováno: 2x | Naposledy: 13.1.2018 / 14:57:21
BuBBleS

Arnold 'Jidáš' Rimmer

OFF-LINE
čárky
13.1.2018 / 15:13:36 (před 26 týdny)
třeba tvé titulky k epizodě 3x01

4
Robin, viete kde ste?
- chybí čárka před "kde" (ignoruješ radu číslo 2+3)

5, 6, 7
Jej príznaky, nesedia, s psychiatrickou poruchou.
- tady nemá být žádná čárka (ignoruješ radu číslo 2+3)

13
Hrozí že niekomu ublíži?
- chybí čářka před "že" (ignoruješ radu číslo 1 - vlastně i rady 2+3, tohle je prostě ten primitivní základ)

23
Vieš kto som?
- chybí čárka před "kto" (ignoruješ radu číslo 2+3)

25
Vieš kde sa nachádzaš?
- chybí čárka před "kde" (ignoruješ radu číslo 2+3)

48
Keď som ohmatával brucho cítil ste nejakú bolesť.
- chybí čárka před "cítil", jsou tu dvě slovesa: "ohmatával" a "cítil". první věta je "(já) som ohmátaval", druhá je "(vy) jste cítil". věty tady musí být oddělené čárkou (ignoruješ radu číslo 2+3)

56, 57
Prosím, povedz Robin že sa ospravedlňujem, že nemôžem byť tam keď ju donesieš domov.
- chybí čárka před "že" a před "keď" (ignoruješ radu číslo 1 a 2+3)

70
Ale tým že zachraňujeme druhých, vystavujeme ten svoj nebezpečenstvu.
- chybí čárka před "že" (ignoruješ radu číslo 1)

72
bolo by lepšie aby sa zvýšila bezpečnosť.
- chybí čárka před "aby" (ignoruješ radu číslo 1)

76
ale sú to ľudia ktorých sa treba obávať,
- chybí čárka před "ktorých" (ignoruješ radu číslo 1)

83, 84
ale nie je to dôvod aby tu zaberal miesto.
- chybí čárka před "aby" (ignoruješ radu číslo 1)

myslím, že je na tom jasně vidět, že kdyby ses řídil tou jednoduchou radou o třech odrážek, dělal bys mnohem méně chyb v psaní čárek. prostě před nějakými spojkami se píšou čárky vždy. ty je tam nepíšeš. a argumentuješ spojkami "a", "i", "alebo" atd., kde je to trochu složitější.
Editováno: 4x | Naposledy: 13.1.2018 / 15:26:27