Děti Duny

Děti Duny (Children of Dune)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
BasarMilesTeg

18. října 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Děti Duny

Co o této miniserii mohu říci? Snad jen toto. Jestli se dalo někdy převést literární dílo Franka Herberta na filmové plátno či televizní obrazovky, autoři Děti Duny nám to ukázaly v naprosté parádě. Sice ne formou (televizní rozpočet je více než znát), ale především obsahem. Jakákoliv kniha ze série Duny je velmi komplikovaná, a prakticky nezfilmovatelná. Zde se autorům podařil vynikající mix, který dokázal podat děj tak, aby ho všichni pochopily, a přitom zachovali neuvěřitelný svět Duny.

Několik zajímavostí:

Ačkoliv se miniserie jmenuje Děti Duny, tak dějově se jedná o celou druhou a třetí knihu serie Duna (Spasitel Duny a Děti Duny)

Miniserie byla natáčena v Praze na Barandově.

Do jední z hlavních rolí byl obsazen tehdy ještě prakticky neznámý James McAvoy.

V miniserii narazíme na řadu českých herců - Barbora Kodetová, Marek Vašut, Pavel Kříž ....

Avatar uživatele
Ajka

21. dubna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Až nečekaně dobré

Tato televizní minisérie se řádí mezi další z těch vyjímečných projektů, které si i přes svůj nízký rozpočet dokázaly získat nespočet příznivců.

První díl je úplně jiný než dva následující, ani bez jednoho by to ale nefungovalo. Tvůrcům se podařilo, s ohledem na rozpočet, natočit vysoce kvalitní televizní zábavu s inteligentním námětem a neokoukanými herci, kterým docela často (a dobře) sekundují herci z českých luhů a hájů.
Akorát ten Vašut tam byl jak (na) pěst na oko.

Dabingová verze mne naštěstí minula a proto jsem si mohla do systosti vychutnat seriál v původním znění s eng titulky. A ani tentokrát nelituji, byla to dobrá volba.

Krom všeho ostatního musím také pochválit nádhernou hudbu od Briana Tylera, která se rovněž velkou měrou podílí na celkovém vyznění série.
Všem vřele doporučuji si ho sehnat, minimálně skladba Inama Nushif, jenž hraje ke konci prvního dílu, je povinností snad pro každého milovníka filmových soundtracků.

P.S. A Bára Kodetová je neskutečná kočka :)

Avatar uživatele
davulamedula

26. března 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Poušť, která nese tajemství

Máte rádi poušť? Pokud ne, tak seriál raději ani nezapínejte, protože budete zklamaní. Děj je komplikovaný a pro některé může být příliš složitý. Jinak toto dílo můžu hodnotit jenom kladně

Avatar uživatele
van helsing

27. února 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Muad´Dib Muad´Dib Muad´Dib

Děti duny, tento seriál jsem viděl před x lety na čt2 myslím. Vždy jsem měl rádd všechno kolem Duny četl jsem i knížku viděl i film bohužel tento sseriál nemůžu nikde najít což mě dost mrzí protože bych se na něj rád podíval znova.
Moc lidí ho nezná a to u celkem prospělo protože lidi co ho znají ho milují a tak je to i u mě :)