Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 13. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ať pravda zabolí

Cristina zjistí, že Meredith si s Derekem užívají "nezávazného rozchodového sexu" a naštve se na Meredith, že jí to neřekla sama. Callie je zavalena prací šéfrezidentky, Bailey si všimne, že s ní není něco v pořádku a nabídne jí pomoc. Izzie tlačí George, aby se přiznal Callie, co se mezi nimi stalo. Mark s Richardem se pustí do riskantní operace jazyka a Alex má nového internistu.

Callie Torres cítí, že jí George lže, a tak je celý den zalezlá a dodělává papírování ohledně postu šéfrezidentky. Miranda Bailley ji přijde několikrát vyrušit s tím, že se jí na oddělení hádají rezidenti a také si všimne, jak je Callie zničená. Callie to ale neřeší a Bailley při svém dalším příchodu nabídne, že jí s prací šéfrezidentky pomůže a omluví se, za své předchozí chování.
Alex Karev dostává nového internistu na starost. Je jím asi pětapadesátiletý Norman Shales, o kterém si všichni doktoři myslí, že je to nový specialista a Alex se tak dostává do spousty trapných situací. Vyvrcholí to tím, kdy Alexův pacient, teenager, o kterém si Norman myslel, že jen bere drogy, dostane záchvat a Alex musí provést nebezpečný zákrok, aby mu zachránil život.
Cristina před Meredith předstírá, že je stále smutná. Meredith jí přenechá zajímavou operaci, aby jí zlepšila náladu. Meredith vezme za Cristinu pohotovost, kde musí spolupracovat s Lexie, ale pohádají se kvůli pacientu a Lexie odejde k Bailley na kliniku. Nakonec Meredith přijde na to, že ji Cristina lhala.
Izzie vyčítá Georgovi, že stále nepromluvil s Callie, ačkoliv mu potom sama řekne, aby to nedělal, protože Callie vypadá znaveně. Při její službě na pooperačním, se z dlouhodobého kómatu probudí "Strašně starý chlápek" (vl. jménem Charlie Yost), který Izzie řekne, aby ho nechala umřít. Izzie se s ním sblíží, když spolu probírají její problémy s Georgem, ale Charlie nakonec přece jen umírá, a tak se s ním Izzie spolu s Meredith, Cristinou, Alexem a Georgem rozloučí.
Richard má pacientku, které musí být kvůli rakovině vyoperován jazyk. Pacientka se ale nedokáže smířit, že ztratí řeč, a tak Richard spolu s Markem najdou nějaký nový postup transplantace svalu. Oba si dokazují, že jsou stále ještě schopni se učit novým zákrokům, ale v polovině operace zjistí, že nevědí, jak propojit nervy a George musí skočit pro Dereka, aby jim pomohl.
Před odchodem si Meredith promluví s Lexie o tom, jak umřela její matka a obě to o něco sblíží. Večer se George konečně přizná Callie, že spal s Izzie.

HUDBA V EPIZODĚ

My Moon My Man (Feist)

Začátek epizody, kde si stážisté povídají o Georgovi.

The Ocean (The Bravery)

Izzie se rozčiluje, že "velmi starý pán" podepsal revers a nese mu humra.

Best Friends (The Perishers)

Izzie pronáší poslední slova o "velmi starém pánovi".
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

aaime
lukascoolarik
Anavienne