plakát seriálu

Cult

(Cult)

Epizoda 1×02 – V krvi (In the Blood)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jeff se spojí s kamarádkou z práce, důvtipnou počítačovou expertkou E.J. s cílem vypátrat svého bratra Natea. Skye se Jeffovi konečně svěří se svým pravým záměrem práce v seriálu Kult. Mezitím v seriálu Kelly a Paz naleznou tělo pohřbené vzhůru nohama, což v Kelly vyvolá pocit, že by mohlo jít o zprávu od Billyho.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Seriál
Při pohledu na oběť se Kelly vybaví, jak byla vertikálně pověšená během zasvěcení do Billyho kultu. Na místě činu najde minci ze zábavního parku.

Reality
Jeff najde stejnou na Nateově stole. Poprosí kamarádku E.J. o zjištění obsahu CD, které mu do notebooku nahrálo jakýsi program na krádež identity. Dále ji požádá o vypátrání místa Nateova včerejšího hovoru. E.J. mu vyřídí kolegův vzkaz, příjmení Merriam znělo Livingston. Servírka z baru, Kirstie, unesla pro Stevea producenta Marka. Nechá své namakané pomocníky, aby se o něj „postarali“. Jeffovi přijde zpráva, že je jedním z Billyho přívrženců. Skye mu vysvětlí, že je dostává každý nově registrovaný na stránky Kultu. Společně navštíví manžela Merriam, Jimmyho, který si balí věci. Jeff chce vědět víc o Nateově zmizení, když v tom je Jimmy vyžene pryč brokovnicí. Informují o tom Sakelik, kterou to nezajímá, Merriam spáchala sebevraždu, Jimmy není podezřelý, takže může jet, kam se mu zachce. E.J. sdělí Jeffovi, že všechna data byla na CD nahrazena tisícem stejných mikro-symbolů, jeden pro ně vytiskla. Skye vypátrá, že pohřeb Merriam je naplánovaný na dnešní odpoledne, a tak se tam s Jeffem vydají v naději, že si promluví s jejími blízkými. U rakve však stojí jen Jimmy a kněz. Při sledování Jimmyho vidí, jak předává smotané tapety Sakelik, která ho políbí. Jeffovi vrtá hlavou, co Sakelik řekla, že sebevražda Merriam je postavila do obtížné situace. Najednou ho začne zajímat, proč mu Skye tak pomáhá. Po chvíli Skye prozradí, že doufala, že on pomůže jí; před 2 měsíci zemřel tátův právník a jim přišla krabice s otcovými poznámkami, mezi nimi byl započatý příběh o vyšetřování nepříliš známého TV scénáristy, Stevena Rae, opakovalo se v něm stále slovo „kult“. Bylo to před 10 lety, ale Steven seriál vytvořil teprve v loni. E.J. pošle Jeffovi mapu s místem, odkud volal Nate. Skye v tom pozná místo, kde natáčeli Kult, Dětský zábavní park. Na kamerovém záznamu spatří volajícího Natea, kterému zničehonic sebere mobil Jimmy. Záznam se začne automaticky smazávat po 24hodinách. Vrátí se do Jimmyho domu, kde poznají, že strhl tapety. Objeví také symbol z CD. Ve skříňce pod dřezem ho najdou svázaného. Věděl, že se vrátí Pravověrní. Slyší kroky okolo domu a cítí propan. Jimmymu je jasné, že to přišli dokončit. Jeff a Skye nemají čas rozvázat ho z provazů a musí z domu vyběhnout, aby se zachránili před výbuchem.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Run Boy Run (Woodkid)

Jeff jde do kavárny Fan.Dom.Ain a ptá se barmana, zdali ví něco o Nateovi.
Hlavní postavy
Jeff Sefton
Kelly Collins / Marti Gerritsen
Billy Grimm / Roger Reeves
Skye Yarrow
Vedlejší postavy
detektiv Roselyn Sakelik
Nate Sefton
Mark Segal
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevV krvi (neoficiální název)
Původní názevIn the Blood
Rok natočení2013
Premiéra26. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry820 000 diváků
Autoři profilu epizody