plakát seriálu

Cult

(Cult)

Názory uživatelů

These things just snapped rigt off

Promo ku Cultu ma zaujalo,len neskôr keď sa začal vysielať som sa nejak do jeho zhliadnutia neponáhľala. Rozhodla som sa tak až teraz keď boli odvysielané všetky časti. V prvom momente mi prišiel ako veľká blbosť, nič nedávalo zmysel a ja som na celkový koncept seriálu nevedela navyknúť. Potom niekde okolo piatej časti prišiel zlom a ja som sa prichytila pri tom ako si to užívam.

Spočiatku som Cult akoby porovnávala s The Following, no rýchlo som pochopila, že tento seriál si ide svojím smerom, spočiatku nejasným, no postupne sa odhaľujucim.
Prvá polovica seriálu pôsobila rozporuplne, otázky sa vynárali a vynárali, niektoré veci ani zmysel nedávali, človek nevedel ako to má všetko chápať. Potom však prišla zmena. Otázky sa síce vynárali ďalej, už to nepôsobilo tak nezmyselne a šialene ako na začiatku, všetky tie veci okolo akoby sa spojili a začali dávať zmysel. Vysvetlenie niektorých vecí bolo naznačené zaujímavo,že niečo niečo z toho mohlo byť, no na koniec to bol len slabý odvar. V konečnom dôsledku však celkové vysvetlenie bolo slabé, zo silných a zákerných postáv sa stali slabé,všetko akoby sa to dialo len pre zámer jednotlivca a aj ten bol napriek všetkým tým zákernostiam a tomu čo sa tam dialo veľmi slabý.

Robert Knepper ako Billy či Rodger bol skvelý, tú rolu si priam užíval. V jeho Billym bolo vidieť záblesky T Baga, rovnaký šialenec, ktorý sa neštíti ničoho. Alone Tal som verila viacej ako Marti, pri Kelly som mala občas pocit akoby na to tlačila a prehrávala to. Ostatný herci neboli zlý, Matthew Davis bol znesiteľný a Skye tiež.

Počas seriálu sa vyskytlo pár veci,ktoré pôsobili ako päsť na oko a celé to ešte viacej domotali, no aj tak sa záver tak trochu dal vytušiť. No namiesto toho aby to pekne všetko vysvetlil to nechal otvorené.

Cult nepatrí medzi seriálové skvosty a občas nedávajú veci v ňom zmysel, no aj napriek tomu je to niečo pozerateľné a rýchlo zhliadnuté,ak hľadáte niečo na vyplnenie času.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seeing is deceiving.

Nechápu, co se stalo. Podle traileru, podle popisu to vypadalo, že Cult bude děsná pitomost. Upřímně, asi to pitomost je. Ale přesto musím přiznat, že jsem se výborně bavila. Bála jsem se, občas se zasmála těm šíleným hloupostem, co se v seriálu objevily, ale celkově seriál příjemně utíkal a já byla zvědavá, jak to celé skončí.

Cult má hodně dobré herecké obsazení. Spoustu herců znám a mám ráda. Někteří mi zde vyhovovali, jiní méně. Docela jsem se bála, jak budu vnímat Jessicu Lucas, kterou jsem v Melrose Place nemohla vystát. Její Skye mi ale docela sedla. Občas teda měla šílené hlášky typu "Co si myslíš, že v té knížce je napsáno?", ale celkově si Jess polepšila. Líbila se mi taky Alona Tal v roli Marti/Kelly. Škoda, že v seriálu neměla více prostoru, a když už, tak to byly záběry ve druhém seriálu. Trošku mi přišlo, že Martina Kelly a celý seriál Kult je jeden velký propadák, fakt nechápu, že by takovou pitomost někdo sledoval, navíc tak fanaticky :D Každopádně ok, pro příběh našeho seriálu to bylo klíčové a já to beru.

Robert Knepper a jeho Billy byl hodně podobný T-Bagovi. V každém hercově pohybu, v chůzi, stále jsem před sebou viděla toho zvhrlíka. Pořád jsem čekala, kdy Rogerovi přeskočí a začne všechny vraždit a znásilňovat :D

Je to zvláštní. Na jednu stranu mi Cult přijde na CWčko jako moc tmavý a zamotaný seriál, ale na druhou stranu mi to tak nějak sedí, je to přirozené. Je fakt, že zatím nemám zkušenost s TVD a dalšími, možná, že až uvidím celý CW repertoár, zapadne mi do toho Cult ještě více. Každopádně uznávám, že jsem se u pár scén opravdu bála.

A ten konec! To si ze mě snad dělají srandu! :D Sakra to mě naštvali, pořád jsem doufala, že tam bude ještě o pět minut dýl, aby to celé vysvětlili, a ono nic. Nehorázně mě štve, že to skončilo takhle, a to si ty cliffhangery jinde ani moc neberu, už jsem si na ně zvykla, ale tady prostě.... aaaagrh!

Každopádně ač tomu nemůžu uvěřit, tak Cult doporučuju. Nad dialogy vám sice občas bude rozum stát, ale o zábavu rozhodně budete mít postaráno.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

You're Next

Na Cult jsem se velice těšila a musela jsem si na něj nějakou tu dobu počkat...
Zatím jsem viděla jen dvě epizody a musím říct, že nápad dobrý. Mysteriózní seriál o jiném seriálu, to tu ještě nebylo. Ze začátku jsem si moc neuvědomovala o co v seriálu vlastně jde, byla jsem zmatená, ale postupem času mi to došlo.
Od druhého dílu jsem se pak nemohla odtrhnout. To napětí a záhady, kterých je v Cultu opravdu mnoho mě přesvědčilo, že seriál za shlédnutí opravdu stojí, doufám, že se dočkáme i dalších dílů...
Velkým plus jsou alespoň pro mě herci. Robert Knepper můj oblíbený padouch z Prison Break je konečně zpátky. A samozřejmě Matt Davis, kterého jsem po smrti Alarica z Vampire Diaries na obrazovce postrádala.

Pokud máte rádi tajemné seriály se spoustou otázek, tak Cult určitě zkuste, nic tím nezkazíte.

80 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Cult

Ačkoliv se seriál může chlubit skvělým Robertem Knepperem jako záporákem, chybí mi tu jakýsi "wow efekt". Něco, co by mě nutilo se těšit na další díl. Chápu, že je série teprve ve svém začátku a že se to může ještě pořádně rozjet a vše se pomalu rozuzlí, ale... Troufám si tvrdit, že kdyby tenhle seriál zrušili, nechá mě to úplně chladnou.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Zase jeden Kult

Jako byly loni v kurzu seriály s pohádkovou tématikou, tak letos to jsou kulty. A je fakt, že The Following se Foxu povedl o dost víc. Podle traileru mě sice Cult zaujal, hlavně záporák Robert Keeper mě lákal, ale od pilotu to bohužel nepotvrzoval.
Cult je přesně ten seriál, který místo jedné odpovědi položí hned dvě otázky. A jak se to tak nabaluje, tak je otázek víc a víc, konspirační teorie se rozrůstá do obřích rozměrů. Konec je navíc spíš k naštvání, než k uspokojení zvědavosti. Líbil se mi Robert Keepeer v roli Billyho Grimma, i když neměl roli jakou jsem očekával. Taky jsem byl rád, že Alona Tal (Supernatural) konečně dostala nějakou delší roli.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Well, hey, these things just snapped rigt off -.-

Hodnotím pod vou dílech maximálně kladně, protože je to pro mě nejlepší novinka midseason 2013.
Pilot se maximálně vyvedl, termín psychologický thriller k tomu více než sedí. jsem zvědavý, jak se to vyvrbí dále.
Jestli ho opravdu zruší, tak budu vážně naštvanej.-.-

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Cult

Další z těch lepších seriálů, které stojí aspoň za zkoušku. Mě osobně to trochu připomíná slavnější a úspěšnější The Following, i když ta úroveň není tak úplně dobrá. Já osobně na to koukám hlavně kvůli Robertovi Kneeperovi, kterýmu ty záporáci neuvěřitelně sedí a opět mi to dokázal v roli Billiho. Jinak nápad na příběh se taky povedl a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál a zda bude mít seriál ještě druhou sérii. Nechám se překvapit a Vy to také zkuste shlédnout ;)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hmm co bude dál.....

Pilot se dle mého uvážení docela vyvedl, záhadu tu máme, konspirační teorie, spiknutí, psyhopaty a hlavně sympatické hlavní postavy. Tak s další epizodou sem, ať víme na čem jsme, jestli se budeme těšit na každý další díl. Nebo si budeme moct říct: No, víš tyhle seriálový rádoby hity se hned rozbijou ....

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Stále na vážkách....

jestli se mi to líbí nebo ne... První díl mi přišel nic moc, nebo teda aspoň jeho část, vůbec jsem nechápala o čem tam mluví, druhá část byla už lepší, i když tedy musím přiznat, že jsem podle trailerů atp. očekávala úplně něco jiného. Teď jsem viděla druhou epizodu a ta mě nahlodala pozitivním směrem, takže mrknu ještě na třetí díl a ten to asi rozsekne...:D I když, ono, i kdyby to byla blbost, tak kvůli Mattu Davisovi a Robertu Knepperovi bych to možná dokoukala...:)

Tak jo, třetí epizoda to rozsekla pro dokoukání...:D A dokonce jsem hodnocení zvedla.:)

Dnes jsem viděla závěr seriálu a i přes počáteční rozpaky prvních dílů se mi seriál líbil. A za ten konec bych vraždila. Nesnáším otevřené konce...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Docela dobré, až na....:-)

Po kouknutí na první díl, tak mne to docela fakt zaujalo, hlavně proto, že bytostně "nesnáším" toho zmetka Roberta Kneppera :-))....a jelikož tam hraje, tak to nevěští nic dobrého..takže nezklamal...Jediný zatím co mne vadí, tak ten ubrečenej,uknučenej pohled Matthewa Davise...jako by se chtěl pořád rozbrečet ...
A taky nechápu, jak je to myšlené, že se tady uvádí, že je ve dvou epizodách...dyk ho vidím v každé epizodě, tedy dílu.. Tak nevím :-/

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé