Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 11. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Migrace

Rezidenti zvažují nabídky nemocnic, které je po absolvování atestace kontaktovali. Arizonin kamarád Nick podstupuje operaci, která je jeho poslední šancí na záchranu života.

Rezidenti oslavují úspěšné atestace a přijímají hovory s nabídkami na práci. Akorát April zavolali, že chtějí chirurga s atestací, takže její nabídku zrušili. Ona se s tím vyrovnává tak, že je opilá a snaží se zuřivě bavit.

Arizonin kamarád Nick by měl podstoupit operaci, při níž mu Cristina vyjme z jeho srdce nádor. On si to ale rozmýšlí, protože je mu jasné, že mu ze života stejně moc nezbývá a ten zbývající čas by raději strávil na pláži, než na nemocničním lůžku. Nejvíc ho ale štve, že se mu Arizona vyhýbá.

Webber řekne Karevovi, že mu volal jeho dobrý kamarád z Hopkinsovy nemocnice, který byl zároveň jeho zkoušejícím a že ho tam chtějí. Prý ho nadchl a údajně tam vytvoří místo speciálně kvůli němu.

Žádný z rezidentů ještě není rozhodnutý, kterou z nabídek si vybere. Derek přesvědčuje Meredith, aby si vybrala z nabídek, které dostala, ale ona chce zůstat tady. Jednak kvůli sestře a také kvůli nabídce od Baileyové a Webbera, kteří jí tu chtějí. Karev skutečně dostal nabídku z jedné nejlepších nemocnic v zemi a když se ho na to později Webber ptá, řekne mu, že si vzal den na rozmyšlenou. Už to prý slíbil Arizoně a neví, co s tím dělat. Webber mu řekne, že musí využít toho, že o něj stojí dvě tak výjimečné nemocnice a měl by si stanovit podmínky a požadavky, nejen platové, ale i na stáže, stěhování, splácení úvěru a podobně. A když mu Hunt řekne, že na to peníze nemá, tak mu nemá věřit.

Manželé Jake a Marion Steinerovi, kteří se právě vrátili z líbánek v Thajsku, přijdou do nemocnice s tím, že Jake má problémy s průchodností střev. Baileyová s Meredith to odoperují, ale nevědí co to způsobuje. Marion má zase už čtrnáct dní nějakou vyrážku a obě lékařky zjistí, že má pod kůží červa. Stejný červ pravděpodobně způsobuje problémy i Jakeovi. Baileyová je tím úplně posedlá a vůbec jí nevadí, že má mít den volna. Trpí tím ale Ben, který pro ně zamluvil stůl v restauraci a naplánoval výlet.

April neustále volají z nemocnic, které jí dříve nabídly práci a ruší své nabídky. Zato Meredith si stále není jistá a nechce odtud odejít. Derek jí řekne, že mu v Harvardu nabízejí desetimilionový fond na vybavení a vybudování celého týmu na léčbu Alzheimerovy choroby. Připomene jí, že by měla následovat jeho, jako svého manžela a ne Cristinu, která navíc stále neví, co bude dělat. Teddy jí nabízí všechny možné operace, ale Cristina se tváří, že je jí to jedno. Teddy si myslí, že je to kvůli Huntovi, ale je přesvědčená, že to spolu nějak vyřeší.

Jake je vyděšený z toho, že má červa stále někde v sobě. Pak mu najednou znecitliví nohy i ruce. Musí okamžitě na operaci a Derek objeví červa v krčním obratlu, odkud ho také vyndá. Při operaci ovšem dojde i na hádku mezi Baileyovou a Warrenem, který je stále mrzutý z toho, že jim nevyšel společný den. Baileyová tedy začne z trucu luštit křížovku, na které mu tak záleželo. Ukáže se, že jí vyrobil sám a že jí chtěl jejím prostřednictvím požádat o ruku.

Cristina s Teddy operují Nicka a když otevřou srdce, zjistí, že nádor je mnohem větší, než se zdálo z rentgenů. Snaží se vymyslet nějaké náhradní řešení, ale nakonec jim nezbude, než ho zase jen zavřít. Když se Nick po operaci probudí a Arizona mu řekne co se stalo, teprve tehdy mu dojde, jak hloupé bylo jeho rozhodnutí čekat s vyšetřením tak dlouho.

Teddy řekne Huntovi, že si myslí, že o Cristinu přijdou. Zkoušela, co se dá, ale vůbec nic nezabírá. Hunt jí přizná, že se vyspal s jinou ženou a Cristina teď odchází od něj. Cristina později za Huntem přijde a vyspí se s ním. Potom mu ale řekne, že odchází do výzkumného centra Mayo. Meredith jde do Bostonu a Karev se rozhodl přijmout nabídku Hopkinsonovy, což mu Arizona nemůže odpustit. April se od Hunta dozví, že pro příští rok už pro ní nemá místo. Jednak nemá peníze a jednak už není nejlepším kandidátem na své místo. Zatímco Hunt musí překopat všechny plány ohledně chirurgického týmu, všichni ostatní společně odletí, aby se účastnili plánované operace siamských dvojčat. Jejich letadlo ale havaruje...

HUDBA V EPIZODĚ

Sexy and I Know It (LMFAO)

Na večírku u Meredith.

Stone of Suffering (Get Set Go)

Rezidenti se baví u oběda.

Graveyard (Feist)

Během Meredithina závěrečného monologu.

Lightsick (Zola Jesus)

Dr. Weber si povídá s Alexem o programech, které ho chtějí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Migrace
 • Migration
 • 8. série, 23. epizoda (celkově 171. díl)
 • 10. května 2012
 • 10. prosince 2013
 • 2012
 • 42 minut
 • 9 820 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2245681/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
naninka358