plakát seriálu

Columbo

(Columbo)

Epizoda 1×02 – Výkupné za mrtvého (Ransom For a Dead Man)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ctižádostivá advokátka Leslie Williams zastřelí svého manžela právníka Paula Williamse, protože se stal překážkou v její kariéře. Mrtvolu muže hodí do moře. Vraždu se pokusí zamaskovat jako únos a na svůj telefonní záznamník nahraje fingovaný telefonát od údajného vyděrače. Poté informuje policii. Vyšetřováním případu je pověřena FBI. Poručíku Columbovi však neujde jeden důležitý detail: žena se ani v nejmenším nezajímala o osud svého muže Paula, což by po obdržení výhružného telefonátu únosců byla přirozená reakce. Neústupný vyšetřovatel získal podezření a již se nenechá svést ze stopy. Další podezřelé okolnosti jej bezpečně dovedou k pravému pachateli.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Natočeno jako druhý pilot pro seriál Columbo. Tři roky po tom prvním.
Hned z kraje poručík hledá pero a prý si na něj jeho žena něco nechala vyrýt. Pak na konci zmiňuje, že jeho žena nevěřila plánu s využitím peněz.
V kanceláři u paní Williamsové si půjčuje tužku, když si chce opsat typ telefonu. Na začátku před dveřmi u Williamsů jednu ztratil, ale tam si ji ještě nepůjčoval. Na konci si půjčí tužku od servírky, aby mohl podepsat účet.
Hlavní postavy
poručík Columbo
Vedlejší postavy
Michael Clarke
Leslie Williams
Cromwell
Hammond
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevVýkupné za mrtvého
Původní názevRansom For a Dead Man
Rok natočení1971
Premiéra3. ledna 1971
Česká premiéra3. ledna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka92 minut
Autoři profilu epizody