plakát seriálu

Closer

(The Closer)

Epizoda 4×02 – Dům na půl cesty (Speed Bump)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zástupkyně náčelníka Brenda Johnsonová je přivolána do odlehlé uličky, kde leží mrtvola muže, který byl v okamžiku smrti opilý. Na první pohled jde o smrt způsobenou přejetím autem. Pachatel z místa činu ujel. Policie v mrtvém muži identifikuje podmínečně propuštěného Roye Wilkinsona, odsouzeného za vraždu své přítelkyně Carly Mayhanové, dcery filmového producenta. Případ vyšetřoval poručík Andy Flynn. Roy měl být odsouzen na doživotí, ale nakonec dostal pouze osm let. Nyní bydlel v Domě na půl cesty. V uličce se najdou olejové stopy od poškozeného auta. Policie podle nich zjistí, že pachatel objel blok a ležícího Roye přejel znovu.

V Domě na půl cesty má auto jen Jim Francis, kterému však kvůli alkoholu odebrali řidičský průkaz. Ředitelka Domu na půl cesty Karen Silvová vypoví, že Roy již rok abstinoval, nedávno ale přišel o místo a byl velmi uzavřený. Dodá, že ho prý obtěžoval kdosi zvenčí. Brenda si uvědomí, že motiv k činu měli Mayhanovi, a chce si proto prohlédnout jejich auto. Davis Mayhan podporován poručíkem Flynnem to ale nedovolí.

Detektivovi Irene Danielsové zavolá vyšetřovatel pojišťovny s tím, že Roy měl pojistku na osmdesát tisíc a má je dostat Patricia Simmonsová, která pracuje v Domě na půl cesty. Simmonsová pomáhala Royovi s dálkovým studiem a tvrdí, že si peníze nezaslouží. Poznamená, že Roy dostal před několika týdny květiny s lístkem, které okamžitě vyhodil. Ukáže se, že mu je poslal poručík Flynn v den výročí Carlyiny vraždy. Když policie kontaktuje Royova kurátora, ten prohlásí, že Roye vždycky z práce vyhodili. Postarala se o to Laura Mayhanová, která ho sledovala a všude poukazovala na to, že je vrah. Laura se k tomu přizná, ale tvrdí, že Roye nezabila. Řekne policii SPZ auta, v němž Roy jezdil. Auto je registrované na Jerryho Nemeka, který byl ve vězení za loupež a před třemi roky zemřel. Vyjde najevo další zarážející skutečnost: Nemec také žil v Domě na půl cesty, měl životní pojistku a byl přejet neznámým řidičem.

Policie zjistí, že i Jim Francis má pojistku, ale podpis prý není jeho. Všechny formuláře jsou navíc psané stejnou rukou...

Hlavní postavy
zástupkyně velitele Brenda Leigh Johnsonová
asistent šéfa policie Will Pope
seržant David Gabriel
velitel Taylor
detektiv Provenza
agent Fritz Howard
detektiv Andy Flynn
detektiv Mike Tao
Buzz Watson
detektiv Sanchez
detektiv Danielsová
Vedlejší postavy
Laura Mayhan
Patricia Simmons
Karen Silva
Jim Francis
Parole officer
LA Reporter #1
LA Reporter #2
LA Reporter #3
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDům na půl cesty
Původní názevSpeed Bump
Rok natočení2008
Premiéra21. července 2008
Česká premiéra4. října 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody