plakát seriálu

Zpověď

(The Confession)

Názory uživatelů

Wow...

Hned, když jsem tenhle miniseriál objevila, věděla jsem, že to bude něco "spešl"...

Velké plus je pro mě Kiefer, kterému záporáci jdou líp než klaďasové (hrál on někdy vůbec nějakého klaďase???) a pro tuhle roli se dost hodí (je trochu/dost podobná roli Jacka Bauera ze seriálu 24). Líbí se mi, že přestože je jeho postava ze své podstaty záporná nebo alespoň vnímaná negativně, vidíme na něm i jiné, až kladné vlastnosti... Líbí se mi, že se seriál trochu věnuje i mentalitě, psychologii hlavních postav...

Příběh je napsaný na jedničku, tvůrci očividně věděli, kam míří, co a kdy chtějí divákovi sdělit a jaký dojem v něm nechat. Scénář je jakbysmet silný (i když jsem čekala víc názorových "přestřelek" Bůh vs. kdo-ví-co-zastává-nájemný-vrah), kterému těch pár minut každé epizody bohatě stačí... Možná je i krátká stopáž výhodou - nevidíme žádné nudné, nedůležité, tzv. vatové scény, ale seriál jde rovnou k věci - takže se nedá moc zkazit :)

Některé epizodky pro mě byly samozřejmě lepší než jiné, ale celkově - skvělý nápad, skvělé obsazení, skvělá originálnost a "převratnost" (jen dvě postavy, každá epizoda trvá jen pár minut). Prostě něco takového tu nikdy předtím nebylo... No a samozřejmě rozuzlení (které jsem ale osobně chvíli tušila) je dobré a závěr snad ještě lepší... Po skončení posledního dílu jsem dokonce hledala nějakou informaci o pokračování seriálu a byla jsem trošku zklamaná, protože osudy postav by mě zajímaly i dál, ale pravdou je, že konec je jen dalším plusem seriálu - tvůrci sdělili, co chtěli, na divákovi jistě dopad nechali a šli od toho, než měli šanci seriál poslat do kytek... A v divákovi může ještě dlouho po shlédnutí hlodat otázka "Co by bylo dál?"

Řekla bych, že i poměrně vysoké hodnocení tady na serialzone.cz mluví za vše a vzhledem k tomu, že stažení a shlédnutí celého seriálu vám zabere asi tak hoďku, doporučuju, abyste do tohodle seriálu šli (pokud je tohle váš žánr - pokud jste ryzí příznivci komedií nebo třeba fantasy apod., tohle by nemusel být váš šálek čaje - ale i tak byste mohli ocenit kvality seriálu), myslím, že nebudete zklamaní...

Mě osobně teď ani nenapadá nic, co bych vytkla...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dechberoucí záležitost

The Confession ve mně zanechal stopu na celý život. Skvělý příběh s ještě lepšími hereckými výkony. Shlédl jsem ho doslova v kuse a ani jsem nedutal! Všem výrazně doporučuji ;)...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

originální

On věděl Brad Mirman moc dobře, proč nám Zpověď naservíroval v deseti dílech. Po prvních třech dílech jsem byla sice v mírných rozpacích, ale bylo to tak skvěle vypointované, že jsem na konci každého dílu musela okamžitě kliknout na další až do bezchybného závěru.
Výborné, originální, tohle beru a John Hurt bravurně sekundoval v kněžském hávu svému zpovědníku Kieferovi.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Předvídatelné

Víceméně trochu předvídatelné. Jak konec 8. dílu (tušila jsem tak díl zpátky), tak konec 9. dílu (tušila jsem od prvního dílu)... každopádně to nic nemění na promyšlenosti a skvělém představení pomíjivosti života, manipulováním mysli, pocitů a chování v životě v jeho nejčistší podobě - na prahu života a smrti. Prvních 5 dílů nejsou nic moc, ale závěr to vynahrazuje. Navíc dokonalý rozuzlení, a ta vina, popírání, soucit, volba...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Confession

Tenhle projekt je opravdu ojedinělý. Musím se přiznat, že doposud jsem opravdu neviděl žádnou minisérii ani seriál, u kterého by měla každá epizoda ccca 6 minut. The Confession to však změnilo. Dialogy nemají chybu a ač pozornějšímu divákovi po chvíli dojde, jak se vlastně věci mají, i tak těch cca 60 minut opravdu nemusí litovat. Jistým způsobem je to i vzpruha pro Kiefera Sutherlanda, který se po skončení vynikajícího seriálu "24" zatím neobjevil v žádném podobně kvalitním projektu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

70 minutový thriller

Pro mě jednoznačně palec nahoru. Viděno jako jeden celek a tak to rozhodně doporučuji. Celková stopáž tohoto seriálku, cca 70 minut. Sutherland jako no name zabiják zpovídající se Hurtovi, hrajícího kněze. Každý se svými hříchy.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kratky ale fajn

Dal som sa nalákať po prečítaní recenzií a nazorov a nebanujem. Zaujímavý počin myslím, že by z toho mohol byť aj oveľa dlhší serial nie len 10 kratych webepizod.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

mnoho tváří kiefra

Další webseriál který mne uchvátil. Kamenná tvář kiefra sutherlanda je nenapodobitelná.zdá se bez výrazu, ale říká vše. nikdy bych nevěřila, že vydržím deset minut bez kyslíku:)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí