plakát seriálu

Columbo

(Columbo)

Názory uživatelů

Colombo

Nezapomenutelný detektiv, který se stal téměř kultem. Jeho baloňák, věčně nedokouřený doutník, a věta "Počkejte, ještě jsem si na něco vzpomněl...", která postupem času začala kriminálníky strašit dnem i nocí nám dodneška ukazují člověka, který dokázal najít ve zdánlivě neproniknutelných případech to malé světýlko správného řešení a dokáže zatahat za nitky tak, že mu všichni zločinci nastaví ruce ke spoutání želízky.

Na seriálu oceňuju jak nejednoznačnost a složitost případů, tak jejich nekonvenční řešení. Colombovi docházejí i ty nejmenší detaily a díky tomu umí najít skulinku nepřipravenosti pachatele, který může být sebegeniálnější, ale na Colomba prostě nemá.

Peter Falk dodává hlavní postavě přesně to, co potřebuje - potřebné charisma, klid před kamerou i hereckou šťavu. Na nic si nehraje a přitom díky jeho osobitému přístupu dostane divák přesně to, oč žádá. I když může být na první pohled obyčejným řadovým inspektorem, to něco navíc, co dokáže rozlousknout i ty nejsložitější případy z něj dělá osobnost.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ještě maličkost...

Kdo by neznal Columba? Díly tohoto seriálu jedou podle jednoho vzorce. Vidíme vraha, jak nějakým geniálním způsobem zabije, dokonce i víme proč, pak se objeví Columbo, který zmateně chodí kolem, vyptává se, spřátelí se s vrahem, kterému se se vším svěřuje, dokud ho nezačne podezřívat, pak ho má vrah plné zuby, ale Columbovi to pořád nedá, dokud nepředvede nějakou demonstraci, při které odhalí vraha způsobem, který by nikoho nenapadl, obvykle díky nějaké prkotince.
Peter Falk se touhle rolí proslavil a zaslouženě. Vždyť slavného detektiva hrál od celkem mladého věku do toho pokročilého a stačí jmenovat jen jedinou z jeho podivností (auto, pes, doutníky, baloňák, paní Columbová) a všichni hned vědí, o koho jde.

Neříkám, že patří mezi mé oblíbené kriminálky, natož seriály obecně, ale uznání si určitě zaslouží.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

pan detektiv

Detektivní příběhy s poručíkem Columbem patří jednoznačně do zlatého fondu světových seriálů.
Novátorský koncept, kdy je vrah představen v úvodní části (stejně jako jeho zločin) a pak jen již divák pouze sleduje, jak směřuje poručík k jeho vyřešení díky své genialitě, je prostě dokonalý.
Osobně mě ani jedna část tohoto šperku nenudila..
Jednoznačně jeden z nej seriálů, co jsem kdy viděl..

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tak to vidím já...

Columbo je můj nejoblíbenější detektivní seriál. Vůbec nevadí, že od začátku víte, kdo za vším stojí, je to prostě paráda s kupou atmosféry.

Na úspěchu má samozřejmě zásluhu Peter Falk. Tenhle herec se vážně pro roli Columba narodil a nebýt jeho, jistě by seriál tak slavný ani dobrý nebyl. Jeho hláška "Ještě jedna otázka, pane!", je prostě nezapomenutelná.

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Jedna z nejgeniálnějších detektivek, co byly natočeny a rozhodně moje nejoblíbenější. Poručík Columbo (v nezaměnitelném podání Petera Falka), v ušmudlaném baloňáku s věčně nedokouřeným doutníkem, má proti sobě opravdu mazanou a charismatickou postavu vraha. Jeho téměř dokonalý zločin vždy ale svými metodami rozlouskne a my se jen můžeme těšit na finální usvědčování, vrchol každé epizody. A protože je Columbo tak trochu podivín, nenajde se díl, kde by se divák skvěle nepobavil. Jasná volba pro fanoušky detektivního žánru...

80 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Můj názor ...

Jeden z mála seriálů , kde není násilí. Ze zbraně se vystřelí maximálně ěx za episodu a v 90 % případů sou " podezřelí " o kterých víme hned od prvních minut , vcelku ineligentní lidé , kteří po vyřčení argumentů , prostě odejdou z poručíkem do vězení zcela bez protestů.
Výmečně napsaný scénář , ve ktereém neexistují závěrečné rádoby dramatické situace . u kterých stejně každý odchází , protože už ho prostě nebaví koukat na to že zločinec někoho napadne 20 vteřin se přetahují o zbraň , která potom vystřelí ...... a hádejte - vrah málikdy přežije.

Tohle tady nenajdete - a to mně na tomhle seriálu baví nejvíc - žádný akční nářez , ale inteligentní detektivka , ve které se jen těžko dá hledat " akčnost "

A proto je na mém žebříčku krimi a detektoivek hodně vysoko.

100 % - a věřte že 100 % u mně nenajdete moc často.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Columbo

I když je mnoho a mnoho různých detektivek, takže by se mohlo zdát, že tahle je prostě jenom jedna z mnoha, tak myslím, že vůbec to tak není. Tady ta je výjimečná, která zaujme ihned svou originalitou. A to je to, že vlastně už úplně od začátku víme vraha, víme, jak vraždu připravoval a jak svou oběť zabil. Pak jenom můžeme sledovat, jak charismatický poručík Columbo přichází na vraha (ono i ten, co neviděl začátek, a tak neví kdo je vrahem, tak mu je hned jasné, že vrahem je ten, co se nejvíce "přáteli" s poručíkem a ten na koho má neustále poručík "ještě jednu otázku" ;o)).

Jediné mínus je v neustálém zařazování stejných herců do hlavních roli (vrahů). Kdo sleduje častěji, ví, že min. 2, 3 herci už si vrahů zahráli několik ;o))

A Columbova manželka - o té bych napsala zvláštní seriál, o té víme tolik věcí a přitom ani nevíme kdo to je :oD

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

zapoměntilý detektiv

Ačkoliv detektivky mě moc neberou, tak Columbo mám opravdu rád. Baloňák, doutník a jeho známé:" A ještě něco..." se mi zarylo do paměti a rád se občas kouknu na nějaký ten díl. Akorát mě vadilo, že velice často je vrahem ten, se kterým Columbo vždycky nejvíce spolupracoval.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nejlepší

Já na takovéhle "střílčky" a "příběhy, kde se lidé pořád vraždí navzájem" moc nekoukám, ale Columbo je prostě skvělý. Poručík vypadá tak naivně, pořád mluví o své ženě, kterou nikdy nepotkáme, a vždycky se vrátí s "ještě jednou otázkou". To mě prostě dostane vždycky. Fascinuje mě, jak zločin na první pohled vypadá dokonale a každý, ale hlavně vrah, má neprůstřelné aliby, ale Columbo odhalí vraha podle takové maličkosti... Skvělé

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Columbo

a jeho nezbytný ošklivý baloňák :) Sice se hned na začátku dozvíme, kdo je vrah, ale ničemu to nevadí. Columbovo následné vyšetřování a dedukce vás budou bavit. Svými otázkami a chováním kolikrát působí jako "idiot"(takže ho každý podcení), ale je geniální. Jde o jeden z nejlepších detektivních seriálů vůbec... (Pro mě po H. Poirotovi) Columbova manželka je legendární - všichni ji znají, ale nikdo ji nikdy neviděl:)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Epic Guy..

Opravdu skvělej seriál. Dá se na něj koukat, narozdíl od těch nových krimi seriálů, který se ani vzdáleně nepodobají tomu, co slibovali. Na Colomba se dá vždycky spolehnout, že mi zvedne náladu tím, jak popichuje =)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

No...

Jeden z mych nejoblibenejsich detektivnich serialu. Uz na zacatku vidime kdo spachal zlocin a pak sledujeme jak se k tomu Columbo pomalu propracovava. Peter Falk vyborne zahral

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Intrikán

Otravný čmuchal v baloňáku a s doutníkem v ruce nebo držce, který má už dopředu jasno jak to všechno bylo . Pachatele si vybere sám a pak zbytek je o tom jak to na něj vše navlíknout. Místo popisku , že se jedná o žánr mystery, by se lépe slučovalo s realitou sci-fi, poněvadž pokud by řada těch jeho "případů" šla k soudu tak mu to hodí i nováček v taláru na hlavu a z poručíka by záhy byl metař.Několik málo bodíků je pouze za určitou , z dnešního pohledu,retro atmosféru.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Columbo

Columbo je televizní seriál s detektivní zápletkou. Každý díl začíná v místě, kde se stal zločin, jako v ostatních krimiseriálech. Tohle je snad nejstarší krimiseriál, který znám. Děj se odehrává v Los Angeles, a tohle město se moc v kriminálkách neobjevuje, proto je to originální. Sice víme už od začátku kdo je vrah, ale úspěšnost tohoto seriálu se nemění.

Herec Peter Falk byl pro tuhle roli jako stvořený, dodával postavě charizma.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A ještě něco...

Columbo je vážně super. Na všechno jde hezky pomalu a většinou všechno vyřeší podle těch největších maličkostí, které ani nikdo jiný nepokládá za důležité. Má taky hezkého pejska, ale moc by mě zajímalo jak teda vlastně vypadá jeho žena.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Je to skvělí. Viděla jsem to asi pětkrát a pořád mě to baví sledovat. Jediný co mě mrzí je to, že se vrah dá uhodnou hned od začátku, protože to je zpravidla ten co je nejvíce s Colombem. Skvělá je hláška "Ještě něco...". A to že nikdo neviděl paní Colombovou je taky dobrý.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí
Budy
14. července 2008

Columbo

To je ten z těch seriálů, ve kterých se jen vyštřuje, prostě něco jako Hercule Poirot, ale přece jenom Columba mám radši, i když ho nějak nesleduju. Jen když nemám co dělat a nudím se a v televizi zrovna narazím na Columba, tak se na to mrknu, ale stejně u toho nevydržím sedět celou dobu. Pro mě je to zdlouhavé a nudné. Jen chodí z místa na místo a ptá se. Nakonec příjde jeho slavná věta "A ještě něco...". S vrahem mluví celou dobu, to je další co se mi nelíbí, radší mám, když vrah je ten, kterého nejmíň očekávám. Takže Columbo je pro mě podprůměrný seriál.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to jo

Falka mám rád a v Columbovi nejvíce. Jeho geniální mozek v kontrastu s naivním chování, otlučeným autem a dokonalým psem, to je něco skvělého...

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

nene!?

Colombo, no jo náš detektiv Colombo. Bože jako děcko jsem s mámou na tenhle seriál hleděla s otevřenou pusou a hádala se kdo je vrah. Ségra ho miluje já už teda její nadšení nesdílím. Je to klasika kdyby to dávali v telce a nic jiného rozumného by tam nebyla asi bych se na to koukla znova. Je to prostě klasika.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

detektiv no1

jak se na detektivky zrovna moc nedivam, tak Colomba teda muzu, libi se mi, jak ho každý vrah prve považuje za prostoduchého magora, to se mu však ošklivě vymstí...

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

No! Že bych na seriál koukal jak blázn to zas ne, ale sem tam se stane že ho zhlédnu. A musím uznat e není nejhirší, viděl už sem horší

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:-(

Tenhle seriál mě nikdy nenadchnul, ale taky nikdy neurazil. Pokaždé mi vadilo, že znám pachatele už od začátku a vlastně se jen objevuje postup jak k němu detektiv dojde. Občas byl napínavý, ale stejně mi vadilo vždy to, že vím kdo je vrah.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

mé smýšlení

Necítím se, že mám právo rýpat do kultu, takže řeknu jen toto. Je to prvopočátek všech amerických detektivních seriálů a podle toho to tak i vypadá.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Můj oblíbený detektiv

Detektivky moc nesleduju, to už si radši přečtu něco od paní Christie (i když ani to moc ne). Nicméně sympatický poručík Columbo, který vždycky ví, jak vraha chytře dopadnout, nosí nezapomenutelný baloňák a má psa Psa, to je prostě bomba.

Můžou se smát jeho Peugeotu, můžou si ho splést s bezdomovcem, ale nakonec vždy ukáže, že malých šedých buněk má víc než dost.

A navíc je to sranda…

(A taky se vždycky rád šokovaně podívám na starou Ameriku, kdy u nás nebyly banány a Colombo v těch 60. letech dává nádobí do myčky, telefonuje z auta, …)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Columbo

Tuhle detektivku mám docela ráda. Sympatický detektiv, zajímavé případy...
Jediný nedostatek, kvůli kterému dávám jen 60%, je to, že hned od začátku víte, kdo je vrah. Nedávno mi jedna kamarádka povídala, že se na Columba nedívala nikdy od začátku a zapínala televizi později, aby vraždu neviděla a byla zvědavá na konec. Nemohu než souhlasit.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Líbí se mi

jak je seriál vymyšlený. Hned na začátku víme, kdo je vrah a můžeme si všímat toho, kde udělal chybu.

Také se mi líbí, že Columbo nenosí zbraň a v žádné epizodě není vidět krev.
A ráda bych poznala paní Columbovou, ale asi mám smůlu.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

poručík colombo

Určite jedna z najlepších detektívok aká bola spravená. Ako malý som hltal jednu epizódu za druhou. Vtedy ma ešte nikdy žiadna detektívka nezaujala tak ako Colombo.
Skvelý Peter Folk zahral svoju hlavnú postavu perfektne a dodal mu potrebnú charizmu, ktorá ho sprevádzala celým seriálom.
Ale už s pribúdajúcimi rokmi kvalita seriálov slabla a prestal som ho aj pozerávať. Ale na Colomba sa zabudnúť nedá.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí