plakát seriálu

Kvítek karmínový a bílý

(The Crimson Petal and the White)

Názory uživatelů

Doba,kterou mám rád....

Dostalo se mi možnosti shlédnout seriál Kvítek karmínový a bílý,který je posazený do temných zákoutí a bordelů staré Anglie 19.století.Je to příběh prostitutky,která dokázala díky svým schopnostem vystoupat ze špinavého prostředí londýnských pajzlů až mezi honoraci tehdejší doby a usadila se ve vilové čtvrti,mezi nejbohatšími.Jsou zde vykresleny všechny plusy a mínusy viktoriánského období a napínavý děj je ještě podtržen nádhernými kostýmy a výbornými dialogy.Rozhodně se vyplatí tento seriál vidět,protože v tomto stylu jich rozhodně mnoho není.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nejlepší (a nejautentičtější) dobový seriál!

Vítejte ve viktoriánském Londýně, vykresleném značně neidealisticky (dal by se použít výraz realisticky,ale těžko říct), kde špína, zločin, bída a mizérie v chudé čtvrti silně kontrastuje s uhlazenou, čistou a bohatou částí pro smetánku na druhém konci města. Ono prolnutí "dvou světů" je zde divákům naservírováno ne zrovna distingovaně a o to přitažlivější se tato minisérie zdá. Možná, že zpočátku může působit jako "červená knihovna",tedy dobová Pretty Woman zaobalená nečistotou a smradem,ale ke konci číhá kruté vystřízlivění. Jak naivní romantiky, tak drahou Sugar. Ano, muži jsou prostě čuňata myslící.. (doplňte si sami). :)) Sugar, tedy zde naprosto excelentní Romola Garai, která se mezi prostitutkami nevýjimá jen bílým chrupem, ale i inteligencí a ambicemi, je postava opravdu sympatická a celé to stojí na ní. Přestože musím opět pochválit i své oblíbené Brity, kteří se dokáží dobového snímku zhostit jako nikdo jiný.V tomhle jsou prostě mí drazí spoluobčané bezkonkurenční. Doporučuji tedy i cynikům, které odradila zmínka o červené knihovně, protože je to překvapivě strhující,temné a originální. Ačkoliv to není úplně stoprocentní a jiný seriál od BBC se mi líbil daleko víc, musím nadhodnotit, zatím jsem tak povedené dobové drama totiž neviděla. A pro viktoriánské období mám jistou slabost. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Romola

Crimson mě nadchnul hned ze začátku, hlavně hudba zde velmi funguje a výborně podtrhává některé scény. Ta sentimentální epičnost se mi líbila. Klasicky BBC dala dohromady dobrý herecký tým. Romole jsem snad poprvé v životě její roli věřila, nikdy jsem ji neviděla tak dobře hrát (možná kromě Pokání). Čumák Chris byl též dobrý, ale bylo to spíš dobrým výběrem herce na roli, než jeho uměním. Hodně mě zaujala dvojice Henry a Mrs Fox - škoda, že jejich příběh nemohl být víc rozveden. Henryho scéna je jedna z nejlepších v Crimsonu. Děsivá a magická zároveň. Celá zápletka Crimsonu mě hodně upoutala a vůbec jsem nedokázala uhádnout konec a nepotvrdilo se žádné klišé, které jsem čekala. Konec velmi skvělý a chtěla bych mít vlasy jako Liz White.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk