plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 10×09 – Omluva bývá nejtěžší (Sorry Seems to Be the Hardest Word)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Callie čelí obvinění, že zkazila operaci kyčelního kloubu známého olympijského sportovce, po které přišel o obě nohy. V této situaci přehodnocuje i svůj vztah s Arizonou...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při prezentaci Derekova a Calliina projektu je Callie doručeno předvolání. Žaluje ji snowboardista Travis, kterého operovala. Právník jí radí přiznat nedbalost, ale podle Callie to byla pooperační infekce. Bohužel se museli amputovat obě nohy.

Během výslechů se dozvídáme, že Travisovi manažeři trvali na operaci, kterou Callie dřív nedělala. Během operace Travis kolaboval, a tak ho Callie musela rychle zavřít, dokonce i s rouškou. Až po dvou týdnech přišel Travis s vážnou infekcí. Jo si všimla šelesti na srdci, takže byla k případu přivolána i Cristina, která Travise před lety operovala. Mezitím ale Travisovy nohy zmodraly a necirkulovala v nich krev. Přes Cristininy protesty se Callie rozhodla nejdřív operovat nohy, až pak srdce. Jenže i přesto se musely nohy amputovat.

Callie zároveň přemýšlí o vztahu s Arizonou. Plánovaly další dítě. Vybraly dárce a Arizona otěhotněla... Jenže na prvním ultrazvuku, který byl zrovna během Travisovy operace, se neukázala žádná srdeční činnost...

Za Callie přijde její otec, aby ji během procesu podpořil. Callie mu řekne, že se s Arizonou rozešly, protože ji podvedla.

Po slyšení najde doma Callie zapadlý dopis od lékařů, kteří jako první prováděli operaci, kterou Travis vyžadoval. Psali, že výzkum zastavili kvůli infekcím, které používaný kloub způsoboval... Mer ji přesvědčí, že nemá cenu to říkat porotě, v době operace o tom nevěděla.

Porota dospěla k verdiktu - Callie je nevinná. Otec jí potom řekne, že kdyby mu kdysi její matka neodpustila nevěru, nikdy by se Callie nenarodila... Callie zajde za Arizonou do hotelu, chce, aby se vrátila. Arizona pak pošle pryč Leu, která s ní byla v pokoji.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

She (Laura Mvula)

Všichni čekají na verdikt poroty.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Alex Karev
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Owen Hunt
Dr. Jackson Avery
Dr. Jo Karev
Dr. Derek Shepherd
Dr. Cristina Yang
Dr. April Kepner
Dr. Arizona Robbins
Dr. Callie Torres
Dr. Stephanie Edwards
Hostující hvězdy
Carlos Torres
Vedlejší postavy
návštěva
předseda poroty
právník Hamilton
soudní zřízenec
tisková mluvčí
prodavačka
muž v obleku
soudce Laura Schuffman
muž v soudní síni
Travis Reed
sestřička Maria
Dr. Leah Murphy
Dr. Shane Ross
zdravotní sestra Bokhee
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOmluva bývá nejtěžší
Původní názevSorry Seems to Be the Hardest Word
Rok natočení2013
Premiéra14. listopadu 2013
Česká premiéra14. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry8 560 000 diváků (2,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody