plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 4×03 – Ať pravda zabolí (Let The Truth Sting)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Cristina zjistí, že Meredith si s Derekem užívají "nezávazného rozchodového sexu" a naštve se na Meredith, že jí to neřekla sama. Callie je zavalena prací šéfrezidentky, Bailey si všimne, že s ní není něco v pořádku a nabídne jí pomoc. Izzie tlačí George, aby se přiznal Callie, co se mezi nimi stalo. Mark s Richardem se pustí do riskantní operace jazyka a Alex má nového internistu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Callie Torres cítí, že jí George lže, a tak je celý den zalezlá a dodělává papírování ohledně postu šéfrezidentky. Miranda Bailley ji přijde několikrát vyrušit s tím, že se jí na oddělení hádají rezidenti a také si všimne, jak je Callie zničená. Callie to ale neřeší a Bailley při svém dalším příchodu nabídne, že jí s prací šéfrezidentky pomůže a omluví se, za své předchozí chování.
Alex Karev dostává nového internistu na starost. Je jím asi pětapadesátiletý Norman Shales, o kterém si všichni doktoři myslí, že je to nový specialista a Alex se tak dostává do spousty trapných situací. Vyvrcholí to tím, kdy Alexův pacient, teenager, o kterém si Norman myslel, že jen bere drogy, dostane záchvat a Alex musí provést nebezpečný zákrok, aby mu zachránil život.
Cristina před Meredith předstírá, že je stále smutná. Meredith jí přenechá zajímavou operaci, aby jí zlepšila náladu. Meredith vezme za Cristinu pohotovost, kde musí spolupracovat s Lexie, ale pohádají se kvůli pacientu a Lexie odejde k Bailley na kliniku. Nakonec Meredith přijde na to, že ji Cristina lhala.
Izzie vyčítá Georgovi, že stále nepromluvil s Callie, ačkoliv mu potom sama řekne, aby to nedělal, protože Callie vypadá znaveně. Při její službě na pooperačním, se z dlouhodobého kómatu probudí "Strašně starý chlápek" (vl. jménem Charlie Yost), který Izzie řekne, aby ho nechala umřít. Izzie se s ním sblíží, když spolu probírají její problémy s Georgem, ale Charlie nakonec přece jen umírá, a tak se s ním Izzie spolu s Meredith, Cristinou, Alexem a Georgem rozloučí.
Richard má pacientku, které musí být kvůli rakovině vyoperován jazyk. Pacientka se ale nedokáže smířit, že ztratí řeč, a tak Richard spolu s Markem najdou nějaký nový postup transplantace svalu. Oba si dokazují, že jsou stále ještě schopni se učit novým zákrokům, ale v polovině operace zjistí, že nevědí, jak propojit nervy a George musí skočit pro Dereka, aby jim pomohl.
Před odchodem si Meredith promluví s Lexie o tom, jak umřela její matka a obě to o něco sblíží. Večer se George konečně přizná Callie, že spal s Izzie.

Hudba v epizoděvložit další píseň

My Moon My Man (Feist)

Začátek epizody, kde si stážisté povídají o Georgovi.

The Ocean (The Bravery)

Izzie se rozčiluje, že "velmi starý pán" podepsal revers a nese mu humra.

Best Friends (The Perishers)

Izzie pronáší poslední slova o "velmi starém pánovi".
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Alex Karev
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Derek Shepherd
Dr. Callie Torres
Dr. Mark Sloan
Dr. Cristina Yang
Dr. Lexie Grey
Dr. Isobel 'Izzie' Stevens
Dr. George O'Malley
Vedlejší postavy
zdravotník Ray
zdravotní bratr Tyler Christian
Intern Laura
Intern Pierce
zdravotní sestra na pohotovosti
Intern Graciella
Dr. Megan Nowland
Intern Mitch
Intern Lucy
Intern Leo
Dr. Steve Mostow
Charlie Yost "Opravdu starý pán"
Dr. Norman Shales
Mary Chapman
Joanne
Hunter Chapman
sestřička na klinice
Code Nurse
Intern Claire
zdravotní sestra Bokhee
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAť pravda zabolí
Původní názevLet The Truth Sting
Rok natočení2007
Premiéra11. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody