plakát seriálu

Columbo

(Columbo)

Epizoda 1×04 – Smrt nabízí pomocnou ruku (Death Lends a Hand)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Žárlivý nakladatel Arthur Kennicut nechá sledovat svou ženu soukromým detektivem Brimmerem. Ten po čase svému zadavateli v rozporu se skutečností oznamuje, že je mu jeho žena Lenora věrná. Brimmerův záměr je jasný: chce vydírat paní Kennicutovou a dostat z ní vnitřní informace o nakladatelství jejího manžela.
Jeho plán mu však nevyjde. Lenora se před ním neopatrně zmíní, že chce všechno povědět manželovi, načež jí Brimmer uhodí tak nešťastně, že je na místě mrtvá. Arthur Kennicut naléhá na inspektora Columba, aby co nejrychleji dopadl pachatele. Druhého dne mu dojde trpělivost a do vyšetřování zapojí i soukromé očko Brimmera, který má Columbovi sloužit jako pomocník. Avšak i bez jeho pomoci odhalí Columbo intimní vztah mezi Lenorou a jejím učitelem golfu. Od této chvíle již inspektor nevěří na loupežné přepadení.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Columbova žena byla naštvaná, že si večer prostudovával spisy, protože mají u postele lampičku, kterou ji oslňoval. Dále si Columbova žena prý nemyslí, že by byl obzvlášť všímavý. Později ještě musí probrat se ženou nabídku odejít od policie a nastoupit do soukromě detektivní agentury.
Hlavní postavy
poručík Columbo
Vedlejší postavy
Arthur Kennicut
Lenore Kennicut
soukromý detektiv Brimmer
Ken Archer
Denning
Cecil Gentry
soudní lékař
kapitán
sekretářka Brimmera
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrt nabízí pomocnou ruku
Původní názevDeath Lends a Hand
Rok natočení1971
Premiéra6. října 1971
Česká premiéra5. ledna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka90 minut
Autoři profilu epizody