plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 8×17 – O krok nejdál (One Step Too Far)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do nemocnice přijíždí doktorka Averyová s krásnou mladou kolegyní. Cristina musí spolupracovat s Emily, o níž si myslí, že spí s Owenem; a Lexie s Meredith udělají chybné rozhodnutí při operaci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Cristina stále podezřívá Owena z nevěry a sleduje ho. Derek nabídne Meredith, aby se vrátila k němu na neuro, protože mu chybí.

Do nemocnice přijíždí dr. Averyová spolu s uroložkou Marou Keatonovou, aby pacientce voperovali umělý měchýř, který Richard s Mirandou laboratorně vypěstovali z kmenových buněk. Webber je unavený, protože pořád hlídá Adele, aby se nic nestalo. Avery je opět nervózní z příjezdu své matky a prosí Sloana, aby byli celý den na sále a on neměl na matku čas. Mara zvažuje roční stáž v Seattle Grace a matka chce, aby jí Jackson provedl po nemocnici. Ten se z toho snaží vykroutit, ale Sloan ho pošle, ať se Maře věnuje.

Cristina má odpojit muže na přístrojích, jeho manžel podepsal souhlas, a když ho Cristina odpojí, on vezme souhlas zpět a nechá ventilátor opět zapnout. Cristina řeší s Owenem postup a Owen si myslí, že by Cristina měla vyjádřit více soucitu. Vloží se do toho Emily, která nabídne pomoc, protože se o oba pány stará od začátku, co jsou v nemocnici.

Derek s Lexie mají pacientku Lori, které budou odstraňovat cystu. K případu přijde i Meredith, kterou si Derek napsal k operaci. Má radost, že je opět s ním, Lexie už poněkud méně. Při operaci Lori musí Derek jít k jinému případu a Lexie má operaci, pod dohledem Meredith, dokončit. Náhle se objeví krvácení a tak lebku více pootevřou a objeví nádor. Nevědí, zda ho mohou vyndat a tak nechá Meredith zavolat Dereka. Ten však jde na žádost Alexe k operaci Tommyho, který začal krvácet do mozku při operaci srdce. Meredith jde později Derekovi oznámit, že vyndaly cystu i nádor a Derek se zhrozí, protože k vyndání nádoru nedala pacientka souhlas.

Averymu dojde, že Maru přivezla jeho matka s sebou aby se dali dohromady a schovává se před ní. Když ho pak Mara najde, řekne jí, že nemá o vztah s ním zájem. Ona mu přizná, že je špión a že má zjistit vše o jeho životě a atestaci...

Hudba v epizoděvložit další píseň

No Way (The Naked And Famous)

Jackson a Mara si povídají o Jacksonově matce.

Lick the Palm of the Burning Handshake (Zola Jesus)

Mara políbila Jacksona.

This Man (Graffiti6)

Cristina a sestra Emili mluví o Owenovi.

Stone In My Heart (Graffiti6)

Cristina budí Owena.

Shuffle A Dream (Little Dragon)

Dr. Weber a Dr. Averyová operují měchýř.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Alex Karev
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Owen Hunt
Dr. Jackson Avery
Dr. Cristina Yang
Dr. Derek Shepherd
Dr. April Kepner
Dr. Teddy Altman
Dr. Arizona Robbins
Dr. Lexie Grey
Dr. Mark Sloan
Dr. Callie Torres
Vedlejší postavy
Dr. Morgan Peterson
zdravotní sestra Emily Kovach
Dr. Catherine Avery
zdravotní sestra Ruth
paní Bossonová
pan Bosson
Lori Bosson
Dr. Mara Keaton
zdravotní sestra Bokhee
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevO krok nejdál
Původní názevOne Step Too Far
Rok natočení2012
Premiéra15. března 2012
Česká premiéra29. října 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 620 000 diváků
Autoři profilu epizody