plakát seriálu

Crusade

(Crusade)

Názory uživatelů

Jednohubka na dortu B5

Crusade je tzv. krátce žijící seriál. Pravděpodobně proto, že se rozjížděl dost pomalu, možná pro některé i nudně. Musím se ale přiznat, že v minulosti byl Crusade právě tím, co mě přivedlo do světa Babylonu 5. Odehrává se na hvězdné lodi která hledá lék na virus, kterým byla kontaminována planeta Země. To prostředí vesmírného plavidla byl pro mě mnohem snadnější přechod ze Star Treku než Babylon 5. Crusade nabízí stejně jako B5 zajímavé příběhy, které možná trochu trpí dost obyčejnou technologií počítačové animace, která byla používána i v B5. Neodradilo mě to a po nějaký pěti epizodách jsem se do příběhu ponořil. Vysílací řád není tak úplně chronologický, ale ve světě B5 si zvyknete.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zklamání

Po skvělém Babylonu 5 je Crusade velkým zklamáním. Nevím jestli je to tím, že Crusade byl předčasně zrušen po první řadě a seriál by byl lepší v dalších řadách (koneckonců Babylon 5 se pořádně rozjel taky až po první sezóně), ale prostě tomu chybí šťáva. Člověk nemá čas pořádně poznat postavy a tak mu nepřirostou k srdci (s vyjímkou Galena) a příběh taky není zrovna originální. Seriálů, kde lidé létají po vesmíru, poznávají nové kultury, artefakty atd. už jsem viděla spousty a Crusade není udělán tak, aby ostatní předčil.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Crusade

Začátek seriálu je až na první, velice slušný díl, nehorázně špatný, horší než ze začátku B5. Prvních několik dílů nudí a ubíhají strašně pomalu. A tak je to po celý seriál - slabší díly střídají lepší, i když je pravda, že ve druhé polovině už jsou ty epizody poměrně solidní, hlavně ty poslední. Ovšem postavy i zápletka jsou zajímavé, Gideon je sympaťák. Galena jsem si oblíbil hned, ale pak se mi zase znechutil a tak dál a tak dál. Potěšilo mě pár dílů s Lochleovou, jeden je i na stanici, titulky jsou příšerné a samozřejmě hudba jak by smet. Ovšem některé díly opravdu stojí za to, jsou napínavé i zajímavě napsané a vymyšlené, herecké výkony jsou výborné a příjemně to doplňuje historii Babylonu 5 a zvlášt pak filmu Volání do zbraně, a tak si seriál rozhodně zájem zaslouží, Věřím tomu, že kdyby ho neutli po polovině první řady, jistě by ten svůj nadějný potenciál využil ve velkém, stejně jako předchůdce. V daném žánru je to ovšem slabší a nikdo na tom nic nezmění. 60%, opravdu stačí vidět jednou.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí