plakát seriálu

V utajení

(Covert Affairs)

Epizoda 1×02 – Malý génius (Walter's Walk)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Annie Walkerová se přes své mládí ještě před dokončením výcviku stává tajnou agentkou CIA. Musí se pustit do vyšetřování podezření ženy, jejíž syn zachytil kódy pravidelně vysílané na jedné frekvenci. Zdá se, že by mohlo jít o plánování teroristického útoku. Navíc matka se synem zmizí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

oan Campbellová, nadřízená Annie Walkerová, ji pověří vyhodnocováním návštěv, které přišly do CIA s nějakým podezřením. Je mezi nimi také Helen Newmanová. Její syn prý dekódoval zprávu jisté číselné stanice a viděl, když si nějaký muž vybíral kódovaný vzkaz z P. O. boxu. Bohužel, ten muž ho zahlédl a Walter prý má teď strach. Ukáže se, že Walter je ještě dítě. Miluje špionážní romány a je velmi inteligentní. Auggie Anderson zjistí, že jde o aktivní špionážní vysílání. Helen volá Annii, že od chvíle, kdy odjeli ze CIA, je sleduje nějaké auto. Potom se Helen zcela odmlčí.
Ty poslední v bytě nejsou, Walter si je vzal s sebou. Annii v bytě přepadne neznámý muž a Elliot ho zastřelí.
Muž je identifikován jako kurýr a bývalý kolega Michaela Cahilla. CIA se dozví, že Cahill přijíždí do Washingtonu a na nádraží ho zadrží. Annie má obavy, že Helen Newmanová s Waltrem jsou stále v nebezpečí. Podle fotografie v jejich bytě se vydá do srubového tábora, kam jezdil Walter s otcem. Helen s Walterem se tam skrývají v chatce. Annie si vezme od Waltera kazety a v autě začne jejich obsah odesílat do CIA. Helen se jí svěří, že o pomoc také žádala britskou ambasádu, kde mluvila se zpravodajcem. Annie najde odposlouchávací zařízení na svém mobilu. Do tábora přijíždí James Elliot. Helen s Walterem uniknou sklípkem. Elliot na ně střílí, Annie se s ním porve a přemůže ho. Elliot byl dvojitý agent. Sledoval Cahilla a zároveň pracoval pro IRA. Vyjde najevo, že IRA chtěla nastražit auto s bombou před anglickou banku. Cahill je nevinný, CIA se mu omluví a propustí ho.
Šéf Arthur Campbell nasadí do Joanina odboru svého spolupracovníka Jaie Wilcoxe. Má se přes Annii dostat až k Benovi Mercerovi, který přešel do ilegality.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Generator (Freelance Whales)

Auggie dává Annie rady.

The Beginning of Anne (Fay Wolf)

Annie a Danielle spolu v kuchyni mluví.

Fallout (Sofi Bonde)

Annie přijíždí po těžkém dni domů.
Hlavní postavy
Annie Walker
Auggie Anderson
Danielle Brooks
Joan Campbell
Arthur Campbell
Vedlejší postavy
Katia Brooks
Chloe Brooks
James Elliot
Helen Newman
Walter Newman
Michael Cahill
recepční
detektiv
analytik
chlápek
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMalý génius
Původní názevWalter's Walk
Rok natočení2010
Premiéra20. července 2010
Česká premiéra15. dubna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody