Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 11. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Infekce

V nemocnici se objeví dva pacienti s pooperační infekcí. Vše nasvědčuje tomu, že je za jejich nakažení odpovědná Leah Murphyová. A Hunt se stará o malého chlapce, jehož rodiče stále bojují o život. Doktoři navíc pomáhají dvěma syrským lékařům, jak provádět v polní nemocnici operace s minimem vybavení.

Baileyová řekne Meredith, že má více než jeden z genů Alzheimera, což ale vůbec neznamená, že u ní nemoc propukne. Ona chce být přesto na všechno připravená a přesvědčí Dereka, aby zavolal právníkovi, protože chce sepsat novou závěť, aby bylo dobře postaráno o Zolu.

Do nemocnice přijeli dva syrští lékaři, kteří se tu pod Huntovým vedením školí pro polní nemocnice v Sýrii. Hunt se snaží napodobit polní podmínky, ale oba lékaři mu vysvětlí, že kvůli problémům se zásobováním a elektřinou jsou jejich polní podmínky ještě o mnoho horší. Nechají je tedy ve skladech vybrat vybavení, které mají v polní nemocnici k dispozici, a pak osloví ostatní chirurgy, aby se pokusili za pomoci vybraného vybavení udělat operace, které se udělat musí. Potom svůj postup naučí syrské lékaře. Ukáže se, že ti často nemají u operací ani anestetika.

Leah Murphyová dostane od Baileyové vynadáno, že jí zašpinila notebook jídlem, když na něm pracovala. Potom se objeví pacientka s pooperačními komplikacemi a ukáže se, že má infekci. Když se objeví další, uvědomí si Murphyová, že byla u obou pacientek. Baileyová ji nechá projít karty a vezme si k sobě Stephanii. Jí pak Leah přizná, že při operacích těchto pacientek byla v práci s chřipkou.

April se dozví, že za Matthewem přijede jeho matka, a myslí si, že nemůže chodit a potřebuje doprovod. On jí ale vysvětlí, že je to proto, že jí chce představit ji. April je z toho dost vyděšená a neví, jestli má lhát i Matthewově matce, nebo říct svému příteli pravdu o svém panenství.

Callie neustále předhazuje Averymu, že její přednáška měla velký úspěch a rada nemocnice asi bude muset uvolnit fondy na nákup vybavení pro pěstování chrupavky.

Cristina nechce dělat náhradní matku, pokud by Maredith zemřela, raději bude jen bezva teta. Slíbí ale Meredith, že kdyby bylo třeba učinit poslední krok v případě, když by se u ní začala zásadně projevovat nemoc, udělá to.

Objeví se další pacient s pooperační infekcí a musí na operaci. Baileyová jde za Huntem, aby mu o tom řekla, protože už to začíná být vážné. On se rozhodne informovat infekční oddělení a nechá Leu zkontrolovat všechny pacienty z inkriminovaného dne, se kterými mohla být v kontaktu.

Derek řekne Rossovi, že musí přestat s naháněním jeho případů a začít se věnovat jiné práci. Také mu řekne, že Heather má talent, který on nahrazuje pílí. Je schopný, ale on si za svého studenta vybral Heather. Ross si bude muset najít jiný obor chirurgie, který mu půjde.

Huntovi se za pomoci Kareva podaří přesvědčit Arizonu, aby hospitalizovala Ethana na pediatrii, aby nemusel trávit noc někde v ústavu, pryč od rodičů. Když ho potom Cristina vidí, jak se s ním baví na pokoji, dojde jí, proč je Owen v posledních dvou dnech tak přísný, zejména v souvislosti s Ethanovým otcem, kterého má ona na starosti.

April se nakonec rozhodla Matthewovi říct pravdu o svém panenství, ale on se nedokázal smířit s tím, že mu lhala a s matkou z nemocnice odjede. April se rozhodne dát syrským lékařům něco z drahého nemocničního vybavení, protože si uvědomuje, že jim se bude rozhodně hodit, a Hunt ani vedení nemocnice se o tom nemusí dozvědět.

První pacientka přijatá s pooperační infekcí nepřežije operaci a Baileyová to dává za vinu Leah. Ukáže se ale, že jediná osoba, která byla u všech tří infikovaných, byla Baileyová...

HUDBA V EPIZODĚ

Cold World (Jon E. K.)

Owen si povídá s Ethanem o jeho rodičích.

My Number (Foals)

Cristina a Meredith učí lékaře ze Sýrie zákrok.

Flight Facilities (Clair De Lune, Christine Hoberg)

Matthew říká April důvod, proč ho z nemocnice vyzvedne matka.

The Day You Went Away (The Rubens)

Miranda sděluje Meredith a Derekovi výsledky testů.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Infekce
 • She's Killing Me
 • 9. série, 20. epizoda (celkově 192. díl)
 • 4. dubna 2013
 • 11. května 2014
 • 2013
 • 41 minut
 • 8 580 000 diváků (2,80 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt2767588/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358