Plakát

Crooked House

Minisérie stanice BBC Four, která je složená ze tří antologických příběhů. První z nich je zasazen do konce 18. století. Správci muzea se dostane do rukou zvláštní dveřní klepátko. To ho inspiruje k tomu, aby své temné výzkumy zdokumentoval v obydlí Manor. Po letech dům koupí Joseph... [více]

70 %
2008 | Velká Británie | 30 minut | BBC | Horor / Thriller / Mysteriózní | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2008
Poslední odvysílaná

1×04 – Omnibus

(premiéra 27. 12. 2008 – před 15 lety)

Crooked House – O čem to je

Minisérie stanice BBC Four, která je složená ze tří antologických příběhů. První z nich je zasazen do konce 18. století. Správci muzea se dostane do rukou zvláštní dveřní klepátko. To ho inspiruje k tomu, aby své temné výzkumy zdokumentoval v obydlí Manor. Po letech dům koupí Joseph Bloxham, který ho renovuje. Za nově instalovaným obložením se však začnou brzy ozývat zvláštní zvuky.

Druhý příběh se odehrává ve 20. letech. V Manoru se pořádá velkolepý maškarní bál. Mladý Felix de Momery na akci oznámí své zasnoubení s Ruth, což ale nepotěší jeho babičku a přátele. Vypadá to, že budoucnost mladého páru je přímo propojena s jiným tragickým svatebním dnem. Duch nevěsty začne v domě strašit.

Ve třetí epizodě Ben zjistí, že ačkoliv je Manor dávno rozbořený, stále vrhá dlouhý stín. Ben se nedávno rozešel se svou přítelkyní, tráví tedy většinu času ve svém novém domě. Ten je však poznamenán události ze vzdálené minulosti, především hříšníkem Sirem Rogerem Widdowsonem.

Trailer
Sir Roger Widdowson
Mrs Glanville
Lady Widdowson
Duncalfe
Info box
Stanice

BBC

Délka

30 minut

Žánr

Horor
Thriller
Mysteriózní
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2008

První vysílání

22. prosince 2008

Ukončení seriálu

24. prosince 2008

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)