plakát seriálu

Chuck

(Chuck)

Epizoda 1×06 – Chuck a pouštní červ (Chuck Versus the Sandworm)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chuck pomáhá mladíkovi, který pracoval pro vládu a nyní je na útěku. Chuck ho dobře chápe, také přišel o část svého života kvůli práci pro CIA a NSA. Jenže mladík nechce být obětí a je odhodlaný udělat pro to cokoli...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Chucka si zavolá "velký Mike", oznámí mu, že za ním přijde zaměstnanec personálního oddělení kvůli pohovoru na místo zástupce vedoucího skladu, o které se uchází také Harry Tang. Allie doma připravuje halloweenskou oslavu. "Velký Mike" volá Chuckovi domů a nařídí mu, aby našel Morgana, který není v práci.
Chuck ho najde u výherního automatu, kde soupeří s neznámým mladíkem. Když se na něj Chuck podívá, problesknou mu obrázky. Podle nich pozná, že se jedná o nebezpečného muže jménem Lazslo Mahnovski, a upozorní na to Morgana. Lazslo se na něj vrhne, vyptává se, pro koho Chuck pracuje. Hodinky, kterých si všiml na Chuckově ruce, totiž navrhoval pro CIA. Vyzvídá, jestli je sledován, a poté uteče pryč.
Když přijde Chuck domů, čeká už na něj Sarah v pokoji a řekne mu, že už Lazsla prověřují. On ji poprosí, aby zůstala déle, protože chce, aby si Allie a její přítel "kapitán super" mysleli, že mají se Sarah dobrý vztah.

Caseymu se nelíbí, že Chuck jde vždy nejdřív za Sarah, když se mu vybaví nějaké obrázky, a ten mu slíbí, že příště přijde nejdřív za ním. Chuck Morganovi vyčte, že se chová dětinsky a stahuje ho s sebou ke dnu. Generál Backmenová informuje Caseyho, že je Lazslo Mahnovski velmi inteligentní konstruktér zbraní, vládní vědec pracující pro tajného subdodavatele, který utekl před měsícem z vládních laboratoří. Pověří ho, aby Lazsla chytili, nesmí padnout do rukou nepříteli. Dále mu prozradí, že je Lazslo nebezpečný, zneškodnil totiž ochranku, která mu stála při útěku v cestě.

Lazslo mezitím přepadne Chucka. Přesvědčuje ho, že není vrahem. Nakonec Lazslo Chucka prosí o pomoc, chce očistit své jméno. Lazslo popisuje Chuckovi svůj život v podzemních laboratořích, kde musel být posledních deset let. Prosí Chucka, aby mlčel o tom, že ho viděl. Nabádá ho, aby svým agentům nevěřil a zkusil doma najít štěnice, které mu tam určitě nastražili.

Chuck prohledá byt a najde spoustu štěnic, dokonce i ve fotce, kterou mu přinesla Sarah. Přijde k Caseymu a vyčítá mu, že sledovali i jeho intimní život. Casey Chuckovi vysvětluje, že jim šlo o jeho bezpečnost. Chuck přizná, že byl v kontaktu s Lazslem.

Lazslo přijde domů za Chuckem, Sarah se dozvídá, že Lazslo je mentálně nevyrovnaný, vysadil své prášky a chystá se vyrobit bombu.

Chuck vezme v noci Lazsla do BUY MORE, koupí mu jídlo. Spolu se pak koukají na film. Lazslo ho ale zradí a Chuckovi jde o život. Lituje, že mu uvěřil.
Morgan změní image, chování i vystupování. Chová se vážně a dospěle. Chuck se chystá na pohovor na místo manažera. Náhle mu problesknou obrázky, podle kterých pozná, co Lazslo chystá na molu v Santa Monice. Tam se koná halloweenská party, na které chce nastražit bombu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

All Right Now (Bad Company)

The Weight of the World (Editors)

Dice (Finley Quaye)

It Takes Two (Rob Base & DJ E-Z Rock)

Narážky na další seriályvložit další narážku

O.C.

Scéna ke konci epizody, kdy Chuck běží za Morganem ve zpomaleném záběru je kopií novoroční scény Ryana a Marissy z The O.C. (epizoda The Countdown). Josh Schwartz je scénárista obou seriálů.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Devon jde na Halloween za Adama.)
Devon: Počkej, až uvidíš mého hada.
Chuck: Jsem si celkem jistý, že tvého hada vidět nechci.
(Chuck právě uchopil klíče od auta a jeho otisk prstu aktivoval bombu. Ihned mu volá Casey.)
Casey: Někdo právě odjistil auto k sebedestrukci.
Chuck: Jo, já vím... To jsem byl já.
Hlavní postavy
Charles Irving 'Chuck' Bartowski
Sarah Walker
John Casey
Morgan Guillermo Grimes
Eleanor Fay 'Ellie' Bartowski-Woodcomb
Devon Christian 'Suprák' Woodcomb
generál Diane Beckmanová
Michael 'velký Mike' Tucker
Lester Patel
Jeffrey 'Jeff' Barnes
Anna Melinda Wu
Vedlejší postavy
Fernando
zvláštní agent Ben Katz
agent Scary
Harry Tang
teenager
Laszlo Mahnovski
HR Manager
zákazník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChuck a pouštní červ
Původní názevChuck Versus the Sandworm
Rok natočení2007
Premiéra29. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 650 000 diváků
Autoři profilu epizody