plakát seriálu

Cowboy Bebop

(Cowboy Bebop)

Názory uživatelů

Fungující chaos

Příběh odehrávající se v budoucnosti, která není i přes vyspělé technologie o nic lepší než před tím.

Příběh je vyprávěn prostřednictvím posádky lovců odměn na kosmické lodi Cowboy Bebop. Je ponurý jako svět sám. Tvoří ji lidi, kteří něco ztratili a snaží se s tím vyrovnat svým vlastním způsobem. Nemají moc štěstí a jsou stále v ohrožení života. Spike má svůj osobitý humor s trochou sarkasmu. Jet snad už nadvším zlomil hůl, Faye hledá svou minulost, Ed jde na vše přes technologie, kde se vlastně i schovává a pes Ein je takovým milým společníkem všech.

Příběh je složením případů této směsky lidí a hlavní děj je trochu na okraji. Střídá se zde humor s dramatem. Někdy je mezi tím velmi tenká čára. I přes svoji starší animaci, má příběh stále své kouzlo.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bang...

Zvěsti o inspiračním zdroji pro Whedonovo Firefly nelhaly, protože posádka Bebopa i při omezeném počtu čtyř a půl člena působí dokonale nesourodě a v mnoha ohledech absurdně. Space cowboy jde ale ve své neuchopitelnosti ještě o něco dál, protože jeho rozpětí dosahuje snad ke všem žánrům, a co je nejdůležitější - umí ve všech naplno zabodovat. Ať je na programu horrorová Toys in the Attic, k zbláznění vtipná Mushroom Samba nebo akcí i hlubší myšlenkou nabitá Pierrot Le Fou, berou si scénáře z profláklých vyprávěcích postupů hlavně to nejlepší a dané ingredience přetaví v hodně chutný výsledek. Na nejvyšší hodnocení to ale paradoxně nestačí právě kvůli s tím spjaté epizodičnosti. Hlášek, vystřílených nábojů i Spikových hlubokých pohledů je sice dost a dost, ale hlavní zápletce se ve výsledku dostane jen nějakých šesti epizod, což je vzhledem k atmosféře Syndikátu a charismatu samotného Viciouse až trestuhodná škoda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk