plakát seriálu

Crossbones

(Crossbones)

Názory uživatelů

Pirátská republika

Četla jsem mnoho poznámek o tom, že tenhle seriál je trapas léta a jak všechny zklamal.
Já si to nemyslím. Líbí se mi od první chvíle
1. trpím na lodě a plachetnice a celkově ne- disney piráty
2. mám moc ráda herce Richard Coyla, který hraje doktora Lowea
3. nevadí mi dlouhé slovní výměny

Prostředí mi přijde uvěřitelnější než v Black sails. Příběh je zajímavý, komodor - Malkovich zběsile kuje pikle, piráti jsou drsní a záběry z moře mi taky přijdou super. Celkově tomu seriálu fandím.
Taky jsem raději, že příběh ubíhá a nemusí se každých deset minut někdo svléknout. Poslední dobou mi přijdou tyhle scény v seriálech absolutně prvoplánové...
Ale abych jen nechválila. Musím uznat, že postavy mají často divné a nepochopitelné motivy. Malkovich se v určitých chvílích tváří jako blb a nepůsobí na mě tak drsně, jak by asi měl. A ty jeho vize si mohli odpustit. Co to zase je? V historickém seriálu?
Jinak se ale těším na každý další díl

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Leader. Dreamer. Revolutionary. Pirate.

Tento seriál byl od začátku ztracený. Už to, že se jeho premiéra posouvala dál a dál znamenalo, že se nedočká dlouhého trvání. Krom toho, čím více se posouvala, tím menší jsem na tento seriál měla chuť.

Celkový dojem byl ve výsledku ještě horší než očekávání. Čekala jsem, že seriál v čele s předním hollywoodským filmovým hercem bude na jisté úrovni. Herectví tomu odpovídá, to je pravda. Bohužel samotný příběh silně pokulhává.

Herci jsou bravurní do jednoho. Skvěle se jim podařilo vystihnout esenci doby, věřila jsem jim bez problémů. Samozřejmě John Malkovich musí být ze seznamu vyčleněn jako veteránské eso, které dokáže doručit kvalitní podívanou. I když přiznávám, že mi chvíli trvalo, než jsem si na jeho osobitý styl zvykla. Zde se výsledek vůbec neztotožnil s mým očekáváním, proto první epizody byly pro mě velmi rozpačité. Jakmile jsem si ovšem zvykla na lehce flegmoušský styl Černovouse, užívala jsem si jeho hereckou krasojízdu. Další poznámka se netýká hereckého výkonu, spíše osobního dojmu. Představitel Lowa mi vzhledově ani charakterově vůbec nesedl, celou dobu mi bylo velmi nepříjemné na něj koukat. Přistihla jsem se, že u seriálu dělám miliardu dalších věcí. To však nebyl zdaleka důsledek pouze jednoho herce.

Základním kamenem úrazu je zde příběh. Legendy o Černovousovi patří mezi přední pirátské příběhy. Kdo čeká spoustu akce na moři, ten bude odcházet zklamaný. Příběh se primárně odehrává na ostrově, kde se Černovous ukrývá. Je zde poměrně početné městečko anglických vyvrhelů, které se jamajští Angličané snaží objevit a zlikvidovat. Aby příběh nebyl jen tak obyčejný, je do něj zapletena mírně strašidelná linka, kdy se pirátovi zjevuje duch jeho zemřelé ženy, která se později ukáže být velmi živá v zajetí Angličanů. Hlavních postav je zde celá hromada, přesto jen málo dějových linií je dost zajímavých na to, aby u nich člověk udržel pozornost. V tomto ohledu musím vyzdvihnout Nennu, statečnou bojovnici, ze které se vyklube hrdla podřezávající lesbička a zlodějka. Její příběh byl pro mě dostatečně zajímavý, zbytek v čele s Lowem a Kate, ale i komodorem šel kompletně mimo mě. Duchařská Antoinette byla zajímavá jen do chvíle, než se ukázalo, že je naživu, pak ztratila veškeré kouzlo.

Poslední díl byl jako paprsek zářivého světla. Velká bitva, spousta překvapivých smrtí, pár strašidelných okamžiků. V kostce se dá říct, že si epizoda udržela mou pozornost po celou dobu. Zajímavé až do poslední scény, která není úplně překvapující, přesto se u ní člověk musí pousmát.

Crossbones není zdaleka nejlepším seriálem, vady převažují nad klady. Pokud jste však fanoušky tohoto žánru, určitě se seriálem prokoušete a možná vás i chytne.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pirátská telenovela... bohužel

Ano, je to tak. Kdo čeká, že se bude jednat o jakési solidnější pirátské drama, může být hodně brzy zklamaný. Seriál se totiž na pirátskou problematiku dívá trochu jinýma očima. Nevím, zda je to seriálovým formátem, nebo nedostatkem financí, ale ať tak, či onak, seriál byl umístěn do pár ostrovních kulis, kde se odehrávalo naprosto vše. Z Crossbonů, z příběhu o proslulém a protřelém pirátovi Černovousovi, o tom muži, o kterém jsme jako malí čítávali a slýchali historky plné dobrodružství a odvahy, se tak stala telenovela. I hlavní dějová linka k tomu tíhla. To, co dokázali scénáristé rozepsat do všech dílů, by se v pohodě vešlo do dvou nebo do tří. Žádné bitvy na vlnách, žádné souboje, žádná akce (nebo jen málo ní), ale zamilovaný románek mezi doktorem a jednou z obyvatelek ostrova. Do toho sem tam nějaký ten výboj, ale vše hnedle vyprchalo a byli jsme zpět u romantiky. A to pirátský příběh pirátským opravdu nedělá.

Na druhou stranu, John Malkovich se své role chopil skvěle. Je to přece jen pan herec a dokáže zahrát nespočet výrazů, nespočet situací a nespočet emocí. Bohužel mi trochu chyběla ta jeho všudypřítomná komičnost. Ano, je to drsný pirát Černovous, ale Jaohn Malkovich je John Malkovich, a fakt, že neustále házel jakási obrazná a převznešená přirovnání mu moc nepřidalo, ba naopak. Vzhledem k faktu, že Černovous byl prostý pirát, byl Malkovich místy mnohem chytřejší než Sheldon Cooper z Big Bang Theory. Jeho moudra, lyrické obraty apod. k němu vůbec nesedí.

Bohužel ani zvukový doprovod se moc nevydařil. Ale proč, proboha? Vždyť Mateo Messina je ostřílený skladatel s několika cenami Grammy za filmovou a muzikálovou tvorbu. Vždyť přece pracoval po boku Steva Jablonského, Hanse Zimmera a jim podobných. Tak proč něco ze svého umu nevložil i sem, aby alespoň něco na tom seriálu bylo kladného? Prostě nevím.

Vše zachránilo až finále. Konečně jsme se po těch několika dílech dočkali nějaké akce, nějakých záběrů na moři, nějakých jiných exteriérů, než jen chýší a paláce na Černovousově ostrově. I když jen v troškách, mohly se takové souboje objevit i v dalších epizodách, ale bohužel neobjevily.

Za mě tedy 60 %. Pořád je to nadprůměrný seriál, i když jen lehce. Zmiňme dobré herecké výkony, snahu o zpracování tohoto tématu a pokusy s točením na moři, ale mělo a hlavně mohlo to být lepší.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nepirátský příběh o pirátech

Tenhle seriál asi doplatil na to, že nesplnil očekávání, protože zase tak špatný jak se o něm tvrdí není.
Měla to být asi seriózní pirátská story, jenže tvůrcům nějak nedošlo, že pirátské kostýmy a exotické exteriéry příliš pirátské atmosféry neudělají. Místo toho nám servírují spíš lehčí špoinážní drama, které se z valné většiny odehráva na pirátském ostrově.
Osobně mě nejvíc mrzelo, množství promrhaného potenciálu. Scén, které měly potenciál být dobrodružné, strašidelné, napínavé, akční , romantické atd. najdete v každém díle několik (hlavně ze začátku).
Johnu Malkovitchovi trochu zazlívám, že bral roli moc vážně a nepřidal do ní trochu toho podivínského pošuka.
Jinak to ale celkm jde. Pokud se člověk nerýpe v detailech, tak si troufám říct, že se u toho časem začne docela dobře bavit.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

A jak se říká....

Důvěřuj ale prověřuj :-) a o tomhle seriálu to platí dvojnásob. Ať si říká kdo chce co chce, mne se to opravdu zalíbilo.Sice na dnešní dobu si myslím,že nespňujě kritéria, jako je poslední dobou sex, nadmíru cákající krev a různé masakry, takže si myslím, že moc úspěchu nepobere, ale kdo ví...Obsazení docela obstojné, kdo by mne vysloveně lezl na nervy, nebo byl podvraťák zde není a prostě kdo trochu zná Malkoviche, tak ví, že on tyto típky hrát umí :-)...nehledě na fakt, že styl, ton hlasu a mluvy, mne vyhovuje, protože mu fain rozumím..Takže bez rozepisování pro mne jako pohodovka se mne to fakt že joo zamlouvá.Taky jsem docela poslední dobou překvapený, že co seriál, tak se objevují hezké a i neznámě ženské. Za což jsem rád...ale zlepšit by se něco o 10% tedy dalo.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Black Sails v bledě modrém

Ač vypadal pilotní díl dokonce poutavěji než Black Sails, tak následné epizody mně dokázaly uspat k zavržení celého seriálu. Dokonce ani J. Malkovich nic moc. 55% [skončil jsem po 5. epizodě, 2. série NEBUDE]

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
dm66
26. července 2014

Skoda..

Som sklamany, ze tento serial konci. Mna celkom zaujal. Pacili sa mi hlavne postavy. Mozno niekomu chybala krv, ale mna zaujala myslienka ako taka. Sledoval som nedockavo kazdy diel. Black Sails su o niecom inom. Dufam, ze coskoro bude dalsi serial o piratoch, na ktory sa bude dat pozerat.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí