plakát seriálu

Chůva k pohledání

(The Nanny)

Zajímavosti ze seriálu
Pes Vořech, kterého v seriálu vlastní C.C., je ve skutečnosti pes Fran Drescher.
Některé z rozpracovaných epizod zůstaly neodvysílané, protože show byla zrušena.
Ann Morgan Guilbert je jen o pět let starší než Renee Taylor. Přesto tu hrají matku s dcerou.
Během seriálu byly herečky Lauren Lane (C.C.) a Rachel Chagall (Val Toriello) každá dvakrát těhotná. Dvojčata, která porodila Rachel Chagall, se jmenují Eva a Jonah. Stejná jména potom dali tvůrci seriálu dvojčatům, která se narodila Fran a Maxwellovi - Eve Catherine a Jonah Samuel.
Když se seriál vysílal ve Velké Británii, mnoho diváků si stěžovalo na Charlese Shaughnessyho (Maxwell Sheffield) za jeho špatný anglický přízvuk a navrhovalo, aby procvičoval s Danielem Davisem (Niles). Štáb tato připomínka celkem pobavila, protože Shaughnessy je rodilý Angličan z Londýna, kdežto Davis je Američan, který se narodil v Arkansasu.
Otec Fran Drescher se ve skutečnosti také jmenuje Morty, matka Sylvia, babička Yetta a sestra Nadine.
V seriálu nebylo nikdy řečeno, jaké je Nilesovo (Daniel Davis) příjmení.
Fran Drescher vystřídala v průběhu natáčení celkem okolo 900 různých oblečení. Z toho - 231 kostýmů, 200 horních dílů (blůzy, trička, vesty...), 63 sukní, 149 šatů, 68 společenských obleků, plavek, triček v kompletu se stejnými kalhoty, 46 kabátů, 34 županů, 33 kalhot, 58 sak a blejzrů a 18 pyžam a negližé.
Skuteční rodiče Fran Drescher, Morty a Sylvia Drescher, si zahráli strýčka Stanleyho a tetu Rose.
Fran bývá často barevně nebo vzorově sladěná ze svou matkou Sylvií, Yettou a Val.
Na konci epizody 120 je Fran v letadle a sedí vedle jednoho z producentů stanice CBS. Začne mu povídat, jak by její život byl dobrý námět pro televizní seriál. Tohle se stalo i ve skutečnosti, kdy byla v Londýně, protože navštěvovala kamarádku Twiggy a její děti, nadhodila tak nápad ohledně práce chůvy a Chůva k pohledání byla tak zrozena.
Sestra postavy C.C. se jmenuje D.D., matka B.B. a sestřenice G.G.