plakát seriálu

Closer

(The Closer)

Názory uživatelů

Děkuji Vám, děkuji Vám mnohokrát

Closer je kriminálkou, kdy nám během každého dílu objasní jeden případ (ano, má i dvojdíly). Na pozadí pak rozvíjí vztahy celého dílu a i jejich členů, především se zaměřením na vyšetřovatelku Brendu Leigh Johnsonovou.

Seriál je ve svém žánru i speciální tím, že padouši se tu nechytají ve zběsilých honičkách a obřích přestřelkách, ale jsou posazeni do výslechové místnosti, kde je Brenda pomocí hry slov donutí k přiznání. Proto je seriál tak poutavý, ale zároveň pro spousty diváků i nudný.

Obsazení musím jen chválit. Kyra Sedgwick ztvárňuje Brendu výborně. Navenek působí Brenda jako puťka se spoustou zlozvyků a problémů, ale chraň bůh toho, kdo se jí postaví do cesty. Vyzdvihnout musím ještě Tony Denisona jako protivného detektiva Flynna a G.W. Bailey jako detektiva Provenzu, kteří tvoří parádní a chvílemi i velmi vtipnou dvojici.

Seriál je oddechový, s trochu pomalejším tempem a zaměřuje se kromě případů i na soukromý život Brendy a agenta FBI Howarda. Pokud hledáte akční seriál, tam bych Closer zrovna nezařadila. Ale pokud si chcete odpočinout a stejně se podívat na dostatečně kvalitní seriál, je to Closer.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jeden z mojich top

Tento seriál som miloval z niekoľkých dôvodov. Výborné herecké obsadenia, hlavne starý ufrflaný poručík ktoré hrá nezabudnutelný Lt. Harris z policajnej akadémie, ale hlavne Kyra Sedqwick, ktorá neskutočn skvele stvárnila Johnsnovú. Škoda, že hlavná predstaviteľka zo seriálu odišla, avšak ak Major Crimes nazveme Closer II, tak Mary McDonell skvele vstúpila do hlavnej úlohy ako cpt. Rador. Tvorcovia skvelo urobili prechod na hlavnú postavu v poslednej sérii

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nic moc

Closer se mi nikdy nedostal pod kůži, zato mamince ano, takže jsem viděla dost dílů. Nejvíc mi na něm vadí asi Kyra Sedgwick, nebo spíš její postava. Připomíná mi strašně Jillian Lescautovou, která byla v českém dabingu uřvaná, uřvaná a uřvaná a to mi strašně lezlo na nervy. A navíc jde o další policejní seriál, kterých je opravdu hodně a který se mi nezdá v ničem originální, jedině snad v postavě Johnsonové, kterou ale nemám ráda. A já potřebuju mít ráda hlavní postavu, protože to je jedna z věcí, která mě donutí se dívat na další díly.
Dávám proto 40%.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já.

Neviděl jsem nijak moc dílů, ale to, co jsem viděl mě víceméně bavilo. Nevím, jestli je to tím, že už jsem si zvyknul na to, že každá vyšetřovatelka je prostě vždy feministická žena, co stírá všechny, co nosej kalhoty, takže mi to tolik nevadilo. Nebo je to taky proto, že tahle vyšetřovatelka mi byla (výjmečně) sympatická.
Někdy jsem se dokonce i usmál, když nějakého (mužského) padoucha setřela, což se mi u jiných femi-krimi seriálů stává málokdy.
Nedělám z toho zázrak, protože tak skvělé to nebylo, ale rozhodně lepší, než třeba za vlasy přitažení Sběratelé kostí.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Closer

Tak tenhle seriál šel tak nějak kolem mě, některé díly se velmi povedly, ale některé mi přišly nehorázně nudné. Takže jsem ho moc nesledovala. Navíc mě nezaujala hlavní postava, kterou hraje Kyra Sedgwick - jediné co mě na ní zaujalo je, že se provdala za mého oblíbeného herce Kevina Bacona, jinak mi ta herečka prostě nesedí.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Closer

Strašne mám rada postavu Brendy Leigh Jonesovej, vymysleli jej krásnu osobnosť, má super hlášky a všetci jej podriadení jej pekne nahrávajú. Okrem toho prostredie - LA, najlepšie mesto na to, aby sa tam odohrával nejaký seriál. Áno, Brenda to tiahne, ale všetci jej podriadení - až na tú babu ktorej meno si ani nepamätám - majú niečo do seba. Tiež jeden zo stopercentných a kriminálnych seriálikov ktoré môžem len a len odporučiť - ďalšie plus je, že to ide na káblovke. A nemôžem zabudnúť na hudbu ktorá sa tam úplne hodí.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Seriál

Celkem dobrý seriál, kterému nechybí kapka humoru. Když na něj náhodou narazím v televizi, ráda se podívám :)

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

velmi dobrý

je to velmi dobrý seriál

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Podle mě ...

Dobrý seriál aj s kapkou humoru, ráda se podívám, když na to narazím v televizi :) ...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé