Collateral

Collateral (Collateral)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
KamilkaP.

12. června 2018

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Detektivní minisérie

Co mě na britských seriálech baví je, že většinou ví, kdy zkončit a zbytečně nenatahují. V tomhle případě bych klidně pár dílu přidala.
Detektivka je to zajímavá, na první pohled "náhodné" zabití někoho nedůležitého se stává více a více zamotáné. Což na jednu stranu není originální, naposledy jsem to viděla v The Killing. Ale britské zpracování má trochu jiný nádech a bavilo mě to.

Bavilo mě prostředí, kamera, soundtrack je výborně vybraný. Herecké obsazení je také skvělé, ale podle mě docela nevyužité. Některé linky děje (snažím se vyhnout spoilerům) mi prostě přijdou nedotažené, některé postavy méně využité. Opravdu bych tam přihodila dva tři díly a postavy více rozvedla. Například manžel hlavní detektivky je zde jen jako hlas v telefonu, což mi přijde takové zvláštní. Ona je těhotná, takže jsem možná čekala trošičku větší vhled do jejího života. Na druhou stranu se mi hodně líbí, že obsadili jako hlavní vyšetřovatelku těhuli, které břicho nepřekáží v práci a nemusí o tom neustále mluvit. (Heureka, lidem snad začíná docházet, že těhotná ženská není k ničemu!). Čím mě naopak štvala - někdy dělala až moc velkou chytrolínku a taky nebrala ohled v nebezpečných situacích (policie jde zatknout někoho pravděpodobně ozbrojeného a ona stojí v první linii - to mi přijde příšeně nezodpovědný jakožto rodič).
Moc se mi zde líbila B. Piper a J. Simm, škoda, že je víc nevyužili. Bez farářky by se podle mě seriál obešel, nebo opět tam nacpat víc dílů a její příběh rozvést, tohle vypadalo tak polovičatě.
S. Show byla velmi zajímavá postava, s kterou bylo podle mě nejsnažší se ztotožnit, protože bylo dobře vykreslené její životní pozadí.

Vůbec se mi líbilo, že zapojili hodně ženských postav. V seriálu to nepůsobí nuceně, ale naopak přirozeně. Tedy až na tu těhuli v hlavní roli, ale to se mi zas líbilo z výše uvedených důvodů.

Celkově se mi Collateral moc líbil, i když bych byla ráda za víc dílů, případně další minisérii, která by postavy dál rozvedla.
Výborné obsazení, ač ne zcela využité. Co mě trochu mrzí je, že seriál jakožto detektivka se skrytými motivy a tajnou policii nebyl dost akční, nebyl tam moc velký wow efekt (protože vyšetřovatelka všechno věděla :D ), prostě nějaká špetka "koření"...

Avatar uživatele
cruela.devil

23. srpna 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Shlédnuto v březnu :-)

Zazvonil zvonec a jak už to tak bývá ... největší svině, zase vzala roha.
Mám ráda anglický filmy, mám ráda speciálně ty z Londýna, s místama, který znám ... poznám z kterýho místa je to natáčený, tuším z jaké kanceláře je ten výhled.
Speciálně tady se mi líbila ta propletenost různých "témat" ... uprchlíci (Syrie, Afghanistán, Turecko) ... fet (což je tady téma opravdu TOP, bo si tady na něčem ujíždí snad každej) ... imigranti ( může se někdo divit, že když vám lítaj bomby nad hlavou, chcete žít někde, kde je klid a vy můžete v noci spát, aniž byste se museli bát o svůj život? Válka, další z témat, který destruují lidské životy ... na obou stranách ... když ne fyzicky, tak mentálně .. obě strany si odnášejí traumata.
Mulligan v tý roli kralovala ... s přehledem. Sedlo jí to a jsem ráda, že se zase někde objevila. I přes tu svojí křehkost, dokáže bejt silná.
MI5 ... fuck, epizodka sama pro sebe ... handlování ... něco za něco, ale jen když se jim to hodí do krámu. Nesnáším politiku a tyhle její tanečky - Vy nám něco, my vám něco ... a serem na korektnost, prostě vyšší zájem.
Skvělá minisérie - vřele doporučuju!