plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 9×20 – Infekce (She's Killing Me)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V nemocnici se objeví dva pacienti s pooperační infekcí. Vše nasvědčuje tomu, že je za jejich nakažení odpovědná Leah Murphyová. A Hunt se stará o malého chlapce, jehož rodiče stále bojují o život. Doktoři navíc pomáhají dvěma syrským lékařům, jak provádět v polní nemocnici operace s minimem vybavení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Baileyová řekne Meredith, že má více než jeden z genů Alzheimera, což ale vůbec neznamená, že u ní nemoc propukne. Ona chce být přesto na všechno připravená a přesvědčí Dereka, aby zavolal právníkovi, protože chce sepsat novou závěť, aby bylo dobře postaráno o Zolu.

Do nemocnice přijeli dva syrští lékaři, kteří se tu pod Huntovým vedením školí pro polní nemocnice v Sýrii. Hunt se snaží napodobit polní podmínky, ale oba lékaři mu vysvětlí, že kvůli problémům se zásobováním a elektřinou jsou jejich polní podmínky ještě o mnoho horší. Nechají je tedy ve skladech vybrat vybavení, které mají v polní nemocnici k dispozici, a pak osloví ostatní chirurgy, aby se pokusili za pomoci vybraného vybavení udělat operace, které se udělat musí. Potom svůj postup naučí syrské lékaře. Ukáže se, že ti často nemají u operací ani anestetika.

Leah Murphyová dostane od Baileyové vynadáno, že jí zašpinila notebook jídlem, když na něm pracovala. Potom se objeví pacientka s pooperačními komplikacemi a ukáže se, že má infekci. Když se objeví další, uvědomí si Murphyová, že byla u obou pacientek. Baileyová ji nechá projít karty a vezme si k sobě Stephanii. Jí pak Leah přizná, že při operacích těchto pacientek byla v práci s chřipkou.

April se dozví, že za Matthewem přijede jeho matka, a myslí si, že nemůže chodit a potřebuje doprovod. On jí ale vysvětlí, že je to proto, že jí chce představit ji. April je z toho dost vyděšená a neví, jestli má lhát i Matthewově matce, nebo říct svému příteli pravdu o svém panenství.

Callie neustále předhazuje Averymu, že její přednáška měla velký úspěch a rada nemocnice asi bude muset uvolnit fondy na nákup vybavení pro pěstování chrupavky.

Cristina nechce dělat náhradní matku, pokud by Maredith zemřela, raději bude jen bezva teta. Slíbí ale Meredith, že kdyby bylo třeba učinit poslední krok v případě, když by se u ní začala zásadně projevovat nemoc, udělá to.

Objeví se další pacient s pooperační infekcí a musí na operaci. Baileyová jde za Huntem, aby mu o tom řekla, protože už to začíná být vážné. On se rozhodne informovat infekční oddělení a nechá Leu zkontrolovat všechny pacienty z inkriminovaného dne, se kterými mohla být v kontaktu.

Derek řekne Rossovi, že musí přestat s naháněním jeho případů a začít se věnovat jiné práci. Také mu řekne, že Heather má talent, který on nahrazuje pílí. Je schopný, ale on si za svého studenta vybral Heather. Ross si bude muset najít jiný obor chirurgie, který mu půjde.

Huntovi se za pomoci Kareva podaří přesvědčit Arizonu, aby hospitalizovala Ethana na pediatrii, aby nemusel trávit noc někde v ústavu, pryč od rodičů. Když ho potom Cristina vidí, jak se s ním baví na pokoji, dojde jí, proč je Owen v posledních dvou dnech tak přísný, zejména v souvislosti s Ethanovým otcem, kterého má ona na starosti.

April se nakonec rozhodla Matthewovi říct pravdu o svém panenství, ale on se nedokázal smířit s tím, že mu lhala a s matkou z nemocnice odjede. April se rozhodne dát syrským lékařům něco z drahého nemocničního vybavení, protože si uvědomuje, že jim se bude rozhodně hodit, a Hunt ani vedení nemocnice se o tom nemusí dozvědět.

První pacientka přijatá s pooperační infekcí nepřežije operaci a Baileyová to dává za vinu Leah. Ukáže se ale, že jediná osoba, která byla u všech tří infikovaných, byla Baileyová...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Cold World (Jon E. K.)

Owen si povídá s Ethanem o jeho rodičích.

My Number (Foals)

Cristina a Meredith učí lékaře ze Sýrie zákrok.

Flight Facilities (Clair De Lune, Christine Hoberg)

Matthew říká April důvod, proč ho z nemocnice vyzvedne matka.

The Day You Went Away (The Rubens)

Miranda sděluje Meredith a Derekovi výsledky testů.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Owen Hunt
Dr. Jackson Avery
Dr. Cristina Yang
Dr. Derek Shepherd
Dr. April Kepner
Dr. Arizona Robbins
Dr. Callie Torres
Dr. Alex Karev
Dr. Stephanie Edwards
Vedlejší postavy
sociální pracovnice
zdravotní sestra
Seth Lepik
Steven Basche
Joyce Basche
Paul Dawson
Rachel Dawson
Dr. Darwich
syrský doktor
zdravotník Matthew
Dr. Leah Murphy
Dr. Heather Brooks
Dr. Shane Ross
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevInfekce
Původní názevShe's Killing Me
Rok natočení2013
Premiéra4. dubna 2013
Česká premiéra11. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 580 000 diváků (2,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody